Czy można zrobić badanie techniczne auta z polski w UK?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
mam37 wrote:oczywiscie ze mozesz
sama tu robiłam przegląd auta polskiego jest tak samo honorowany taki przeglad jak i w polsce
jak chcesz moge ci dac namiar na mechanika który takowy przeprowadza


To co ten mechanik w polski dowod rejestracyjny wbija pieczatke? Chyba ze jest to polski mechanik z uprawnieniami.
Chyba najlepiej zadzwonic do polskiego urzedu i sie zapytac. Oczywiscie jak chcesz mozesz podac namiar na tego mechanika.

Młody
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 6 May 2006, 21:48
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Zadzwoń oprócz urzędu też do ubezpieczyciela. Wziąć 50 £ za przegląd każdy może, kwestia tylko co będzie w przypadku kolizji itp czy ubezpieczenie będzie obowiązywać.
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 3 Mar 2014, 09:52

Tak czy inaczej te przeglądy o du.pe podluc. I tak nie mozna jeździć na obcych blachach pracujac w danym kraju czy to w pl czy uk.
Oczywiscie ten co kombinuje oszczedza pewnie kase ale nie chciałbym byc w jego skórze kiedy przypadkiem spowoduje jakis smiertelny wypadek.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 3 Mar 2014, 18:00

Ciekawe jak Polski mechanik wbija to ze samochod przeszedl przeglad w PL do bazy danych DVLA ...
Bo tutaj nie musisz miec zadnych dokumentow w razie zatrzymania przez policje zanim podejda do Ciebie juz wiedza czy masz MOT, TAX i ubezpieczenie wiekszosc radiowozow ma juz ANPR zainstalowane co pozwala na sprawdzenie tych danych w przeciagu kilku sekund.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

Alzak, jakie DVLA? kolega piszę ze samochód ma z polski więc na bank nie przerejestrował go w Nagli i na bank konczy mu się przegląd i nie chce ekstra jechać do pl by to zrobić proste?
Proszę zadzwonić sobie do wydziału komunikacji w swoim mieście ja tak zrobiłam
przegląd w angli jest ważny jesteśmy europejczykami i mozemy przegląd zrobić wszędzie gdzie mieszkamy na dana chwilkę oczywiście według prawa angielskiego poruszać się polskim autkiem mozemy tylko przez 6 miesięcy ale to już inny temat
Namiar dam wam pozniej bo nie mam przysobie telefonu na którym mam numer do tego goscia

Dodano: -- 4 mar 2014, 08:41 --

o znalazłam
Pawel, tel. 07727655988

ps. co prawda było to juz u mnie z 3 lata temu

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

mam37 wrote:Alzak, jakie DVLA? kolega piszę ze samochód ma z polski więc na bank nie przerejestrował go w Nagli i na bank konczy mu się przegląd i nie chce ekstra jechać do pl by to zrobić proste?
Proszę zadzwonić sobie do wydziału komunikacji w swoim mieście ja tak zrobiłam
przegląd w angli jest ważny jesteśmy europejczykami i mozemy przegląd zrobić wszędzie gdzie mieszkamy na dana chwilkę oczywiście według prawa angielskiego poruszać się polskim autkiem mozemy tylko przez 6 miesięcy ale to już inny temat
Namiar dam wam pozniej bo nie mam przysobie telefonu na którym mam numer do tego goscia

Dodano: -- 4 mar 2014, 08:41 --

o znalazłam
Pawel, tel. 07727655988

ps. co prawda było to juz u mnie z 3 lata temu

Zadzwon jeszcze do swojego ubezpieczyciela i oznajmij ze mieszkasz i pracujesz w uk masz auto na polskich blachach i nie masz okazji nawet przyjechac na przeglad wiec robisz w uk.
Czekam na odpowiedz.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Kolega pyta czy może tu zrobić przegląd techniczny, nie pyta czy jego ubezpieczyciel w PL będzie szczęśliwy z tego powodu...tak jak napisał jest tu poniżej pół roku, więc?

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
2

Ale cześć ludzi wypisuje bzdury w tym temacie. Nie można zrobić przeglądu auta polskiego w Angli bo jesteśmy w UE i tak powiedzieli w wydziale komunikacji, a podali podstawę prawna? Bo w razie wypadku nie wystarczy powiedzieć "dzwonilem do wydziału komunikacji i powiedzieli, ze tak można". To, ze pan Mietek w warsztacie za rogiem na ci..a dzielnicy podbija przeglądy i mowi, ze tak mozna o niczym nie świadczy. W Polsce za odpowiednia opłatę ciagle można załatwić wiele rzeczy i pieczątką diagnosty nie jest problemem jeśli ten człowiek kasuje 50£ za taki "przegląd" to wystarczy mu z 6 takich Losi i już mu sie pieczątką zwróciła reszta to czysty zysk.

Guest
 
 
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA