Numer seryjny skrzyni biegów

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by soa » 29 Mar 2013, 15:34 Numer seryjny skrzyni biegów

Chciałam się dowiedzieć czy wie ktoś może w jaki sposób sprawdzić czy skrzynia biegów w samochodzie była wymieniana czy jest fabryczna ? Znając numer skrzyni ? Bardzo proszę o poradę

soa
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Dec 2010, 20:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 30 Mar 2013, 10:51 Re: Numer seryjny skrzyni biegów

Co do numeru skrzyni biegów to nie sądzę by to było możliwe. A co się dzieje z tą skrzynią że to takie istotne?
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by soa » 30 Mar 2013, 15:35 Re: Numer seryjny skrzyni biegów - POMOCY

W środę zepsuł mi się samochód , mechanik stwierdził , że to skrzynia biegów , więc zapłaciłam za robotę i skrzynie , ale problem tkwi w tym że skrzynia nie została wymieniona według mnie i kilku innych osób w tym kilku mechaników , zastanawiam się w jaki sposób udowodnić temu MECHANIKOWI że nie wymienił skrzyni , tylko naprawił coś innego a policzył za skrzynie . Normalna rozmowa z nim nie dała efektów bo uparcie twierdzi że wymienił.

soa
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Dec 2010, 20:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 31 Mar 2013, 23:09 Re: Numer seryjny skrzyni biegów

po pierwsze niech ci pokaże tą starą skrzynię.
Po drugie weź jakiegokolwiek znajomego mechanika, niech dokładnie obejrzy tą skrzynię w samochodzie czy są ślady że była wyjmowana: tzn. świeże ślady na śrubach, stary brud na skrzyni.Każdy mechanik jest to w stanie stwierdzić na podstawie dokładnych oględzin skrzyni.
powiedz mi tylko, że po rzekomej wymianie skrzyni symptomy są dalej te same, czyli to, po co przyjechałeś do warsztatu dalej się dzieje...
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by soa » 1 Apr 2013, 11:01 Re: Numer seryjny skrzyni biegów

kilku mechaników oglądało tą niby nowa skrzynię i każdy stwierdził , że to jest ta sama skrzynia która była i nie została nawet dotknięta , w każdym razie usterki nie ma i było to najprawdopodobniej pod gałką biegów - wypięły się linki co zablokowało gałkę , a zapłaciłam za wymianę skrzyni a cenowo jest to kolosalna różnica , Chciałabym mu udowodnić , że okłamał i żeby mi zwrócił pieniądze . Szukam porady jak rozwiązać sprawę .

Dodano: -- 1 kwi 2013, o 11:03 --

A jeszcze jedno pytanie czy jak odebrałam samochód z warsztatu w piątek to po tylu dniach dalej można stwierdzić , czy była rzeczywiście wymieniana ? Bo nie wiem :)

soa
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Dec 2010, 20:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 1 Apr 2013, 12:44 Re: Numer seryjny skrzyni biegów

oczywiście że tak.Masz na to dwa tygodnie.Poproś go o pokazanie starej skrzyni oraz rachunku za nową (ewentualnie wydruk transakcji z ebaya if applicable).
Zrób tak, że pojedź na Polską siłownię.Weź paru chłopaków, postaw im dobty obiad.Pojedźcie tam razem z nimi na zasadzie straszaka, tzn. pokerowego blefu.Koledzy nastroszą piórka, zrobią groźne miny itd.Powiedz mu, że to on teraz się tłumaczy, ty słuchasz.Ma ostatnią szansę się wytłumaczyć- ale nie mów mu co zrobisz, bo to będzie już groźba.jest duża szansa, że gościu wymięknie i zacznie już inną melodię.
To może być jeden z tych, którym choćby nie wiem jakie dowody przedstawisz to on nie chce tego słuchać tylko uparcie będzie twierdził, że wymienił skrzynię.Możesz mu przedstawiać nawet ekspertyzy z laboratorium NASA a on i tak będzie uparcie twierdził, że wymienił skrzynię.To jest jak gadanie do ściany.Naplujesz świni w oczy a ona że deszcz pada, więc i tobie pozostają niekonwencjonalne metody.kulturalne, oficjalne metody się już skończyły i jak widać nie przynoszą skutku.On gra nie fair, a ty chcesz i coś mu tam udowadniać? to jak ze złodziejem.Złapiesz go za rękę a on że to nie moja ręka.Napisz coś więcej o tym mechaniku: skąd, narodowość, jak duży warsztat, ile ma lat, postura, ile ludzi pracuje u niego, etc.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by soa » 1 Apr 2013, 13:55 Re: Numer seryjny skrzyni biegów

To taki niewielki dzielnicowy warsztat ,właściciel anglik , biały ,gdzieś na oko koło 50 nie wiem ilu ludzi u niego pracuje może 3 ( Też anglicy ), tak mi się wydaję .

soa
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Dec 2010, 20:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA