Auto do kasacji

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

FemalePostNapisane by sierotka_85 » 1 Mar 2014, 19:42 Auto do kasacji

witam tydzień temu mój mąż miał wypadek było zgłoszone do ubezpieczalni ta druga osoba też to zrobiła, wczoraj okazało się po oględzinach mechanika że auto idzie do kasacji nie będą go robić i mamy teraz czekać na wycenę mają na to miesiąc teraz moje pytanie jak to wygląda dodam że auto mazda 6 rocznik 2009 czy ktoś się orientuję jak to wygląda z wyceną ile możemy się spodziewać kasy z ubezpieczalni za to auto i auto oni zabierają czy zostawią nas z tym autem bardzo proszę o wypowiedź kogoś kto się orientuję w tym

sierotka_85
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 29 Oct 2011, 09:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 2 Mar 2014, 09:18 Re: Auto do kasacji

Co do odszkodowania to dokładnie nie powiem ale chyba mają jakąś listę na której to podstawie obliczą ile auto było warte.Co auta rozbitego jeżeli macie go pod domem to zostawią go co nie stanowi problemu telefon do złomiarzy przyjadą zabiorą i jeszcze trochę kasy wpadnie wystawią papierek do DVLA.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 2 Mar 2014, 09:29 Re: Auto do kasacji

Wycena jest oparta o obecne ceny rynkowe. Nie zawsze jest korzystna, ale ja ostatnio dostałem za mój pojazd więcej niż za niego zapłaciłem :grin:
Po wycenie deklarujesz czy chcesz zatrzymać rozbity pojazd, czy chcesz żeby ubezpieczyciel go zabrał. Jeżeli ubezpieczyciel zabiera dostaniesz 100% z wyceny, jeżeli chcesz zatrzymać "salvage" to dostaniesz 90%.
Jeżeli masz ogródek i chcesz się bawić w wyciąganie części, to może się opłacić samochód zatrzymać. Również można sprzedać jeżeli się znajdzie na taki pojazd klient.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by sierotka_85 » 2 Mar 2014, 09:31 Re: Auto do kasacji

no wlasnie auto zostalo odrazu odcholowane przez ubezpieczalnie i to oni sa teraz w posiadaniu tego auta

sierotka_85
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 29 Oct 2011, 09:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by s_virus » 2 Mar 2014, 10:42 Re: Auto do kasacji

Niemal zawsze ubezpieczalnia próbuje zaniżyć wypłatę. Poszukaj ogłoszeń z takimi autami i jak najbardziej zbliżonych rocznikiem, wyposarzeniem i przebiegiem. Zrób screenshoty (ogłoszenia nie wiszą wiecznie) przedstawisz je jako ewentualną kontrpropozycję. Naturalnie auta u dealerów są droższe niż od prywatnych sprzedawców.
User avatar
s_virus
Początkujący
 
 
Posts: 43
Joined: 22 Feb 2014, 08:51
Reputation point: 15
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 4 Mar 2014, 03:45 Re: Auto do kasacji

Wiesz już jaka nadali mu kategorie? Bo czasem to czego nie opłaca sie naprawić ubezpieczalni opłaca sie naprawić na własna rękę choć by z tego względu, ze Ty kupisz części na ebayu, a ubezpieczalnia kupuje nowe od producenta ale tez zależy jak mocno auto jest uszkodzone i i czy macie ochotę sie z tym bawić.
Czasem auto tez warto rozebrać na części tez jeżdżę taka mazda z silnikiem 2,2 diesel jak patrzyłem z ciekawosci na czesci to silnik do tego auta na Allegro kosztuje około 6000zl, a jeśli rozlozysz jeszcze silnik na części pierwsze to sama pompa oleju na ebayu 250£.

Jeśli jest to wersja wyposażenia TS2 i zdecydujecie sie sprzedawać to auta na części to daj mi znać na pw mam lekko skrzywiona jedna alufelge jeśli podczas wypadku żadna z waszych nie ucierpiała moge kupic cały komplet jeśli któraś oberwala chętnie odkupie od was jedna dobra.

Guest
 
 
Top
0


Return to MOTORYZACJA