Inny właściciel auta na V5C

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

PostNapisane by Guest » 10 Mar 2013, 13:29 Re: Inny właściciel auta na V5C

Lukzlo właśnie napisz czy tombyla Twoja wina czy winna była innego kierowcy? Bo w tej sytuacji o której tutaj piszesz to jest bardzo istotne. Jeśli Ty byłeś poszkodowany to nikt Twojej polisy nie sprawdza, a przeswietlaja tylko polisę sprawcy wypadku.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 10 Mar 2013, 13:51 Re: Inny właściciel auta na V5C

Skoro bylo wyplacane odszkodowanie zdrowotne to nie byla to jego wina na 99%.

Kolejnym istotnym faktem jest to ze ubezpieczalnie w przypadku wysokiego odszkodowania staraja sie sprawdzic czy wszystkie dane podane w ubezpieczeniu sie zgadzaja, zajmuja sie tym zewnetrzne firmy specjalizujace sie w wyludzeniach ubezpieczeniowych.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 10 Mar 2013, 15:18 Re: Inny właściciel auta na V5C

Alzak to powiedzmy, ze mam auto warte 50tys funtów. Uczestniczę w wypadku ale winny jest kto inny jednak moje auto nadaje sie na złom wiadomo pieniądze na pokrycie strat idą z polisy drugiego uczestnika kolizji. To w takiej sytuacji bedą sprawdzać i jego i moja polisę?

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 10 Mar 2013, 15:52 Re: Re: Inny właściciel auta na V5C

xxxx wrote:Alzak to powiedzmy, ze mam auto warte 50tys funtów. Uczestniczę w wypadku ale winny jest kto inny jednak moje auto nadaje sie na złom wiadomo pieniądze na pokrycie strat idą z polisy drugiego uczestnika kolizji. To w takiej sytuacji bedą sprawdzać i jego i moja polisę?



Ciezko cokolwiek powiedziec na ten temat, lecz wydaje mi sie ze nie bylo by wszystko tak dokladnie sprawdzane jak w przypadku twojej winy bo to wtedy twoj ubezpieczyciel sprawdza wszystkie dane podane przez Ciebie, bo to Twoja firma ubezpieczeniowa musiala by pokryc straty.

Wiadomo ze za duzo maja spraw gdzie naprawa i wszystki koszta zamykaja sie w 20k i nie sposob sprawdzic wszystkich claimow, ale gdzie pojawia sie mozliwosc wyplaty 50k to sprawa wyglada juz troche inaczej ...

Ja slyszalem o przypadku wyplaty odszkodowania dla poszkodowanego w wypadku nie ze swojej winy kiedy ta osoba nie miala wogole ubezpieczenia, ale osoba ktora spowodowala miala...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 10 Mar 2013, 20:56 Re: Inny właściciel auta na V5C

tez jestem ubezpieczona w tesco..moja polisa tez sie sama odnowiła....dostalam tylko list ze nadal beda mi sciagali za ubezpieczenie i ze jesli nie chce kontynuowac to mam im dac znac
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 10 Mar 2013, 22:17 Re: Inny właściciel auta na V5C

lukzlo wrote: Masakra normalnie że pracują takie matoły i taki błąd popełniają. Nie bez powodu jednak to przysłali...


Ale dlaczego matoły?
Przysłali Ci propozycje nowej polisy i prośbę o kontakt z nimi.
To że "olałeś" to i nie przeczytałeś, nie sprawdziłeś czy masz certyfikat ubezpieczenia i czy zapłaciłeś za ubezpieczenie to Twoja wina.

Dodano: -- 10 mar 2013, 22:27 --

xxxx wrote:Raczej to nie on zaniedbał ta sprawę tylko Tesco. Moj kolega miał identyczna sytuacje z Tesco i przyszła do niego normalnie nowa polisa pieniądze mu pobierali, a auto nie było ubezpieczone tylko on miał takiego pecha, ze jego zatrzymała policja, a nie miał przy sobie tej polisy auto zabrali na parking i oddali dopiero jak przyszedł na posterunek i pokazał im polisę ale za parking musiał zapłacić 200£. Po tej sytuacji od zawsze mam polisę w schowku w samochodzie. Auto mam ubezpieczone w innej firmie ale wole nie ryzykować.


Czyli Twój kolega płacił za ubezpieczenie, miał certyfikat ubezpieczenia, a mimo to zabrali mu auto i zapłacił £200 za parking, ponieważ nie miał przy sobie polisy?
Co to za bzdury????

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 11 Mar 2013, 08:09 Re: Inny właściciel auta na V5C

Bzdury to Ty piszesz dostał z Tesco certyfikat i pobierali mu pieniądze ale polisy niecwprowadzili do systemu. Policja po sprawdzeniu w systemie dostała informacje, ze auto jest nie ubezpieczone i nie pomogły tłumaczenia, ze on ma certyfikat w domu i to nie jest jego wina. Policjant powiedział, ze jak przyniesie na komisariat certyfikat zapłaci za parking to dostanie auto, a oni zajmą sie wyjaśnieniem sprawy z Tesco i tak sie właśnie stało.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 11 Mar 2013, 08:27 Re: Re: Inny właściciel auta na V5C

xxxx wrote:Bzdury to Ty piszesz dostał z Tesco certyfikat i pobierali mu pieniądze ale polisy niecwprowadzili do systemu. Policja po sprawdzeniu w systemie dostała informacje, ze auto jest nie ubezpieczone i nie pomogły tłumaczenia, ze on ma certyfikat w domu i to nie jest jego wina. Policjant powiedział, ze jak przyniesie na komisariat certyfikat zapłaci za parking to dostanie auto, a oni zajmą sie wyjaśnieniem sprawy z Tesco i tak sie właśnie stało.



Oczywiscie ze sa to bzdury... W takiej sytuacji ubezpieczalnia pokrywa szkody powstale z ich zaniedbania.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 11 Mar 2013, 11:15 Re: Inny właściciel auta na V5C

xxxx wrote:Bzdury to Ty piszesz dostał z Tesco certyfikat i pobierali mu pieniądze ale polisy niecwprowadzili do systemu. Policja po sprawdzeniu w systemie dostała informacje, ze auto jest nie ubezpieczone i nie pomogły tłumaczenia, ze on ma certyfikat w domu i to nie jest jego wina. Policjant powiedział, ze jak przyniesie na komisariat certyfikat zapłaci za parking to dostanie auto, a oni zajmą sie wyjaśnieniem sprawy z Tesco i tak sie właśnie stało.


To że oni nie wprowadzili do systemu polisy to nie jest wina Twojego kolegi!!! (jeśli on płacił regularnie i ma ważny certyfikat ubezpieczenia)
Miałem podobną sytuacje, policja mnie zatrzymała i w systemie nie znaleźli mojego ubezpieczenia,zostałem poinformowany że muszę pokazać certyfikat ubezpieczenia na najbliższym posterunku policji mojego miejsca zamieszkania w ciągu 7 dni.(oczywiście MOT i TAX ważny)
To co piszesz o wożeniu polisy ubezpieczenia przy sobie, zostawie bez komentarza...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 11 Mar 2013, 12:10 Re: Inny właściciel auta na V5C

O czym Ty człowieku piszesz Tesco nie chciało oddać pieniędzy bo stwierdzili, ze to nie jest ich zaniedbanie. Wynająć prawnika wiesz jakie to są koszty w Anglii pewnie nie to Cię oswiece bo akuratnie walczę teraz z moim landlordem tylko o dużo większe pieniądze 200£ to na początek i oświadczył mi odrazu, ze cała sprawa nie powinna przekroczyć 500£ więc gdzie jest logika walki o 200£??? Niestety tak to wyglada na całym świecie dobrze jest jak płacisz różnym firma ubezpieczeniowym, landlordom itp....

Dodano: -- 11 mar 2013, o 12:16 --

Por. Borewicz to dziwne bo jak sie ogląda rożne angielskie programy typu "uwaga pirat" to nie ma dyskusji, ze Ty przyniesiesz certyfikat w ciagu 7 dni chyba coś Ci sie śniło.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 11 Mar 2013, 13:11 Re: Inny właściciel auta na V5C

2 lata temu robiłam tutaj prawo jazdy i uczono mnie , że nie mam konieczności wozić ze sobą dokumentów z auta itd ,muszę mieć na szybie w widocznym miejscu kółko z road tax, i powinnam znać numer swojej policy i nr telefonu. A cała reszta w razie draki ma być dostarczona w ciągu 7 dni na komisariat.
Jeśli wchodzi sie na drogę sądową nawet o 50 f które się tobie należą, to mimo wysokich kosztów adwokata ,masz prawo dopisać je przegranemu , z jego winy ty poniosłeś te straty więc jeśli był chytry to niech straci dużo wiecej.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 11 Mar 2013, 14:05 Re: Inny właściciel auta na V5C

xxxx wrote: Wynająć prawnika wiesz jakie to są koszty w Anglii pewnie nie to Cię oswiece bo akuratnie walczę teraz z moim landlordem tylko o dużo większe pieniądze 200£ to na początek i oświadczył mi odrazu, ze cała sprawa nie powinna przekroczyć 500£ więc gdzie jest logika walki o 200£??? Niestety tak to wyglada na całym świecie dobrze jest jak płacisz różnym firma ubezpieczeniowym, landlordom itp....


Najpierw zadałeś pytanie(czy wiem jakie są koszty prawnika?), potem odpowiedziałeś na nie,a następnie upewniłeś się w tym przekonaniu, na końcu zostaliśmy oświeceni jak to wygląda na całym świecie. No cóż, 27 lat i już zgłębiłeś tajemnice świata. :grin:

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by por.Borewicz » 11 Mar 2013, 14:11 Re: Inny właściciel auta na V5C

xxxx wrote:
Dodano: -- 11 mar 2013, o 12:16 --

Por. Borewicz to dziwne bo jak sie ogląda rożne angielskie programy typu "uwaga pirat" to nie ma dyskusji, ze Ty przyniesiesz certyfikat w ciagu 7 dni chyba coś Ci sie śniło.


Ok, jeśli twierdzisz że certyfikat trzeba wozić ze sobą w aucie i nie dasz się przekonać że to bzdura, bo oglądałeś program "uwaga pirat" to Twoja sprawa. Ale ja bym nie odpuścił tych 200 funtów, ponieważ jest to zaniedbanie ubezpieczalni.

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 11 Mar 2013, 16:44 Re: Inny właściciel auta na V5C

zgadza sie nie musisz miec przy sobie dokumentów z ubezpieczalni
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 11 Mar 2013, 16:52 Re: Inny właściciel auta na V5C

Malaroksi miałas kiedyś tutaj kontakt z jaka kolwiek kancelaria prawna poza CAB raczej nie bo byś takich bzdur nie pisała. Właśnie 15 minut temu na ten temat rozmawiałem z prawniczka. Wszystko ładnie pięknie wyglada do puki sie w to nie zaglebisz.

Guest
 
 
Top
0

PreviousNext

Return to MOTORYZACJA