Sprzedaż auta. Umowa.

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by Alzak » 10 Mar 2015, 04:46 Re: Re: Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Coolisty wrote:
Alzak wrote:
n0rb wrote:Cześć.
Postanowiłem sprzedać swoje auto, wystawiłem dzisiaj na autotrader i tak się zastanawiam czy przygotować umową kupna/sprzedaży w której będą ogólne info + dodatkowo że kupujący widzi co kupuje i że nie ma możliwości reklamacji.

Tak się zastanawiam czy to jest zgodne z prawe i czy kupujący ma jakaś ochronę na wypadek np awarii w następny dzień.

PS
Proszę sobie darować komentarze o tym że sprzedaje grata itp...

Przy sprzedazy prywatnej obowiazuje sold as seen nie ma mozliwosci reklamacji.

Co innego jako trader wtedy obowiazuje "sales goods act"



To nie jest do końca prawda. W momencie jeśli stan samochodu nie jest zgodny z opisem i ma ukryte usterki "sold as seen" traci swoje znaczenie. Miałem taką systuację, kupiłem samochód z zapisaną w ten sposób umową, który później zwróciłem. Informacje na ten temat wziąłem z Trading Standards. Poinstruowali mnie jak przeprowadzić proces zwrotu. W przypadku oporu sprzedawcy zaproponowali otwarcie sprawy przeciwko niemu za opłatą. W moim przypadku to było 80f. W razie problemu w takich sprawach, warto zadzwonić do Trading Standards.

Tak ale to sie tylko tyczy trade sprzedawcy, prywatny sprzedajacy nie musi sie znac na samochodzie i jakiekolwiek usterki nie musza byc zauwazone i opisane w ogloszeniu, kupujacy ma opcje sprawdzenia samochodu przez RAC czy AA albo normalny warsztat.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by n0rb » 10 Mar 2015, 14:21 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Hej.
Dziękuję za zainteresowanie.
Nie martwię się tym że ktoś będzie chciał oddać auto czy też mnie pozwać :-)
Auto jest w b.dobrym stanie technicznym choć wcale to nie znaczy to że nie wyzionie ducha po przejechaniu 10 mil ;-)

n0rb
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 3 Mar 2010, 09:23
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wiecior » 12 Mar 2015, 00:58 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

Czy moze ktos mi wytlumaczyc o co dokladnie chodzi poniewaz robie symulacje ubezpieczenia i mam problem z tym watrkiem
How many years of no claims discount do you have? (Remember to check your eligibility with your chosen insurer) wiem ze chodzi o lata bezszkodowej jazdy, zastanawiam sie jak to jest, bo napisane jest ze trzeba jakos to udowodnic, a ja jedzielem tylko w Polsce i w dodatku ubezpieczenie nie bylo na mnie wiec w praktyce nie ma zadnych lat bezszkodowej jazdy. Zanzaczajac ze nie mam wyskakuje mi cis takiego
Have you any named driver experience? i mam cztery opcje do wyboru
No, Named driver on another car, Named driver on company car including personal use, Named driver on company car excluding personal use. Niewazne co wybiore pod spodem jest cos takiego
How many years of named driver experience have you held, claim free that you are able to give proof of?
Zastanawiam sie czy oni sa w stanie jakos to zweryfikowac i sprawdzic ile mam w rzeczywistosci lat beszkodowej jazdy jezeli takowa byla w innym kraju. Bardzo prosze o jakas pomoc.
pozdrawiam

wiecior
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 27 Dec 2014, 12:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 12 Mar 2015, 07:48 Re: Sprzedaż auta. Umowa.

wiecior wrote:(...)
Zastanawiam sie czy oni sa w stanie jakos to zweryfikowac i sprawdzic(...)

Małe sprostowanie - to TY masz IM udowodnić, że takowe posiadasz. Jak tego nie zrobisz, kanceluja Twoje ubezpieczenie, a własciwie naliczaja od nowa i każą dopłacić.
Poza tym wiele ubezpieczalni nie uznaje zniżek z innego kraju. Tylko te nabyte tutaj.

wiecior wrote:(...) a ja jedzielem tylko w Polsce i w dodatku ubezpieczenie nie bylo na mnie (...)

No i tutaj wychodzi wada takiego rozwiązania. Tam było fajnie i tanio. Ale za to teraz tutaj jest niefajnie i nie tanio.

Nie zostaje Ci nic innego jak budowa NCB tutaj od poczatku.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA