P306 Problem z centralnym

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by Hunteros30 » 15 Sep 2012, 21:54 P306 Problem z centralnym

Witam. Mam problem z centralnym zamkiem w moim pożeraczu mil. Początkowo szło go zamykać z kluczyka, następnie kluczyk "umarł" . ręczne zamykanie działa ale nie zamyka bagażnika. Sprawdziłem czy czujniki w drzwiach podają sygnał do centralki ( otwieranie drzwi załącza światełko) i są ok. czyli wiązki w drzwiach wykluczyłem. Postanowiłem kupić na ebay coś co może mi zastąpić centralne zamykanie z firmowego kluczyka i tu się pojawił problem ponieważ nie mam pojęcia jak się za to zabrać. centralkę jak widać na zdjęciu wymontowałem ( była pod siedzeniem kierowcy) są tam dwa gniazda po kilka kabelków w każdym. może ma ktoś jakieś pomysły lub zna kogoś niekoniecznie drogiego , który sie zajmuje elektryką we francuzach? Pozdrawiam serdecznie
Attachments
20120915_220330.jpg
a tak wygląda shemat
$(KGrHqJ,!lIE6GBY93y!BOqDrFYPhw~~60_12.JPG
takie coś mam z ebay
20120908_123537.jpg
tak wygląda centralka centralnego w mojej 306
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 16 Sep 2012, 11:20 Re: P306 Problem z centralnym

Wrzuć ten temat na Elektroda.pl tam na pewno Ci pomogą.Ja nieraz pomogłem tam gościom rozwiązać problemy z autami marki, w Dealerze której pracuję a i nieraz i ja dostałem odpowiedź na pytania, które mnie w sprawie problemu technicznego nurtowało.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 16 Sep 2012, 15:11 Re: P306 Problem z centralnym

zapodałem temat na elektrodzie ale póki co ciiiisszzzaaaa :(
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 16 Sep 2012, 18:36 Re: P306 Problem z centralnym

Hunteros30, czy sprawdzałeś po wyjęciu modułu czy coś jeszcze nie działa w samochodzie? Przeważnie jest to moduł zespolony, tzw. moduł komfortu, który kontroluje również okna, często również inne bajery.
Pytałeś już u dealera ile taki moduł kosztuje? Może nadal opłaca się wymienić. Można jeszcze oczywiście próbować naprawić.

Możesz spróbować założyć centralkę nieoryginalną, czyli taką jak masz z ebaya. Pozostaw oryginalny moduł nietknięty, natomiast odetnij oryginalne kable od silniczków i podłącz do nowego modułu. Najprawdopodobniej z kluczyka centralny nie będzie wtedy działał i oczywiście zapomnij o oświetleniu wnętrza.
Druga opcja, to po prostu spróbuj podpiąć nową centralkę do układu, czyli do kabli od silniczków i wtedy wypróbować. W tej opcji nie mogę zagwarantować, że oba moduły nie będą się ze sobą "gryzły". Czyli metoda prób i błędów.

Osobiście zakładałem centralkę z ebaya u siebie, z tym że ja mam centralny pneumatyczny. Trzy lata używam bez żadnego najmniejszego problemu.

Powodzenia!
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 16 Sep 2012, 18:51 Re: P306 Problem z centralnym

Probowales synchronizacji kluczyka? Jesli nie to jest to pierwsza sprawa:

1 wsiadasz do auta
2 przekrecasz kluczyk na zaplon(tak zeby sie wszystkie kontrolki zaswiecily) ale nie odpalasz!!!
3 przytrzymujesz przycisk do otwierania na kluczyku przez 10s
4 wylaczasz zaplon
5 wysiadasz z auta i sprawdzasz czy dziala:)

Klapy tylniej moze nie zamykac bo np silownik zasniedzial - ten ktory kupiles w tym nieoryginalnym zestawie( nie master ) powinien sie nadawac. Najlepiej zdjac obicie/plastik z klapy i sprawdzic czy sie rusza.
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 16 Sep 2012, 19:43 Re: P306 Problem z centralnym

używany moduł kosztuje na ebay około 24F nie wiem jednak jak na to zareaguje komputer samochodu i immobiliser. heh...wciąż pod górkę

Dodano: -- 29 wrz 2012, 18:54 --

Powiem tak: Próbowałem z kluczykiem. Mogiła i pilota już nie mam. Mogę otwierać i odpalać kluczykiem.
po drugie: 306 mają jedną wadę. rozmieszczenie kabelków. na elektrodzie jak zapytałem to dostałem info jak podpiąć autoalarm..heh...
po 3 dziś sprawdzałem po raz drugi kabelki w drzwiach i znalazłem gdzie jest umieszczona centralka autoalarmu. Niestety nic to nie dało. Zaczynam być w desperacji i poszukiwać elektryka. Z chęcią sam bym to zrobił ale chęciami daleko nie zajadę, musiałbym być elektrykiem. Jest tu może ktoś kto instalował już coś takiego lub chociaż powiedział mi gdzie znajdę wiązkę do podpięcia się z centralnym?
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0


Return to MOTORYZACJA