Jaki samochòd polecacie?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by declerc » 25 Jun 2013, 18:27 Jaki samochòd polecacie?

Witam
Jako ze mam zamiar kupić sobie samochód z kierownica po prawej , to proszę o rady.

Obstawiam na Smarta forfour bo takim jeździłem w PL i spisywał sie świetne.
Tax 60
Spalanie 5l/100km
Tylko ubezpieczenie trochę dużo mi wyszło ;/ 1800£


Które ubezpieczalnie honoruja pismo z Pl ubezpieczalni o no claim???
Które polecacie ?

Mój budżet to 2500£ co polecacie w/g waszej opini? Może inna marka ??

Pzrd

declerc
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 10 Apr 2013, 11:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rkuk » 26 Jun 2013, 04:58 Re: Jaki samochòd polecacie?

ilu uzytkownikow tyle bedzie opini i kazdy ci powie ze jego samochod jest super - co do ubezpieczenia ja robie tak - znajduje samochod - wchodze na auto trader - odnajduje podobne auto wchodze na opis techniczny i tu masz wszystkie dane -gruupe ubezpieczenia i grupe taxu-
ubezpieczenie to gdzie mieszkasz ile lat znizek ( polecam ecar wysylasz kopie wszystkich dokumentoww ) jaki samochod jesli masz malo jezdzic to omijaj francuza z filtrem fap ubezpieczenia szukaj na gocompare wpisujesz dane auta i twoje dane i masz wszystko jasne wiec nauczony doswiadczeniem najpierw sprawdzam ile bede placil (ubezpieczenie i tax) a potem kupuje auto - jest wiele super bryczek ale nie porywam sie na nie ze wzgledu na oplaty mimo ze mam juz kilka lat znizek

rkuk
Początkujący
 
 
Posts: 20
Joined: 21 Jun 2012, 07:33
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mkw » 26 Jun 2013, 07:58 Re: Jaki samochòd polecacie?

my piec lat temu mielismy z direct line a siostra z admiral i obie uznaly znizki z polski jak jest teraz nie wiem moglo sie zmienic.
Najlepej wejsc na gocompare i porownac jakie daja ubezpieczenie a jak znajdziesz odpowiednie zadzwonic i zapytac czy uznaja znizki z polski. Samochod jaki ciezko doradzic znajdz jaki ci sie podoba i dokladnie jak powyzej zostalo napisane sprawdz ile bedzie ubezpieczenie, tax i rozwaz kwestie kupna tego badz innego.
Powodzenia

mkw
Początkujący
 
 
Posts: 47
Age: 43
Joined: 6 May 2011, 11:49
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 26 Jun 2013, 13:45 Re: Jaki samochòd polecacie?

radze tylko zwrocic uwage, ze jesli mielismy przerwe w oplacaniu ubezpieczenia przez okres 2 lat, to wszelkie znizki przepadaja. sam probowalem sobie zaswiadczenie sciagnac, a okazalo sie ze wlasnie mi stuknelo ponad 2 lata odkad ostatnio mialem ubezpieczenie na swoje imie/nazwisko i lipa. stracilem znizki.
na razie martwie sie czy na serio bede musial tutaj zaczynac od forda K czy Nissana Micry bo to troche zalosne jest zeby przez rok sie z takim kaszalotem meczyc.
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by greg2904 » 26 Jun 2013, 15:15 Re: Jaki samochòd polecacie?

witam, z mojego doswiadczenia wiem ze direct line i admiral nie akceptuja polskich znizek ale tesco i churchil tak.
najtansza wyszukiwarka jest nie gocompare.com tylko moneysupermarket.com z ktorej kupilem isurance kilka dni temu i bylo tansze ponad £500 niz ze strony gocompare.
a co do samochodu jak jak spora liczba polakow jezdze VW passatem od bodajrze 5 lat i odpukac nienarzekam. jesli masz £2500 na auto to znajdziesz w miare mlody rocznik passata ktory z silnikiem 1.9 tdi pali tez 5l/100km. a na trasie nawet mniej.
pozdrawiam

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 26 Jun 2013, 15:28 Re: Jaki samochòd polecacie?

Jesli chodzi o jak najnizsze koszty utrzymania to chyba bedzie wypadalo nissana micre wciagnac - bardzo z tego powodu wsrod ludnosci Pakistanu jest popularny. Smarty 1wszej generacji z tego co kolo opowiadal co takowe mial okolo 100-150k przebiegu silnik nadaje sie do generalnego remontu - cos im sie nie udal za specjalnie.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 27 Jun 2013, 11:26 Re: Jaki samochòd polecacie?

Speln marzenie wiekszosci Rodakow i ... kup passata lol

greg2904 wrote:najtansza wyszukiwarka jest nie gocompare.com tylko moneysupermarket.com z ktorej kupilem isurance kilka dni temu i bylo tansze ponad £500 niz ze strony gocompare.


Jest tyle roznych faktow od czego zalezy wycena ze cos takiego jak tania wyszukiwarka nie istnieje, to ze dla Ciebie byla tansza jedna nie oznacze ze dla innych tez bedzie. Dla mnie wyszukiwarki byly drozsze niz cena zaoferowana przez mojego starego ubezpieczyciela(oczywiscie po telefonie do nich z pytaniem dlaczego propozycja na nowy rok jest taka wysoka)

greg2904 wrote:a co do samochodu jak jak spora liczba polakow jezdze VW passatem od bodajrze 5 lat i odpukac nienarzekam. jesli masz £2500 na auto to znajdziesz w miare mlody rocznik passata ktory z silnikiem 1.9 tdi pali tez 5l/100km. a na trasie nawet mniej.


W miare mlody rocznik za £2500 to chyba pojecie wzgledne ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by greg2904 » 27 Jun 2013, 15:57 Re: Jaki samochòd polecacie?

moze i wgledne ale mysle ze 2004 rocznik powinien juz znalezc.
nie spelnilem marzenia woiekszosci rolakow tylko kupilem taki bo je lubie, sa wygodne mala pala i so rodzinnymi samochodami. wiem ze sa inne ale...

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 27 Jun 2013, 16:44 Re: Re: Jaki samochòd polecacie?

greg2904 wrote:moze i wgledne ale mysle ze 2004 rocznik powinien juz znalezc.
nie spelnilem marzenia woiekszosci rolakow tylko kupilem taki bo je lubie, sa wygodne mala pala i so rodzinnymi samochodami. wiem ze sa inne ale...



Tak 2004 w stanie wskazujacym na niezbyt dobre traktowanie przez 5(lub wiecej) poprzednich wlascicieli z 150k na liczniku(a tak naprawde grubo ponad 300k)

I zapomniales dodac ze sa malo praktyczne i nudne ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 27 Jun 2013, 17:11 Re: Jaki samochòd polecacie?

Do niedawna tez twierdzilem, ze te auta są nudne i nie faworyzowalem niemieckich aut. Kupiłem mazde 6 rocznik 2009 2,2 diesel po roku użytkowania przy przebiegu 67000 mil (przebieg w 100% autentyczny auto kupione w salonie mazdy) padła pompa oleju koszty naprawy kosmiczne jak mechanik rozebral ten silnik tak go sobie pogladalem to rozwiązania techniczne, zastosowane materiały to jakiś dramat. Auto kosztowało naprawdę dużo pieniędzy kupiłem to auto właśnie dlatego, ze nie jest nudne i potrzebuje auta niezawodowego, a tu taki zonk. Dlatego następne auto to będzie napewno z silnikiem 1,9 tdi moze nudne ale niezawodne, a prawda jest taka, ze wyglada to tak im starsze auto tym bardziej niezawodne. Bo niestety już następca 2,0 tdi to tez jakiś żart.

Jeśli lubisz agresywna jazdę dużo mocy to proponuje 1,9 tdi 130 km w Seacie Ibiza bezpiecznie możesz napompowac ten silnik do 180km i znika nuda auto poprostu lata (już kiedyś zbudowalem takie auto i właśnie będę do tego powracal). Jeśli Ci zalerzy na tym żeby auto było niezniszczalne to silnik 1,9sdi.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 27 Jun 2013, 17:19 Re: Jaki samochòd polecacie?

No niestety ale nudne niemieckie 1,9 tdi sa niezawodne, ja jeszcze polecic moge wolnossace benzyniaki subaru - jezdziwszy i zero problemow tylko troszke te benzynke wciagaja jak to japonce. Osobiscie smigam autkiem niemieckim z 86 roku 1,9 td - sam sobie poskladalem i mam na nim zamiar z pol miliona nakrecic :) Po 90 latach przestano robic solidne auta, bo dzis auto ma byc ladne tanie i jednorazowego uzytku.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by greg2904 » 27 Jun 2013, 18:08 Re: Re: Jaki samochòd polecacie?

Alzak wrote:
greg2904 wrote:moze i wgledne ale mysle ze 2004 rocznik powinien juz znalezc.
nie spelnilem marzenia woiekszosci rolakow tylko kupilem taki bo je lubie, sa wygodne mala pala i so rodzinnymi samochodami. wiem ze sa inne ale...



Tak 2004 w stanie wskazujacym na niezbyt dobre traktowanie przez 5(lub wiecej) poprzednich wlascicieli z 150k na liczniku(a tak naprawde grubo ponad 300k)

I zapomniales dodac ze sa malo praktyczne i nudne ...

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 27 Jun 2013, 18:18 Re: Jaki samochòd polecacie?

greg2904 wrote: jesli masz £2500 na auto to znajdziesz w miare mlody rocznik passata ktory z silnikiem 1.9 tdi pali tez 5l/100km. a na trasie nawet mniej.
pozdrawiam


Jeśli 5l/100km po mieście to napisz ile pali na trasie?

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 27 Jun 2013, 22:25 Re: Jaki samochòd polecacie?

plazermen wrote:Po 90 latach przestano robic solidne auta, bo dzis auto ma byc ladne tanie i jednorazowego uzytku.

Niestety potwierdzam, jako student 4-go już roku Automotive Engineering na BCU mieliśmy nawet assignement w tym roku z planned obsolence Powiem wam drodzy forumowicze, że wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, ze będzie jeszcze gorzej.
Zastanawiam sie nawet czy nie kupić jakiegoś Mercedesa W124 i zakonserwować go tak, żeby zacząć nim jeżdzić za jakieś 10-15 lat ;)
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 28 Jun 2013, 01:52 Re: Jaki samochòd polecacie?

Kris wiesz, ze myśle o tym samym te auta są nie do zdarcia, a ktory silnik Twoim zdaniem 2,5d czy 3,0d. Mój kolega w Polsce ma takiego w na liczniku 500000km ma go 10 lat, a najdroszymi czsciami jakie kupił były amortyzatory do tylu, czasem ma głupie pomysły przy wymianie oleju stary wleje do paliwa. Weź tak zrób w aucie z 2010 roku. Wystarczy porównać łańcuchy rozrzadu w W124 nikt tego nie wymieniał, a to co jest zakładane dzisiaj to jakiś dramat to stary składał wigry 3 ma łańcuch lepszej jakości. Byłem wczoraj u mechanika miał wyciągnięte dwa silniki jeden z audi 2007 rok tylko nie wiem jaki i 2,8 z BMW 1991r pokazał mi walki rozrzadu w tym od BMW wyglądały jak by dopiero z fabryki wyszły w audi na krzywkach rysy takie, ze masakra. Doszedłem do wniosku, ze im auto starsze tym bardziej bez awaryjne.

Guest
 
 
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA