Cb radio

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by greg2904 » 25 Mar 2013, 13:47 Re: Cb radio

wiem, ze ten zostal dodany bardzo dawno ale zdecydowalem sie wkoncu na zakup cb ale potrzebuje rad na temat jakie radio mam kupic, jaka antena. czytalem powyzsze posty i nie mam zelonego pojecia o czym wy piszecie czyli ssb, am/fm, itd. jak ma ktos czas i ochote mi doradzic to bede wniebowziety...
pozdro

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 25 Mar 2013, 15:27 Re: Cb radio

Po pierwsze musisz napisać do czego ma ci to radio służyć.
Chcesz sobie zamontować do samochodu,może masz ochotę na złożenie stacji bazowej czyli radio w domku dalekie łączności.Bo tak w nijaki sposób ci nie pomogę.
A co to jest fm - Modulacja częstotliwości, ang. Frequency Modulation stosowane w prostych radiach cb.
A co to jest am - Modulacja amplitudy ,ang. Amplitude Modulation stosowane w prostych radiach cb.
SSB - Modulacja jednowstęgowa ,ang. Single Side Band stosowane w lepszych radiach cb.Modulacja ta pozwala na dalsze łączności.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 25 Mar 2013, 15:34 Re: Cb radio

o jak darwas pomógł jak miło greg chce to do auta z tego co wiem powiedzcie mi tez kochani czy to prawda że ważna jest długośc anteny czy nie bardzo bo napewno wiele sie zmieniło w tej kwesti wiem ze kiedyś jak ja kupowalam cb to to było ważne im dluzsza tym lepisza słyszalnośc ale to było z 7 lat temu dziś pewnie inna technologia

Dodano: -- 25 mar 2013, 16:35 --

sorki darus nie darwas upsss

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by greg2904 » 25 Mar 2013, 15:45 Re: Cb radio

po pierwsze dzieki za odpowiedz. Tak jak napisala kolezanka do samochodu i powiedzmy ze mam do wydania 150 funtow. i chcialbym cos co ma zasieg ok 20 km do nasluchu i rozmowy oczywiscie.

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 25 Mar 2013, 16:38 Re: Cb radio

A więc odpisze pierw mam 37,otóż nic się nie zmieniło bo fizyki nikt nie zmieni.Ważna jest antena a radio to jest dodatek.Jest więcej modeli ale żadne nie poprawi zasięgu radia.Jedynie co to mają jakiś filtry aby było mniej zakłóceń multistandard który pozwala na pracę w europie no i nie które modele moc.Tłumacząc to w prosty sposób,mamy dwóch ludzi jeden ma wzrostu 220cm zaś drugi 140cm i wpuszczamy obu w tłum ludzi który z nich zobaczy więcej.No to teraz drugie pytanie na terenie uk mało kto używa radia na podstawowych 40 kanałach,ale dość często na trasie można porozmawiać z kierowcami z pl którzy przesiadują na kanale 28 w am.Ale jeżeli chcesz wydać aż 150 funta to można to połączyć że będziesz sobie korzystał w samochodzie do pogadania a jak warunki pozwolą to pogadasz z całą europom łącznie z Polską.Chyba ze aż tak bardzo Cię to nie interesuje.No i teraz opcja 1 radio podstawowe do pogaduszek tylko,czy może opcja 2 radio do pogadania i dalszych łączności.Tak dla przykładu filmik kolegi.
http://www.youtube.com/watch?v=kkhWvaeTkW8
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
1

MalePostNapisane by greg2904 » 25 Mar 2013, 16:59 Re: Cb radio

nie wydaje mi sie zebym potrzebowal z cala europa rozmawiac. potrzebuje do "pogaduszek" i do przemieszczania sie bez mandatow jak jade do pl. skoro napisales ze chce wydac "az" tyle pieniedzy to zjedzmy do £100. no mialem na mysli antene na magnes a nie przykrecana. i kolejne czy bedziesz mi mogl wszystko zakupic podlaczyc i nastroic. co do kasy to sie dogadamy. dzieki wielkie

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 25 Mar 2013, 17:19 Re: Cb radio

No to jeden z prostych zestawów do auta to radio TTI TCB 880 + antena sirio ml -145.
Należy szukać na ebay.uk.A jeżeli śmigasz do pl to zakupił bym tam antenkę sirio ml- 145 + radio Omega III.To radio ma dobre opinię ze względu na filtry gdzieś na yt był filmik wpisz Omega III zobacz.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 3 Apr 2013, 17:16 Re: Cb radio

Chetnie dostroje antenke.. Info na priv..

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA

cron