Szarpaki Test zawieszenia

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by BNA » 30 May 2013, 13:59 Szarpaki Test zawieszenia

Witam znacie może miejsce gdzie "przeszarpia" mi zawieszenie tak jak w Polsce bo nic takiego nie znalazłem tu na wyspach :( a pomysły mechaników się wyczerpały

BNA
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Age: 33
Joined: 26 Feb 2011, 19:15
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 30 May 2013, 19:22 Re: Szarpaki Test zawieszenia

Siemka Napisz co się dzieje a może uda się zdiagnozować bez szarpaka
Co do sprawdzenia zawieszenia Tj Gum to każdy warsztat prowadzący MOT powinien być w stanie to przejrzeć. Nawijaj co tam Ci stuka
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 31 May 2013, 10:40 Re: Szarpaki Test zawieszenia

Mam ten sam problem 3 rozne warsztaty przegladaly zawieszenie i nic ... a jak skrzypialo tak skrzypi.

Szarpaki sa w Lodge Tyres w Birmingham tam tez niestety nie zlokalizowali nic u mnie, ja zaczynam wymieniac jeden po drugim bo juz mnie to skrzypienie wykancza.


Hunteros raczej ciezko bedzie zdiagnozowac skrzypiace gumy przez neta biorac pod uwage ze warsztaty nie daly rady.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 1 Jun 2013, 06:38 Re: Szarpaki Test zawieszenia

A czy w poście kolegi widzisz słowo "skrzypi"? Heh.... nie lepiej poczekac az odpisze?Nie jest problemem zdiagnozowac co to, lokalizujesz po objawach i jest kilka metod by zawieszenie sprawdzic bez szarpakow
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by onik3666 » 2 Jun 2013, 10:36 Re: Szarpaki Test zawieszenia

BNA wrote:Witam znacie może miejsce gdzie "przeszarpia" mi zawieszenie tak jak w Polsce bo nic takiego nie znalazłem tu na wyspach :( a pomysły mechaników się wyczerpały

Witaj,widzialem niezle dziury na city rd prawie jak w Polsce :D

onik3666
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 1 Feb 2013, 19:11
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by BNA » 2 Jun 2013, 21:53 Re: Szarpaki Test zawieszenia

Luzy na kierownicy przeskakuje ale nie drastycznie podczas hamowania czasem zmienia położenie ...wszystko zaczęło się od wjechania w dziurę (wymieniłem łożysko) bo buczało było ok po tygodniu zaczęło się ...raz chodzi kiera cieżel raz lzej cały czas musze korygować czyje tez dziury na kierce ....PODEJRZEWAM PRZEKŁADNIE
>>>CO ZROBIŁEM<<<

-Wymieniłem opony
-Zbieżność
-Geometria
-Wywarzanie
- Tarcze klocki OK
- Drążki tuleje Luzy w porządku nic nie skrzypy nie trzeszy
-Płyn Wymieniony od wspomagania
Mechanicy z forda mówią że jest OK

Ale ja czuje że auto nie jest sobą na drodze mam Forda c maxa 1.8 2005r GIHIA i juz brak mi nerwów bo za fure dałem 4000tys f a włożyłem juz z 1000tysiaka a mam 3 miesiące najpierw padły lambdy później termostat ..... Jak już tyle wsadziłem to zal sprzedac wiecie ocb :(

BNA
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Age: 33
Joined: 26 Feb 2011, 19:15
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 2 Jun 2013, 22:08 Re: Szarpaki Test zawieszenia

Siemka a sprawdzałeś stan płynu w zbiorniku wspomagania? Jeśli masz go sporo to siada pompa i zawieszenie nie ma tutaj nic do rzeczy. Szukaj wycieków. Główną sugestią jest nierównomierna praca samego wspomagania. Czy mechaniorzy sprawdzili samą pompę?
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by BNA » 2 Jun 2013, 22:16 Re: Szarpaki Test zawieszenia

Ale z tego co się orientuje podczas problemu z pompą wydaje ona dziwne dźwięki itp a tu nic czasem "raz na ruski rok" coś zapiszczy ..... ale to tak ze słychać tylko bez radia .. jakas taka lekka nadsterowna ta kierownica ... jak amorki padają takie sa skutki ale wycieków niema magiel się delikatnie poci podobno jest wporzo ale jade w wtorek do innego mechaniora by on jesszcze coś poradził może

BNA
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Age: 33
Joined: 26 Feb 2011, 19:15
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0


Return to MOTORYZACJA