Kupno opon

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by [Wojtek] » 23 Aug 2014, 19:24 Kupno opon

Cześć!
Od kilku dni cieszę się swoimi czterema kółkami. Niestety te właśnie kółka wymagają trochę opieki. Chciałbym kupić nowe opony i jestem ciekaw czy macie jakieś swoje ulubione miejsca o zadziwiająco wysokim stosunku ceny do jakości jeżeli chodzi o kupno/wymianę opon ;-)? Może ktoś również jest zaskakująco bardzo zadowolony ze swoich opon i mógłby ze spokojnym sumieniem polecić jakiś model (205/55/16/91V)
Może znacie też kogoś kto potrafi zająć się felgami aluminiowymi. Muszę je wypiaskować i pomalować i nie bardzo wiem gdzie można to zrobić znowu - jak najlepiej za przystępne pieniądze.
To jak, są chętni podzielić się spostrzeżeniami? :grin:

Pozdrawiam

[Wojtek]
Raczkujący
 
 
Posts: 53
Age: 33
Joined: 19 Jan 2014, 18:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 23 Aug 2014, 20:05 Re: Kupno opon

Heh, jestem dokładnie w tym samym punkcie- opony już wybrałem- Goodyear Efficient Grip, ale najpierw chcę pomalować felgi. Profesjonalna usługa kosztuje 250 funtów za 4 koła, ale podobno felgi wyglądają lepiej niż nowe. Jak ktoś wie gdzie w Coventry lub okolicach można zrobić taniej ale nie tracąc wiele na jakości to też prosiłbym o namiar.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by [Wojtek] » 23 Aug 2014, 20:10 Re: Kupno opon

w sumie już miałem w koszyku te http://www.oponeo.co.uk/tyre-details/br ... v#69784687

ale te od ciebie są niby 4 db cichsze i w sumie też zebrały pochlebne opinie a cena ta sama :) hmm

[Wojtek]
Raczkujący
 
 
Posts: 53
Age: 33
Joined: 19 Jan 2014, 18:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 23 Aug 2014, 23:42 Re: Kupno opon

Ja jeżdżę na Efficient Gripach od roku i jestem bardzo zadowolony, Aczkolwiek ciut większy rozmiar :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by s_virus » 24 Aug 2014, 07:20 Re: Kupno opon

[Wojtek], nie przepłacaj za przereklamowane ścierwo. Ja zjeździłem Bridgestone Turanza, Michelin Primacy i szlag mnie trafił. Jeżdżę na emeryt-stajl a bieżnik ginie w oczach. W końcu trafiłem na stronę gdzie użytkownicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat opon i owe są usystematyzowane w postaci tabelki. Teraz wybór padł na Neutony serii NT. Ludzie wychwalają te opony a cena to połowa tzw opon premium. Poza tym, na co niewiele osób zwraca uwagę, to są opony wielosezonowe - zatem skromną angielską zimę można bezpiecznie przejeźdźić, i asymetryczne, dzięki czemu można je zakładać na obie strony auta w przeciwieństwie do opon kierunkowych.
Link:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Size/ ... -Tyres.htm
User avatar
s_virus
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 22 Feb 2014, 08:51
Reputation point: 15
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mahol » 24 Aug 2014, 13:41 Re: Kupno opon

Jednak nie zapominajmy, że opony całoroczne są kompromisem pomiędzy oponami letnimi a zimowymi, a co za tym idzie, głównie jeżeli chodzi o sezon wiosna-lato-jesień nie są oponami komfortowymi... Moim zdaniem, mimo wszystko, najlepszym wyborem do jazdy w Anglii są opony letnie (patrząc nawet przez pryzmat zimy, która trwa kilka dni). Jeżeli ktoś jeździ 2-4 tysiące mil w ciągu roku ok. można kupić opony całoroczne, ale w innym wypadku troszkę mija się to z celem.
Sam mam opony Dunlop SportMaxx RT i jestem bardzo zadowolony.
Pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 24 Aug 2014, 13:49 Re: Kupno opon

Virus ja wyznaję zasadę - jak coś jest do wszystkiego, to znaczy że jest do niczego.
Jeździj na czym chcesz. Ja zostane przy, jak to okresliłeś "markowym ścierwie".

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by s_virus » 24 Aug 2014, 16:01 Re: Kupno opon

AdamBoltryk, nikt bogatemu nie broni.
User avatar
s_virus
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 22 Feb 2014, 08:51
Reputation point: 15
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mahol » 24 Aug 2014, 17:12 Re: Kupno opon

Przede wszystkim na oponach nie wolno oszczędzać. Parę lat temu kupiłem opony Sonny... to co wyprawiały na drodze po deszczu to była tragedia... a kwestia 15-20 funtów więcej na oponie to chyba nie taka znowu tragedia... nie kupujemy ich co sezon...
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 24 Aug 2014, 18:00 Re: Re: Kupno opon

[Wojtek] wrote:Cześć!
Od kilku dni cieszę się swoimi czterema kółkami. Niestety te właśnie kółka wymagają trochę opieki. Chciałbym kupić nowe opony i jestem ciekaw czy macie jakieś swoje ulubione miejsca o zadziwiająco wysokim stosunku ceny do jakości jeżeli chodzi o kupno/wymianę opon ;-)? Może ktoś również jest zaskakująco bardzo zadowolony ze swoich opon i mógłby ze spokojnym sumieniem polecić jakiś model (205/55/16/91V)
Może znacie też kogoś kto potrafi zająć się felgami aluminiowymi. Muszę je wypiaskować i pomalować i nie bardzo wiem gdzie można to zrobić znowu - jak najlepiej za przystępne pieniądze.
To jak, są chętni podzielić się spostrzeżeniami? :grin:

Pozdrawiam

A ja polecam Uniroyal Rainsport 3 dobra oponka na tutejsze czeste deszcze najtaniej chyba w tej chwili na camskill.

Mialem jeszcze kumho Ku36 dosc dobre na poczatku ale od 4mm bieznika cos za czesto sie swieci kontrolka trakcji...

Co do malowania felg jest jedno miejsce w Bham co robi komplety za £80 proszkowo, jak masz jakies delikatne zniszczenie to takze naprawia jakos duzo lepsza niz cena co za to placisz jezeli chodzi o samochod to jestem bardo wymagajacy 2 lata temu jak odebralem od nich felgi to znalazlem tylko jedna wade...

Www.citypowdercoating.co.uk
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 24 Aug 2014, 19:08

Bardzo polecam dunlop BLUE response. Swietnie trzyma sie czy to na suchej czy mokrej nawierzchni do tego bardzo cicha.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by piopaw » 25 Aug 2014, 07:58 Re: Kupno opon

Witam
Ja opony kupuje na tej stronie http://www.mytyres.co.uk/index.html.


Tak samo nie poleca opon firmy Sonny na wodzie to masakra pod górkę ruszyć to jak na lodzie.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 25 Aug 2014, 13:00

A ja ciagle nie rozumiem ludzi co kupuja najtansze opony albo jeszcze lepiej paro letnie uzywki ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by s_virus » 25 Aug 2014, 13:22 Re: Kupno opon

Paaanie fura na kredyt a w najlepszym wypadku za uciułane w pocie czoła na nadgodzinach Pound'sy, serwisonany w "Kerbside Autos", kolejne środki ciułane na wyjazd do Lemingradu aby uskuteczniać lans typu:
- wożonko po dzielni*
- przejazd główno drogo bez wieś co by sie łostro kurzyło*
to i na używane opony już ledwo starcza.

* niepotrzebne skreślić.
User avatar
s_virus
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 22 Feb 2014, 08:51
Reputation point: 15
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by chmiel » 25 Aug 2014, 17:47 Re:

Thomas wrote:Bardzo polecam dunlop BLUE response. Swietnie trzyma sie czy to na suchej czy mokrej nawierzchni do tego bardzo cicha.





Również polecam, polecam warsztat F1 Autocentre w Birmingham, ale to sieciówka z wysoką obsługą klienta, siedzisz w poczekalni i przez okienko widzisz co się dzieje z Twoim autkiem.Kupiłem tam swoje dunlopy, mają też match price.
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 41
Joined: 5 Jan 2008, 16:07
Location: West Midlands
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA