Diesiel BMW

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by n0rb » 10 Feb 2015, 14:17 Re: Diesiel BMW

s_virus wrote:Jak chcesz ulżyć układowi paliwowemu i generalnie silnikowi

Przeszedłem się dzisiaj do Halfordsa zobaczyć co mają i znalazłem coś co się nazywa haha nazwa dobra Diesel Power Exo Max firmy Millers Oils. Przy następnym tankowaniu doleje ten cudowny dodatek, tylko to trochę potrwa bo tak się składa że mam pełny bak paliwa :D

n0rb
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 3 Mar 2010, 09:23
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 10 Feb 2015, 14:42 Re: Re: Diesiel BMW

n0rb wrote:
s_virus wrote:Jak chcesz ulżyć układowi paliwowemu i generalnie silnikowi

Przeszedłem się dzisiaj do Halfordsa zobaczyć co mają i znalazłem coś co się nazywa haha nazwa dobra Diesel Power Exo Max firmy Millers Oils. Przy następnym tankowaniu doleje ten cudowny dodatek, tylko to trochę potrwa bo tak się składa że mam pełny bak paliwa :D

Tez zalewam ten srodek jedno co zauwazylem po dodaniu to delikatnie lepiej reaguje samochod z niskich obrotow ale moze to placebo...

Podobno srodki firmy Archoil sa dosc dobre wypowiedziec sie za bardzo nie moge bo dopiero testuje ;)

Duze znaczenie tez ma olej uzywany w nowych silnikach i nie zawsze sa to te polecane przez producenta.

Mi osobiscie od zmiany do zmiany (ok 4 tys) ubywalo okolo 1.2l oleju na castrolu edge po zmianie na Mobil 1 ESP okolo 1.2l a zalalem Millersa CFS Nanodrive i przez 3tys dolalem 100ml ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 10 Feb 2015, 17:42

Jakie ma zadanie wodule ten dodatek?
Mój ojciec urzywa jakiegoś uszlachetniacza ale dlatego ze jezdzi w PL a tam nie latwo o dobre paliwo.
A skoro to jakas forma oleju to nie powoduje nadmiernego smolenia a w rezultacie blokowanie dpfu?
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 10 Feb 2015, 18:43 Re: Re:

Thomas wrote:Jakie ma zadanie wodule ten dodatek?
Mój ojciec urzywa jakiegoś uszlachetniacza ale dlatego ze jezdzi w PL a tam nie latwo o dobre paliwo.
A skoro to jakas forma oleju to nie powoduje nadmiernego smolenia a w rezultacie blokowanie dpfu?

Dodatek polepsza spalanie mieszanki i podobno powoduje mniejsze osadzanie sie nagaru.

A co do DPFa i czy olej go blokuje to nie wiem ...

Masz zalany niby odpowiedni olej a i tak filtr za czesto chce sie przeczyscic ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by n0rb » 10 Feb 2015, 21:37 Re: Diesiel BMW

Thomas wrote:Jakie ma zadanie wodule ten dodatek?

To twierdzi producent :D :mrgreen:
Increasrs power @ mpg
Reduces emissions
Cleans injectors fast
Adds up to 4 cetane numbers

http://www.halfords.com/motoring/engine ... omax-500ml

n0rb
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 3 Mar 2010, 09:23
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 12 Feb 2015, 15:57 Re: Diesiel BMW

s_virus wrote:Jak chcesz ulżyć układowi paliwowemu i generalnie silnikowi (w tym DPF-owi i EGR-owi) to do każdego tankowania lej półsyntetyczny olej 2T w stosunku 1:200 (50ml oleju na każde 10l paliwa). Z tymże olej ten musi spełniać minimum normy JASO FC, ISO-L-EGC. Tym niemniej wiadomo olej olejowi nierówny. Poniżej krótka lista zalecanych olejów posiadających właściwości myjące i smarne zarazem...

Ravenol


Mam rozumieć, że dolewasz olej silnikowy dla dwusuwów do paliwa (ropy)????

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by s_virus » 12 Feb 2015, 18:39 Re: Diesiel BMW

Tak Krzysiu, bardzo dobrze zrozumiałeś.
User avatar
s_virus
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 22 Feb 2014, 08:51
Reputation point: 15
Neutralny
Top
1

MalePostNapisane by Alzak » 12 Feb 2015, 19:53 Re: Re: Diesiel BMW

Krzysiek2099 wrote:
s_virus wrote:Jak chcesz ulżyć układowi paliwowemu i generalnie silnikowi (w tym DPF-owi i EGR-owi) to do każdego tankowania lej półsyntetyczny olej 2T w stosunku 1:200 (50ml oleju na każde 10l paliwa). Z tymże olej ten musi spełniać minimum normy JASO FC, ISO-L-EGC. Tym niemniej wiadomo olej olejowi nierówny. Poniżej krótka lista zalecanych olejów posiadających właściwości myjące i smarne zarazem...

Ravenol


Mam rozumieć, że dolewasz olej silnikowy dla dwusuwów do paliwa (ropy)????

A moze to opal a nie ropka ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by s_virus » 12 Feb 2015, 20:09 Re: Re: Diesiel BMW

Alzak wrote:A moze to opal a nie ropka ...


A może to "Miłość, szmaragd i krokodyl" polski jinteligiencie.
User avatar
s_virus
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 22 Feb 2014, 08:51
Reputation point: 15
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 12 Feb 2015, 20:34 Re: Re: Re: Diesiel BMW

s_virus wrote:
Alzak wrote:A moze to opal a nie ropka ...


A może to "Miłość, szmaragd i krokodyl" polski jinteligiencie.

O patrz urazilem jegomoscia...

Moze przedstawisz jakies sensowne fakty ktore podepra powod wlewania oleju przeznaczonego do caklowicie czego innego do ropy ?

Jutro chyba zaopatrze sie w zapas zanim Mietki, Wieski i inni wasacze wykupia zapasy po przeczytaniu cudnych wlasciwosci uzycia oleju do dwusowa w dupowozach...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by s_virus » 12 Feb 2015, 20:59 Re: Diesiel BMW

A masz kmiotku jakiekolwiek pojęcie o składzie "eko" oleju napędowego i warunkach w jakich pracuje układ paliwowy w dieslach? Wątpie, niemniej jako typowy polaczyna srasz żarem, rzucasz się jak ryba w sieci etc etc.....
User avatar
s_virus
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 22 Feb 2014, 08:51
Reputation point: 15
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 12 Feb 2015, 21:08 Re: Diesiel BMW

Poczytaj poprzednie posty... taka prosta rzecz jak właściwości myjąco - smarne. Coś ci to mówi? Pewnie jest tego więcej, ale ja i za takie coś podziękuję serdecznie.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lukasz84 » 12 Feb 2015, 22:42 Re: Diesiel BMW

Ja to bym uwazal z dolewaniem takich cudow, zwlaszcza do samochodow ktore maja jakis juz tam przebieg, bo jak nagle zacznie te "cudo" oczyszczac wam silnik to caly ten syf bedzie musial gdzies sie wydostac. Zeby przypadkiem dpf-u jak bombek na choince - ch... strzelil. W serwisie BMW w Polsce powiedzieli zebym raczej nie wlewal Mobil 1 New Engine Life bo ma czastki czyszczace silnik. Zalali mi wtedy to co producent zaleca - Castrol Edge. Litr kosztowal mnie 100zl... wchodzi 5,5 litra :/

Lukasz84
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 18 Aug 2007, 14:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 13 Feb 2015, 04:47 Re: Re: Diesiel BMW

s_virus wrote:A masz kmiotku jakiekolwiek pojęcie o składzie "eko" oleju napędowego i warunkach w jakich pracuje układ paliwowy w dieslach? Wątpie, niemniej jako typowy polaczyna srasz żarem, rzucasz się jak ryba w sieci etc etc.....

Oo prosze posiedzialo sie troche w UK i juz uwazasz sie za lepszego...

Dobrze ze Ty masz pojecie o skladach eko ON kolejny mistrz znawca technologi wszelakich eh jakie to typowo nie Polskie, kolejny spec od wszy.. niczego.

Rozumiem ze sam fakt posiadania duzej zawartosci siarki w oleju 2T nie jest zadnym niepokojacym faktem dla Ciebie ? i to ze oleje przeznaczone do klekotow z filtrami czasteczek stalych maja poziom siarki zredukowany(specyfikacja ACEA C3), poniewaz w silnikach wysokopreznych dopalenie siarki nie jest do konca mozliwe i pozostalosci siarki w spalinach powoli zapychaja uklady filtrow czasteczek stalych.

Rozumiem ze siarka byla dodawana zeby polepszyc wlasciwosci smarne w paliwie i oleju ale z jakiegos powodu zredukowali jej zawartosc.

A i pozostaje problem sadzy rozumiem ze nadmierne jej generowanie ma cudowne dzialanie na zmianna geometrie lopatek w turbawkach ?
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 13 Feb 2015, 08:20 Re: Diesiel BMW

Krzysiek2099 wrote:właściwości myjąco - smarne

związki myjące w olejach są to detergenty bazujące w głównej mierze na potasie , krzemie i sodzie - a te znane są jako "top ten CAT (catalyst) killers"- jeżeli masz auto generacji euro 5 lub Euro 5+ , to twój układ wydechowy składa sie z katalizatora 3- drożnego i umieszczonego za nim filtra DPF.Oprócz oczywistej funkcji tych dwóch komponentów, istnieje także funkcja wykorzystywania reakcji egzotermicznej w katalizatorze (podczas absorpcji tlenu przez washcoat wykonany z metali szlachetnych). Wydzielone ciepło w czasie przepływy ma ogromny wpływ na temperaturę spalin za katalizatorem , czyli na wejściu do filtra DPF. Wyższa temperatura spalin (nawet o pareset stopni celsjusza!) ma ogromny wpływ na skuteczność regeneracji filtra DPF. Innymi słowy- dodatki myjące niszczą Twój katalizator (mówi się o tym zjawisku "poisoning" of catalyst), a to w konsekwencji pozbawia możliwość regeneracji poprzez wypalanie sadzy w filtrze DPF.
Dodatki smarujące do paliwa do w głównej mierze związki molibdenu które charakteryzują się wytwarzanie dużej ilości sadzy i popiołu po spaleniyu- co znowu uderza w filtr DPF.O tyle o ile sadza może zostać ususnieta w procesie regeneracji, o tyle popiołu nie usuniesz inaczej jak mechanicznie.
Czemu tutaj jest tyle osób o tak niskiej solidnej wiedzy w tym temacie, tylko jest to rozmowa niczym z postoju taksówek?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

PreviousNext

Return to MOTORYZACJA