Kosmetyki samochodowe, chemia.

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by kruper86 » 16 Feb 2015, 12:44 Kosmetyki samochodowe, chemia.

Jak w temacie,
Orientujecie się gdzie można kupić w Bham przykładowo zwykłego PLAKA ? Albo innego rodzaju kosmetyki samochodowe ? Nie chodzi mi o kosmetyki "Megs'a". Typowe kosmetyki, które są sprzedawane w każdym hipermarkecie w Polsce...

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 16 Feb 2015, 13:46 Re: Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

kruper86 wrote:Jak w temacie,
Orientujecie się gdzie można kupić w Bham przykładowo zwykłego PLAKA ? Albo innego rodzaju kosmetyki samochodowe ? Nie chodzi mi o kosmetyki "Megs'a". Typowe kosmetyki, które są sprzedawane w każdym hipermarkecie w Polsce...

Polakich kosmetykow nie dostaniesz w sklepie zadnym chyba ze ebay.

A reszta ze stacjonarnych to chyba tylko Halfords.

No chyba ze szukasz czegos specjalistycznego to :

http://Www.polishedbliss.co.uk
http://Www.slimsdetailing.co.uk
http://Www.cleanyourcar.co.uk
http://Www.elitecarcare.co.uk
http://Www.i4detailing.co.uk

I jeszcze duzo duzo innych... Napisz co chcesz zrobic a napewno cos doradze.

A plaka odradzam...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by kruper86 » 16 Feb 2015, 22:26 Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

Alzak, dzieki za odzew.
Ogólnie rzecz biorąc to mam "piertolca" na punkcie auta i cenie sobie czystosc a przede wszystkim wyglad. Do wnetrza nie ukrywam uzywalem plaka, moim zdaniem ladnie pachnie i uzyskiwalem efekt jakiego oczekiwalem. Co moglbys polecic do wnetrza ? Czekam tylko na cieplejsze dni i wnetrze idzie cale do wyprania wlasnorecznie.

Zapach w aucie jaki posiadam to - California Scents - Corronado Chery - polecam.

Dodatkowo karoseria mojego nowego nabytku ma kolor czerwony. Takze poszalec mozna. Dotychczas efekt finalny podkreslala tylko politura Shella - Wax Paste. Takze jestem zadowolony. Jakies sugestie ?

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 17 Feb 2015, 10:17

Hmm tyle sugesti ze za duzo pisania ...

Srodek ja uzywam Poorboys natural look do impregnacji siedzen Car Pro Fabric & Leather.

Na zewnatrz z niezbyt droga a zarazem dobra opcja jest Bilt Hamber Finis wax jak masz troche wiecej £ do wydania to Swissvax Shield ale najwazniejsze jest przygotowanie lakieru (czytaj korekcja) do tego jakis sealant albo dobry quick detailer Sonax BSD...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by kruper86 » 17 Feb 2015, 11:01 Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

Jeśli chodzi o korekcję to tydzień temu lakier był dokładnie wyglinkowany, Quick detailerem Megsa i glinką Megsa (super efekt).

O poorboysie slyszalem, kolega uzywa w Polsce i tez jest zadowolony. Jesli chodzi o siedzenia to niestety nie mam skórki w aucie (jeszcze) ale czas pokaze.

Do oponek uzywam zelu Megsa i takze jestem zadowolony, utrzymuje sie dobrych pare dni.
Alzak, robisz to zawodowo czy poprostu to Twoje hobby ?

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 17 Feb 2015, 19:00 Re: Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

kruper86 wrote:Jeśli chodzi o korekcję to tydzień temu lakier był dokładnie wyglinkowany, Quick detailerem Megsa i glinką Megsa (super efekt).

O poorboysie slyszalem, kolega uzywa w Polsce i tez jest zadowolony. Jesli chodzi o siedzenia to niestety nie mam skórki w aucie (jeszcze) ale czas pokaze.

Do oponek uzywam zelu Megsa i takze jestem zadowolony, utrzymuje sie dobrych pare dni.
Alzak, robisz to zawodowo czy poprostu to Twoje hobby ?

Hobby ...

Korekcja to nie glinkowanie, glinka tylko usuwa zabrudzenia "przyczepione" do lakieru.

Ja mowie o usunieciu wszystkich swirli ktorych pewnie dosc duzo pojawilo sie na lakierze przez miesiace albo lata nieodpowiedniego mycia.

Srodek do siedzen ktory zaproponowalem lepiej wyglada wlasnie na materiale.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by ramzes11 » 17 Feb 2015, 19:50

A czy może mi ktoś doradzić jakie środki muszę zakupić aby ładnie ogarnąć lakier? I jak używać? Ogólnie nie znam się na tym a niedawno kupiłem samochód i chciałbym zadbać o jego lakier

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Jun 2011, 14:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 17 Feb 2015, 20:12 Re: Re:

ramzes11 wrote:A czy może mi ktoś doradzić jakie środki muszę zakupić aby ładnie ogarnąć lakier? I jak używać? Ogólnie nie znam się na tym a niedawno kupiłem samochód i chciałbym zadbać o jego lakier

To zalezy co chcesz osiagnac i ile masz na wydanie ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by ramzes11 » 17 Feb 2015, 20:46

A co mogę osiągnąć za jakie pieniądze?

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Jun 2011, 14:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 17 Feb 2015, 21:14 Re: Re:

ramzes11 wrote:A co mogę osiągnąć za jakie pieniądze?

Podstawowa polerka razem z innymi srodkami to okolo £300...pozwoli Ci to na powiedzmy 95% korekcje glebsze rysy zostana.

Mozna wydac duzo duzo wiecej ale zalezy co chcesz osiagnac, recznie tez mozna wypolerowac ale mija sie to z celem.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by ramzes11 » 17 Feb 2015, 21:20

Chciałbym ręcznie raczej coś zdziałać. Po prostu zadbać o lakier w najlepszy sposób jaki mogę przed domem.

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Jun 2011, 14:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kruper86 » 17 Feb 2015, 22:19 Re: Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

Alzak wrote:
kruper86 wrote:Jeśli chodzi o korekcję to tydzień temu lakier był dokładnie wyglinkowany, Quick detailerem Megsa i glinką Megsa (super efekt).

O poorboysie slyszalem, kolega uzywa w Polsce i tez jest zadowolony. Jesli chodzi o siedzenia to niestety nie mam skórki w aucie (jeszcze) ale czas pokaze.

Do oponek uzywam zelu Megsa i takze jestem zadowolony, utrzymuje sie dobrych pare dni.
Alzak, robisz to zawodowo czy poprostu to Twoje hobby ?

Hobby ...

Korekcja to nie glinkowanie, glinka tylko usuwa zabrudzenia "przyczepione" do lakieru.

Ja mowie o usunieciu wszystkich swirli ktorych pewnie dosc duzo pojawilo sie na lakierze przez miesiace albo lata nieodpowiedniego mycia.

Srodek do siedzen ktory zaproponowalem lepiej wyglada wlasnie na materiale.


Glinkowanie to po czesci tez korekcja, mozna nazwac to jako "wstep" do korekcji. Jesli chodzi o swirle itp to na lakierze nie posiadam tragedii tego typu. Dodatkowo moim skromnym zdaniem 300 funa na polerke auta tutaj mija sie z celem... Raz, ze nie pozwole na lakierze "bawic" sie w korekcje, a dwa oddam auto tylko zaufanej osobie, trzy - cena. Co pol roku smigam do Polski i kompletna korekcje robisz za 500-700 zł. Ale to tylko moja opinia...

Co masz na mysli ze lepiej wyglada na materiale ? W jaki sposob sie "to" stosuje ? Jaka ma konsystencje ? Mam ciemno-szara tapicerke i kazda ingerencja najmniejszej wilgoci w material pozostawia po sobie plamkę z zaciekiem.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 18 Feb 2015, 05:06 Re: Re: Kosmetyki samochodowe, chemia.

kruper86 wrote:
Alzak wrote:
kruper86 wrote:Jeśli chodzi o korekcję to tydzień temu lakier był dokładnie wyglinkowany, Quick detailerem Megsa i glinką Megsa (super efekt).

O poorboysie slyszalem, kolega uzywa w Polsce i tez jest zadowolony. Jesli chodzi o siedzenia to niestety nie mam skórki w aucie (jeszcze) ale czas pokaze.

Do oponek uzywam zelu Megsa i takze jestem zadowolony, utrzymuje sie dobrych pare dni.
Alzak, robisz to zawodowo czy poprostu to Twoje hobby ?

Hobby ...

Korekcja to nie glinkowanie, glinka tylko usuwa zabrudzenia "przyczepione" do lakieru.

Ja mowie o usunieciu wszystkich swirli ktorych pewnie dosc duzo pojawilo sie na lakierze przez miesiace albo lata nieodpowiedniego mycia.

Srodek do siedzen ktory zaproponowalem lepiej wyglada wlasnie na materiale.


Glinkowanie to po czesci tez korekcja, mozna nazwac to jako "wstep" do korekcji. Jesli chodzi o swirle itp to na lakierze nie posiadam tragedii tego typu. Dodatkowo moim skromnym zdaniem 300 funa na polerke auta tutaj mija sie z celem... Raz, ze nie pozwole na lakierze "bawic" sie w korekcje, a dwa oddam auto tylko zaufanej osobie, trzy - cena. Co pol roku smigam do Polski i kompletna korekcje robisz za 500-700 zł. Ale to tylko moja opinia...

Co masz na mysli ze lepiej wyglada na materiale ? W jaki sposob sie "to" stosuje ? Jaka ma konsystencje ? Mam ciemno-szara tapicerke i kazda ingerencja najmniejszej wilgoci w material pozostawia po sobie plamkę z zaciekiem.


Glinkowanie to taki wstep ze praktycznie nic nie zrobiles z lakierem ... usuneles to co bylo na lakierze (nawet nie do konca bo smola zostala) a nie zniszczenie lakieru a jak twierdzisz ze nie masz swirli to chyba slabo patrzysz mozemy sie spotkac najlepiej podziemny parking nowego Tesco a udowodnie Ci jak sie mylisz.

Ja napisalem korekcje a nie nasmarowanie samochodu pasta tempo i zbuffowanie polerka jak u lakiernika za 500-700zl ... dobra korekcja zaczyna sie od 20 godzin do tego dochodzi koszt produktow ktore jezeli sa dobrej jakosci nie kosztuja 10zl, po dobrej korekcji chcialbys dobrze zabezpieczyc lakier a dobre zabezpieczenie w postac powloki kwarcowej to koszt okolo 200zl.

Co do srodka na siedzenie to zobacz :

[BBvideo 640,350]https://www.youtube.com/watch?v=XI8AOfedzWc[/BBvideo]

[BBvideo 640,350]https://www.youtube.com/watch?v=WwK72Sp3fB8[/BBvideo]

ramzes11 wrote:Chciałbym ręcznie raczej coś zdziałać. Po prostu zadbać o lakier w najlepszy sposób jaki mogę przed domem.


A kto powiedzial ze pod domem nie mozesz pobawic sie polerka ?

Tutaj dosc dobry zestaw na poczatek :

http://www.cleanyourcar.co.uk/polishing ... _1212.html
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by ramzes11 » 19 Feb 2015, 13:54

Oj chyba nie za bardzo sie zrozumieliśmy. Na początek chciałbym czegoś podstawowego. Maks £30 chciałbym wydać

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Jun 2011, 14:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 19 Feb 2015, 15:43 Re: Re:

ramzes11 wrote:Oj chyba nie za bardzo sie zrozumieliśmy. Na początek chciałbym czegoś podstawowego. Maks £30 chciałbym wydać

Nie wiem czy cokolwiek za £30 zrobisz najlepsza opcja chyba bedzie wizyta w Halfordsie i zakup czegos z Auto Glyma albo Megsa.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA