Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by czakim1986 » 8 Apr 2013, 17:47 Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

Witam Szanownych Forumowiczów :)
Mam do Was pytanko, może pomożecie ;)
Zastanawiam mnie jedna sprawa: Jeżdżąc na polskim prawku w UK mogę dostać punkty karne za złamanie przepisów?
Słyszałem, że kiedyś można było wyrobić jakąś karteczkę na punkty a ostatnio gdzieś wyczytałem, że teraz system rejestruje automatycznie przewinienia bez zbędnych świstków.
Czy to prawda?
Jeżeli tak to ile można tych punktów nazbierać? 12 jak na angielskim?
No i jeżeli nazbiera się więcej jak 12 to co wtedy?
Pytam czysto teoretycznie :)
Może inni też skorzystają z udzielonych mam nadzieję odpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję,
Mateusz

czakim1986
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 5 Sep 2011, 13:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by greg2904 » 8 Apr 2013, 19:14 Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

z tego co sie orientuje to masz obowiazek wyrobienie tej karteczki (counterpart) jesli jezdzisz samochodem angielskim na polskim prawku. jesli chodzi o punkty to maxymalnie mozesz miec w uk 12 niewazne na jakim prawku jezdzisz. jesli nie zglosisz do dvla ze chcialbys dorobic sobie druga czesc prawka counterpart do swojego polskiego to oni i tak ci to wyrobia jak dostaniesz mandat i kto wie czy sobie jakiejs kary nie nalicza.

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by hereedi » 8 Apr 2013, 20:02 Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

Ja mam poskie prawo jazdy zarejestrowane w DVLA i jest ważne do momentu kiedy ukończę 70 lat. Przy rejestracji otrzymałam "papierową" część na punkty karne, takowych nie posiadam.
Wymnieniać na Angielskie obowiązku nie ma, proszę jednak Polski dokument zarejestrować, to nic nie kosztuje.
Pozdrawiam

hereedi
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 9 Apr 2012, 12:17
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 8 Apr 2013, 22:22 Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

Jesli nazbierasz wiecej niz 12 punktow zabiora Ci prawo jazdy. Pamietaj, ze te punkty w Angli kasuja sie po 3 latach, a nie tak jak w Polsce po roku. Dodatkowo po 3 latach te punkty przechodza tak jakby w zawieszenie na rok jesli w ciagu tego roku popelnisz znowu jakies wykroczenie to punkty wracaja spowrotem i dotatkowo jeszcze punkty za popelnione wykroczenie.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 9 Apr 2013, 11:10 Re: Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

xxxx wrote:Jesli nazbierasz wiecej niz 12 punktow zabiora Ci prawo jazdy. Pamietaj, ze te punkty w Angli kasuja sie po 3 latach, a nie tak jak w Polsce po roku. Dodatkowo po 3 latach te punkty przechodza tak jakby w zawieszenie na rok jesli w ciagu tego roku popelnisz znowu jakies wykroczenie to punkty wracaja spowrotem i dotatkowo jeszcze punkty za popelnione wykroczenie.



Zaleznie za co sa punkty bo nie zawsze kasuja sie po 3 latach ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 9 Apr 2013, 12:53 Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

To tez prawda 3 lata to mimimum. Jesli sie nie myle to za jazde pod wplywem alkocholu lub narkotykow jest 10 lat, a o pracy kierowcy zawodowego to mozna zapomniec w takiej sytuacji firmy moga to sprawdzic i praktycznie zaden pracodawca nie przyjmie takiego delikweta co uwazam za dobre rozwiazanie.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by greg2904 » 9 Apr 2013, 14:21 Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

za alkohol jest 11 lat. a za predkosc te co ja dostawalem i sie wkoncu skasowaly to 4 lata a insurance i tak pyta sie wstecz o 5 i jesli oklamiesz insurance i cos sie stanie to nie wyplaca odszkodowania i nie naprawia samochodu... ech ale lipa

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 9 Apr 2013, 17:59 Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

Generalnie nie ma obowiązku wymiany prawo jazdy na angielskie czy obowiązku wyrabiania counter parta. Jeśli popełnisz wykroczenie , sprawa trafia do sądu , co wiąże się z większymi kosztami . Po przekroczeniu 12 punktów , dostajesz ban na 6 miesięcy . Mimo posiadania polskiego prawka masz zakaz poruszania się przez ten czas po uk. Druga sprawa jest taka ze często gdy wykroczenie jest poważniejsze sądy orzekają dłuższe okresy bana . Gdy ten czas wynosi 12 miesięcy , trzeba zdać re- test , bo mimo iż masz polskie prawko dalej w systemie uk figuruję ze tego nie zrobiłeś . Kolejna sprawa od 19 stycznia tego roku jeśli dostałeś ban w UK obowiązuję on we wszystkich krajach Unii Europejskiej i odwrotnie zakaz prowadzenia pojazdów który został orzeczony w Polsce skutkuje tez w UK.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

sami " fachowcy" a zwlaszcza xxx i greg 2904 za alkoHol (panie xxx) 10 lub 11 lat??? Ale was ponioslo panowie. Proponuje zajrzec do The Highway Code, Penalty Table i co mamy napisane w Disqualification? Obligatory!!! Celem wyjasnienia za kazdym razem sprawa idzie do sadu. Zakaz prowadzenia jest uzalezniony od wyniku jaki gosc wydmuchal i od jego recordu, znaczy czy byl juz wczesniej karany za podobne przewinienia czy nie. Znam osoby, ktore dostaly "bana" za jazde po alkoholu na 12 miesiecy... a nie 10 czy 11 lat...Amen!!!

robinson33331
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 27 Sep 2011, 07:27
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by anirad » 12 Apr 2013, 22:14 Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

robinson - naucz sie czytac ze zrozumieniem, po 10 latach znika z prawa jazdy informacja o zbanowaniu za jazde pod wplywem. jak chcesz blyszczec na forum to najpierw czytaj dokladnie a potem wypowiadaj sie jak wiecz o czym sie tu pisze.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by michalherba » 16 Apr 2013, 10:43 Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

Ja po 3 miesiacach wymienilem prawko na angielskie i nie martwie sie o nic. Polecam wymiane jezeli ktos zostaje tutaj na dluzszy okres czasu. Jak masz angielskie prawko wtedy latwiej o prace jako kierowca bo zwracaja na to uwage.
User avatar
michalherba
Początkujący
 
 
Posts: 48
Age: 43
Joined: 7 Oct 2012, 19:35
Location: Oldbury
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 4 May 2013, 23:24 Re: Polskie prawo jazdy a punkty karne w UK

robinson33331 wrote:sami " fachowcy" a zwlaszcza xxx i greg 2904 za alkoHol (panie xxx) 10 lub 11 lat??? Ale was ponioslo panowie. Proponuje zajrzec do The Highway Code, Penalty Table i co mamy napisane w Disqualification? Obligatory!!! Celem wyjasnienia za kazdym razem sprawa idzie do sadu. Zakaz prowadzenia jest uzalezniony od wyniku jaki gosc wydmuchal i od jego recordu, znaczy czy byl juz wczesniej karany za podobne przewinienia czy nie. Znam osoby, ktore dostaly "bana" za jazde po alkoholu na 12 miesiecy... a nie 10 czy 11 lat...Amen!!!


DR10, DR20 i DR80 zostaja w "kartotece" na 11 lat ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA