Zmiana wygladu tablicy rejestracyjnej, czcionka itp.

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
Jak w temacie,
Ktoś sie orientuje gdzie mozna zmienic sobie czcionke w tablicy rejestracyjnej itp ?

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

kruper86 wrote:Jak w temacie,
Ktoś sie orientuje gdzie mozna zmienic sobie czcionke w tablicy rejestracyjnej itp ?

Nie mozesz zmienic tego "legalnie" czcionka jest okreslona w "highway code" i kazda legalna tablica musi byc oznaczona BS standardem BS AU 145d tablice spelniajace te wymogi maja okreslona czcionke, odstepy i uzyta farbe (reflekcyjna).

Co innego "show" tablice ale uzywanie ich na drogach publicznych nie jest legalne.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

Domyślam się o czym mowa.
Widziałem natomiast trochę aut z delikatnie inna czcionka poruszające sie po drogach publicznych, stąd moje pytanie. Widzialem tez numery tablic rejestracyjnych w postaci 3d, czyli wycietych ksztaltow liter/numerow oczywiscie w kolorze czarnym.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

kruper86 wrote:Domyślam się o czym mowa.
Widziałem natomiast trochę aut z delikatnie inna czcionka poruszające sie po drogach publicznych, stąd moje pytanie. Widzialem tez numery tablic rejestracyjnych w postaci 3d, czyli wycietych ksztaltow liter/numerow oczywiscie w kolorze czarnym.

To ze poruszaja sie po drogach nie znaczy ze maja legalne tablice ...

Poszukaj sobie "pressed plates" tylko upewnij sie ze maja wyzej wymieniony BS znak na tablicy unikniesz niepotrzebnych problemow w razie zayrzymania przez policje.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

kruper86 wrote:Domyślam się o czym mowa.
Widziałem natomiast trochę aut z delikatnie inna czcionka poruszające sie po drogach publicznych, stąd moje pytanie. Widzialem tez numery tablic rejestracyjnych w postaci 3d, czyli wycietych ksztaltow liter/numerow oczywiscie w kolorze czarnym.

Oni zwykle mają drugi zestaw legalnych tablic które zakładają tylko przedstawiając auto na MOT-a , albo... Mają "zaprzyjaźniony" garaż MoT który jakby co to potwierdzi, ze auto w momencie przedstawienia go do testu miał legalne tablice, natomiast zaraz po wyjeździe z warsztatu właściciel może robić z tablicami co tylko mu się rzewnie podoba.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

...trochę wyolbrzymiacie, od 6 lat mam ,,nieoryginalne'' tablice w autach, a troszkę tych aut zmieniłem, tablice kupuje z ebay, 3d itp.po lewej mam flagę ang.a po prawej laskę w bikini, nigdy, nigdy nie miałem nigdzie problemów, 3-y razy byłem zatrzymany przez policje jadącą za mną (za każdym razem miałem inny samochód) spytali tylko o nazwisko, podziękowali i odjechali...każde auto przechodzi przegląd bez pierdnięcia, w nie zaprzyjaznionych stacjach dodam na marginesie, po prostu cyfry-litery muszą być odpowiedniej wielkości i w odpowiednich odstępach, zwyczajnie czytelne i tyle. Oczywiście, są auta które mają inną czcionkę, ale to już ryzykanci. Pozdrawiam

Jarek1981
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2014, 13:29
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Tak pozwole sobie troche przeredagować Twoją wypowiedź.
Jarek1981 wrote:(...) po prostu cyfry-litery muszą być (...)

... rozpoznawalne przez oprogramowanie OCR używane w urządzeniach zamontowanych w samochodach policyjnych, kamerach drogowych itd. Kroj pisma (poza oczywiście wielkością) ma tutaj zasadnicze znaczenie. Jak również uzyte kolory.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

AdamBoltryk wrote:Tak pozwole sobie troche przeredagować Twoją wypowiedź.
Jarek1981 wrote:(...) po prostu cyfry-litery muszą być (...)

... rozpoznawalne przez oprogramowanie OCR używane w urządzeniach zamontowanych w samochodach policyjnych, kamerach drogowych itd. Kroj pisma (poza oczywiście wielkością) ma tutaj zasadnicze znaczenie. Jak również uzyte kolory.

Pozdrawiam

...dokładnie tak, mam 3D ale czarne oczywiście.

Jarek1981
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2014, 13:29
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA