Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

PostNapisane by Guest » 13 May 2013, 11:09 Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Witam,
W Sobotę jadę do UK na jakiś czas.
Za 5 tyś km mam do wymiany tarcze i klocki.
W sumie 5 tyś to nie nie jest tak dużo ale jeszcze kilka miesięcy może wytrzymają.
Sama podróż do UK 1500 km to tylko kilka hamowań :)
Czy ktoś z forum użytkuje Volvo i zna jakiś serwis gdzie można się dowiedzieć o cenę ?
Jestem jeszcze w Polsce i gdyby się okazało że cena jest dużo większa niż w PL
to wymienił bym teraz tu w PL (przód 700 zł, tył 600 zł)
Gdyby jednak różnica nie była aż tak duża to wymienił bym tam na miejscu jak już będzie termin.
Sam nie znam na tyle języka żeby próbować dowiedzieć się telefonicznie.
Gdyby ktoś mógł mi pomóc byłbym wdzięczny.
Podaję dane:
Volvo V50, 2004, 2.0D, koła 16"

Pozdrawiam

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 13 May 2013, 12:07 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Wymiana klocków "bo termin się zbliża" to jedna z tych rzeczy która mnie zawsze bawi przy samochodach.
Klocki to nie żywność psująca się po 3 dniach. Czy opony zużywające się codziennie.
Wszystko zależy od stylu jazdy. I od tego gdzie się najwięcej jeździ (miasto/trasa)
Gdybym w swoim pierwszym Focusie (z salonu) miał wymieniac klocki zgodnie z "rozkładem jazdy" straciłbym sporo kasy. Klocki wymieniłem po 110 tys km. Jakoś to przypadło po 6 czy 7 latach. O ile pamiętma instrukcja mówiła o wymianie po 30 tys.
Akumulator "padł" w 11 roku życia auta. Nawet w warsztacie mówili - wyglada jak oryginalny, ale to nie mozliwe...
A niektóre warsztaty wsadzają/odsprzedają te używane klocki. Albo kasują za wymianę, nic nie robiąc jak hamulce działają i jest jeszcze spory zapas na klockach. A klient i tak zapłaci.

Moja zasada - SPRAWDZIĆ a później decydować o wymianie.
Jedyne co trzeba wymienić bez jakiegokolwiek "ale" to oczywiście pasek rozrządu. Chyba, ze ma się łańcuszek...
Ale jak ktos ma sporo kasy... niech wymienia zgodnie z rozkładem...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 13 May 2013, 12:12 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

No właśnie chodzi o to że były sprawdzane podczas ostatniego przeglądu w serwisie.
Nawet jak opony wymieniałem to sam widziałem że zostało już bardzo mało okładzin.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by amrs » 13 May 2013, 12:25 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Witam,
Jeżeli chcesz wymianę przeprowadzić w serwisie Volva zrób to w Pl. Koszty na pewno będą niższe. 100% /wiem z doświadczenia/
Tylko po co w autoryzowanym serwisie? 10 letni samochód, może lepiej udać się do zwykłego warsztatu lub po prostu sprawdzić stan klocków i tarczy książeczka serwisowa która nakazuje Ci wymianę za 5 tyś. km na pewno tam nie zaglądała :grin:

Pozdrawiam,
Wierny użytkownik Volva :D

amrs
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 11 Oct 2011, 17:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 13 May 2013, 15:06 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Na szybko - komplet klockow na ebay P+T ~ £50 do tego wymiana - tu sie nie wypowiem bo podstawowe wymiany serwisowe robie sam. Strzelam ze okolo 1 roboczo godziny wiec zaleznie od warsztat 40-100£.
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 37
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 13 May 2013, 17:02 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

amrs wrote:Witam,
Jeżeli chcesz wymianę przeprowadzić w serwisie Volva zrób to w Pl. Koszty na pewno będą niższe. 100% /wiem z doświadczenia/
Tylko po co w autoryzowanym serwisie? 10 letni samochód, może lepiej udać się do zwykłego warsztatu lub po prostu sprawdzić stan klocków i tarczy książeczka serwisowa która nakazuje Ci wymianę za 5 tyś. km na pewno tam nie zaglądała :grin:

Pozdrawiam,
Wierny użytkownik Volva :D


Nie mówiłem o autoryzowanym serwisie. W Chorzowie jest świetny serwis specjalizujący się wyłącznie w marce Volvo i tu wszystko mi robią. Cena u nich jest taka sama jak np w Norauto.
Patrząc po cenach kompletów tarcz i klocków na Allegro to koszt części 1100 zł więc wcale dużo drożej nie wychodzi u nich.
Jeżeli w UK zapłacił bym w przeliczeniu 500 zł drożej to nie będę teraz wymieniał przed czasem i zrobię to w UK. Ale gdyby się okazało że w UK koszt grubo ponad 2 tyś zł to wolę nie ryzykować.

Pozdrawiam

p.s. a na marginesie to moje pierwsze Volvo i w sumie dopiero rok czasu ale chyba nie ostatnie :)

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by amrs » 13 May 2013, 17:16 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

To kup klocki i tarcze w Pl np. w intercars a wymienisz tutaj po przyjeżdzie. Koszt robocizny jest porównywalny.

Pozdrawiam

amrs
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 11 Oct 2011, 17:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 13 May 2013, 17:24 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

mrowek wrote:
Nie mówiłem o autoryzowanym serwisie. W Chorzowie jest świetny serwis specjalizujący się wyłącznie w marce Volvo i tu wszystko mi robią. Cena u nich jest taka sama jak np w Norauto.
Patrząc po cenach kompletów tarcz i klocków na Allegro to koszt części 1100 zł więc wcale dużo drożej nie wychodzi u nich.
Jeżeli w UK zapłacił bym w przeliczeniu 500 zł drożej to nie będę teraz wymieniał przed czasem i zrobię to w UK. Ale gdyby się okazało że w UK koszt grubo ponad 2 tyś zł to wolę nie ryzykować.

Pozdrawiam

p.s. a na marginesie to moje pierwsze Volvo i w sumie dopiero rok czasu ale chyba nie ostatnie :)


Czesci kupisz taniej w uk IMHO.

W £100 powinienes sie zmiescic za czesci i do tego drugie tyle za robocizne.
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 37
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 13 May 2013, 18:20 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

A dlaczego szanowny kolega nie wymieni samemu? Kup części w Unipart i samemu wymień. Proste jak konstrukcja gwoździa. Jednakże zanim zajmiesz się wymianą oceń czy właściwie warto. AdamBolryk ma racje, Stracisz sporo kasy gdy będziesz się trzymał rozkładu. Jedyne co ważne to pasek rozrządu,olej,hamulce. Reszta to wedle uzniania chyba że coś pominęłem.(klima?)

Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 13 May 2013, 19:07 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Nie kazdy jest mechanikiem/potrafi to zrobic, byw czyms trzeba wkrecic/wepchnac tloczki w tylnych hamulcach.
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 37
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 13 May 2013, 22:28 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Hunteros30 wrote:A dlaczego szanowny kolega nie wymieni samemu? Kup części w Unipart i samemu wymień. Proste jak konstrukcja gwoździa. Jednakże zanim zajmiesz się wymianą oceń czy właściwie warto. AdamBolryk ma racje, Stracisz sporo kasy gdy będziesz się trzymał rozkładu. Jedyne co ważne to pasek rozrządu,olej,hamulce. Reszta to wedle uzniania chyba że coś pominęłem.(klima?)

Pozdrawiam


Coś Ci opowiem.
Kiedyś naprawiałem wszystko sam. Nawet rozebrałem silnik fiata 125 do remontu.
Kilka lat temu w Passacie miałem do wymiany klocki ale nie będę przecież wydawał 40 zł jak sam mogę. Z tyłu zacisku jest do odkręcenia imbus. Niestety się urwał, ręka poleciała mi na błotnik i porządnie rozwaliłem (do dzisiaj mam bliznę). Na rozwiercenie spaliłem kilka wierteł. Potem gwintowanie. Straciłem w sumie 2 dni i kosztowało mnie to oprócz czasu 3 razy tyle niż wymiana w serwisie. To była kara za to że zabieram chleb mechanikowi. Od tamtej pory nie naprawiam sam samochodu :) .... po prostu się to nie opłaca. Mogę wymienić żarówkę, wycieraczki, płyn w spryskiwaczach uzupełnić ;)

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 14 May 2013, 05:09 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Wniosek prosty.Jak nie umiesz to się nie bierz.Ja w moich autach naprawiałem wszystko co możliwe za wyjątkiem osprzętu silnika.Wymiana tarczy I klockòw hamulcowych jest jedną z prostszych rzeczy.Jak się do pracy odpowiednio zabierzesz to samemu to zrobisz.Do mechanikòw tutaj w uk sie zraziłem strasznie bo dla przykładu za część ktòra mi pękła mechanik chciał 150 £ gdzie sama część w sklepie z częściami kosztowała 5, 6 £ Wymiana tego elementu wahacza to około 3h.Więc nie mòw że jak proste rzeczy to do mechanika
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 14 May 2013, 12:06 Re: Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Hunteros30 wrote:Do mechanikòw tutaj w uk sie zraziłem strasznie bo dla przykładu za część ktòra mi pękła mechanik chciał 150 £ gdzie sama część w sklepie z częściami kosztowała 5, 6 £ Wymiana tego elementu wahacza to około 3h.Więc nie mòw że jak proste rzeczy to do mechanika



Dla Ciebie to duzo £150 za 3 godziny pracy mechanika ? Na moje to mniej wiecej standardowa cena w UK...

Oczywiscie mozesz skorzystac z tanszego warsztatu ktory nie ma ubezpieczenia ani odpowiednich mechanikow do wykonania pracy bezproblemowo.

Duzo ludzi nie zdaje sobie sprawy ale utrzymanie dobrego warsztatu kosztuje mechanicy malo nie zarabiaja, wynajecie lokalu z oplatami tez tanie nie jest (oczywiscie zalezy od miejsca) do tego dochodzi zakup coraz to nowych narzedzi(mysle ze dobrze zdajesz sobie sprawe ile kosztuja dobre narzedzia) i na koniec ubezpieczenie ktore jak mozna sie spodziewac do tanich nie nalezy.

Ja tez jestem zwolennikiem zrobienia tego co moge samemu ale zeby to mnie taniej wyszlo to nie powiem ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by WLOD » 14 May 2013, 14:21 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Piszecie wszyscy pierdoly a gosciu pyta sie ile kosztuje wymiana klockow a nie ile mozna na nich przejechac konkretnie wymiana klockow 20-40 funi za strone klocki wejdz na strone eurocarparts.com i tam znajdziesz ale mysle ze nie drozej jak 40 funi czyli koszt wymiany okolo 120 w najgorszym wypadku 150 funi czyli okolo 750 zl

Dodano: -- 14 maja 2013, o 14:31 --

Wlasnie sprawdzilem klocki dla twojego auta w eurocarpartsie od 24 da 50 funi za komplet tarcze od 31 do 52 funi za sztuke dolicz do tego wymiane same klocki od 20 do 40 za strone z tarczami troszke drozej ale nie wiem ile bo nie wymienialem i to by bylo na tyle i tak powinna wygladac odpowiedz na postawione pytanie a nie sugestie typu zrob to sam moze gosciu nie chce tego robic sam tylko chce dac zarobic komus innemu takze na przyszlosc prosze o konkretne odpowiedzi a porady typu zrob to sam zatrzymac dla siebie

WLOD
Początkujący
 
 
Posts: 46
Joined: 15 Jul 2007, 09:10
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 14 May 2013, 17:47 Re: Serwis Volvo, wymiana klocków i tarcz

Pisałeś kiedyś ze przyjezdzasz do Redditch . Jeśli bedziesz potrzebować to dam ci namiar na polski warsztat . Chłopaki działają od niedawna , robią szybko tanio i solidnie .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA