Kat. A - wymiana polskiego B

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by pierrotlefou » 20 Dec 2013, 11:41 Kat. A - wymiana polskiego B

Z relacji ludzi, którzy wymieniali polskie prawko B, wiem że wbili im do tego A. Czy ktoś wie, czy w ostatnim czasie coś się zmieniło?

Mam na oku motocykl do kupienia (już teraz, to czego szukam +w niezłych pieniądzach), a prawko mogę wymienić dopiero za miesiąc. Chciałbym uniknąć sytuacji posiadania moto, którym nie mogę jeździć :D

Z góry dzięki za wszelkie informacje

pierrotlefou
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 2 Nov 2013, 20:01
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rkuk » 20 Dec 2013, 12:50 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

mi wbili nawet na walec i kosiarke ale co z tego!!!!!!!
przeszedles kurs jednodniowy po ktorym mozesz jezdzic motorem do 150 cc? na pewno nie wiec wybij sobie motor z glowy i tyle w temacie po 2 latoch mozesz zdawac na wieksza pojemnosc tu nie jest tak chop siup jak w polsce

rkuk
Początkujący
 
 
Posts: 20
Joined: 21 Jun 2012, 07:33
Reputation point: -1
Neutralny
Top
-3

MalePostNapisane by pierrotlefou » 20 Dec 2013, 12:52 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Możesz to poprzeć jakimś źródłem?

pierrotlefou
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 2 Nov 2013, 20:01
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by eric27 » 20 Dec 2013, 14:08 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Możliwe,że wbili im tzw.Provisional czyli,że mogą zrobić kurs na kat A podobnie na C,D.Ja mam kat BCDE i niestety motorem nie mogę jeździć.


Pozdrowionka :D

eric27
Stały Bywalec
 
 
Posts: 434
Joined: 14 Sep 2008, 12:54
Reputation point: 18
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by pierrotlefou » 20 Dec 2013, 14:12 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Widziałem u dwóch osób prawka, bo nie wierzyłem, że mają ot tak wbite A. Dzisiaj jeszcze raz spojrzę, ale wyglądało to na normalną kategorię, zaznaczoną tak samo jak B - żaden provisional :shock:

pierrotlefou
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 2 Nov 2013, 20:01
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thorwald » 20 Dec 2013, 14:31 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Hej,

Nieprawda. Jak wymienisz prawko dadza Ci uprawnienia provisional. Co za tym idzie nie mzoesz jezdzic motocyklem dopoki nie zrobisz DAS. W styczniu zasady sie zmienily i jesli chcesz moto wiecej niz 600cc to 25 lat musisz miec skonczone no i obowiazkowo CBT no i wiadomo teorie. Rzuc sobie okiem na counterpart bo sam plastik tutaj to mozna sobie w buty wsadzic. Counterpart jest wazniejszy w sumie niz plastik. Na counterparcie masz kategorie provisional i tam na 100% masz A, BE i GH.

Jak masz provisional mozesz zrobic CBT co upowazni Cie do jazdy sprzetem do 125cc. CBT jest wazne o ile pamietam 2 lata. To jest 1 dniowy kurs, o ktorym pisano wyzej.

Jak masz pytania wal. Jezdze motocyklem codziennie, prawko zdawalem tutaj w kwietniu tego roku juz na nowych zasadach.
User avatar
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Age: 40
Joined: 23 Feb 2011, 22:27
Location: Hereford
Reputation point: 11
Neutralny
Top
1

FemalePostNapisane by vanilia » 20 Dec 2013, 14:48 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

pierrotlefou, a pisze obok A kod tri? https://www.gov.uk/changes-to-the-drivi ... categories
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 20 Dec 2013, 15:43 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Kolega ma racje , od stycznia tego roku jak wymieniasz prawko to jesli posiadasz kat B z automatu otrzymujesz na prawku kat A, ale jest male ale :))))))) Wszyscy widza A ale niewidza kodu przy tym A. Kod ten informuje o tym iz mozesz prowadzic pojazd trójkolowy o pojemnosci nie wiekszej niz 400 ccm wiec normalnym ze tak to ujme motocyklem mozesz jezdzic po zdaniu prawka na kat A.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thorwald » 20 Dec 2013, 15:50 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Ale motacie. Po wymianie prawka polskiego na angielskie jak sie ma kategorie B, dostaje sie dodatkowo provisional kategorii A (+ BE i GH), a co za tym idzie nie ma mozliwosci jezdzenia motocyklem - zadnym - koniec kropka.

Dodatkowo zeby wyjechac czymkolwiek na droge czy to skuterem, czy 125cc czy trojkolowcem trzeba miec CBT.

Prosze pare linkow:
https://www.gov.uk/ride-motorcycle-mope ... quirements

https://www.gov.uk/ride-motorcycle-moped
User avatar
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Age: 40
Joined: 23 Feb 2011, 22:27
Location: Hereford
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by BRUMMIEBIKER » 20 Dec 2013, 18:51 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

chyba jestem nie w temacie , wymienialem polskie B w Uk ,iwbili mi b, to wszystko ,
umiesz liczyc licz na siebie bo twoje sczescie innych jebie :)

BRUMMIEBIKER
Początkujący
 
 
Posts: 43
Age: 47
Joined: 30 Dec 2007, 03:32
Location: BIRMINGHAM
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 20 Dec 2013, 19:16 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

wszystko jest możliwe z DVLA, ja wysłałem im na wymianę to mi przysłali.....provisional!!! (a prawko miałem od 12 lat). Musiałem odsyłać i drugi raz przysłali normalne (ale samo B).
Co do walców i kosiarek- przecież mając kat. B można prowadzić te pojazdy nawet w Polsce...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by pierrotlefou » 20 Dec 2013, 23:13 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Bardzo dziękuję za rzeczowe odpowiedzi, które rozwiały moje wątpliwości! ;)

Zostaje mi CBT i 125cc, a o pełnym A nie będę myślał, dopóki nie zdecyduję, czy zostaję tutaj na dłużej. Moją główną obawą jest ,,chodliwość" 50/125cc, które lubi sobie zniknąć... Ale nie mam wyboru.

pierrotlefou
Początkujący
 
 
Posts: 39
Joined: 2 Nov 2013, 20:01
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 21 Dec 2013, 05:05 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Thorwald, jestes w bledzie , poczytaj info w linku od vanili . Aktualnie wymieniajac prawko z automatu na nowym masz kat A , jesli miales wczesniej B. Oczywiscie przy tym A jest odpowiedni kod (tri) , a to jak juz wczesniej pisalem pozwala na pomykanie na trójkolowcu opojemnosci 400ccm. Zreszta osoby posiadajace prawko B moga smigac na quadach a to jest tez jakby nie patrzec motocykl i stad ten nowy przepis dotyczacy trajek.

Dodano: -- 21 gru 2013, o 05:07 --

bongorno wrote:Thorwald, jestes w bledzie , poczytaj info w linku od vanili . Aktualnie wymieniajac prawko z automatu na nowym masz kat A , jesli miales wczesniej B. Oczywiscie przy tym A jest odpowiedni kod (tri) , a to jak juz wczesniej pisalem pozwala na pomykanie na trójkolowcu opojemnosci 400ccm. Zreszta osoby posiadajace prawko B moga smigac na quadach a to jest tez jakby nie patrzec motocykl i stad ten nowy przepis dotyczacy trajek.
A skoro poruszyles temat provinsionala to teraz do B dodaja wszystkie pozostale kat c,d c+e itd.......

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 22 Dec 2013, 20:46 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Witam. Dołączę się do dyskusji gdyż ostatnio musiałem wyrobić nowe prawko (stare skradzione) I nowe ma wbitą kategorię A. Zaznaczam że miałem wcześniej tylko B. Nie dostałem żadnej informacji ani żadnej adnotacji że to warunkowe lub provinsional(czyli prawko tymczasowe na czas nauki jazdy) lub sezonowe na sezon ogórkowy dla przykładu. Faktem jest że jest to pełna kategoria A więc nie narzekać tylko motorkami śmigać. Ciekawi mnie tylko czy gdyby ktoś chciał z takim prawkiem zjechać do kraju by osiąść w państwie przodków czy ta kategoria będzie wklepana do Polskiego prawka? Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 23 Dec 2013, 08:42 Re: Kat. A - wymiana polskiego B

Hunteros30, przyjrzyj sie uwaznie swojemu prawku. Tak namarginesiezapytam prawko na B robiles w Polsce?

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA