Kosmetyki samochodowe, chemia.

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by kruper86 » 20 Feb 2015, 10:33 Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

Masakra, 3ci raz pisze post i mam nadzieje ze tym razem zostanie zaakceptowany...

Glinkowanie ktore wykonalem wlasnorecznie uwazam ze wykonalem jak najbardziej poprawnie i ze starannoscia aby zadne zabrudzenia, smoła itp nic nie zostalo na karoserii. I tak bylo moim zdaniem. Jestem detalista także kazdy szczegół staram się doprowadzic do idealnego stanu. Ale to prawda, do detailingu jeszcze mi daleeeeeeeko. Naucze się :)

Jesli chodzi o profesjonalna korekcję lakieru to nie wyssalem sobie tego z palca i za 700 zl w Białymstoku mam znajomych, mlodych chlopakow ktorzy robią to od zera do powłoki kwarcowej. Firmia jest oczywiscie ogolnodostepna, nie w zadnej stodole na peryferiach miasta. :)

Specyfik na siedzenia ktory pokazales moim osobistym zdaniem robi-robote !!
Ciekaw tylko jestem co ile trzeba to stosowac ponownie na fotele, wiadomo ze ocieranie sie o material powoduje ze warstwa sie usuwa. Jak to wyglada w rzeczywistosci ?

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 20 Feb 2015, 11:26 Re: Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

kruper86 wrote:Masakra, 3ci raz pisze post i mam nadzieje ze tym razem zostanie zaakceptowany...

Glinkowanie ktore wykonalem wlasnorecznie uwazam ze wykonalem jak najbardziej poprawnie i ze starannoscia aby zadne zabrudzenia, smoła itp nic nie zostalo na karoserii. I tak bylo moim zdaniem. Jestem detalista także kazdy szczegół staram się doprowadzic do idealnego stanu. Ale to prawda, do detailingu jeszcze mi daleeeeeeeko. Naucze się :)

Jesli chodzi o profesjonalna korekcję lakieru to nie wyssalem sobie tego z palca i za 700 zl w Białymstoku mam znajomych, mlodych chlopakow ktorzy robią to od zera do powłoki kwarcowej. Firmia jest oczywiscie ogolnodostepna, nie w zadnej stodole na peryferiach miasta. :)

Specyfik na siedzenia ktory pokazales moim osobistym zdaniem robi-robote !!
Ciekaw tylko jestem co ile trzeba to stosowac ponownie na fotele, wiadomo ze ocieranie sie o material powoduje ze warstwa sie usuwa. Jak to wyglada w rzeczywistosci ?

A ja Ci jeszcze raz napisze ze koszt wykonania w PL kompletnego samochodu z powloka kwarcowa to ok 550 zl jak wliczysz wode, prad, lokal ubezpieczenie i podatek w wydatki czyli zostaje 150zl za minimum 20 godzin pracy...

Dobrze wiem ile szanujace sie firmy w PL kasuja za dobrze wykonana prace z polozeniem kwarcu i nizej niz 1k nie znajdziesz nic.

Jak usuneles glinka cala smole to gratulacje ale na przyszlosc to od usuwania smoly sa inne specyfiki (autosmart tardis jest najlepszy).

Co do tego plynu to ja swoje siedzenia robilem ok 2 lata temu i dopiero teraz zauwazylem ze przydaloby sie siedzenie kierowcy zrobic jeszcze raz, warto tez popsikac dywaniki bo latwiej sie czyszcza.

Dobry produkt to scotch guard z 3m podobne wlasciwosci i moim zdaniem lepiej sie go naklada.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by kruper86 » 20 Feb 2015, 11:44 Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

Ok, poddaje sie. Masz racje.

Do usuwania smoły próbowałem tez na saaaaamym poczatku dobry czas temu z "Turtle" tar remover i to jest chyba najgorsze co tylko moze byc, zero efektów. Zmarnowane pieniadze.

Smołę z felg przyznam szczerze, ze usuwalem takze benzyną ekstrakcyjną. Ale tylko z felg bo bałem się, że będzie ingerowala w powłokę lakierniczą na karoserii. Na szczescie na felgach nic nie wyszło na minus. Zawsze są jakieś wątpliwości.

Wroce jeszcze raz do wnetrza, kokpitu, plastików. Co polecisz w postaci sprayu ? Pare specyfików i charakterystyka ?

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 20 Feb 2015, 12:33 Re: Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

kruper86 wrote:Ok, poddaje sie. Masz racje.

Do usuwania smoły próbowałem tez na saaaaamym poczatku dobry czas temu z "Turtle" tar remover i to jest chyba najgorsze co tylko moze byc, zero efektów. Zmarnowane pieniadze.

Smołę z felg przyznam szczerze, ze usuwalem takze benzyną ekstrakcyjną. Ale tylko z felg bo bałem się, że będzie ingerowala w powłokę lakierniczą na karoserii. Na szczescie na felgach nic nie wyszło na minus. Zawsze są jakieś wątpliwości.

Wroce jeszcze raz do wnetrza, kokpitu, plastików. Co polecisz w postaci sprayu ? Pare specyfików i charakterystyka ?

Do deski ja uzywam poorboysa natural look juz chyba z 5 opakowanie przerabiam... Nie nadaje super polysku i to wlasnie dla mnie jest najlepsze.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA