Komisy samochodowe

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

PostNapisane by Guest » 8 Jul 2012, 13:29 Komisy samochodowe

Czy ma ktos namiar na porzadne komisy z autami segmentu D?
Jezdze po okolicy i znalazlem tylko dwa ciekawe, reszta to jakies podworkowe nic nie warte garaze.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 8 Jul 2012, 16:10 Re: Komisy samochodowe

szukasz tych bardziej luksusowych ..hmmm.... spróbuj w auto traderze znaleźć takie które Cię interesuje i kliknąć przejdź na stronę komisu. Ja w ten sposób bym szukał.Często gęsto są tego typu komisy umiejscowione w miasteczkach które mają sporo pól golfowych. :o
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
2

PostNapisane by Guest » 8 Jul 2012, 16:32 Re: Komisy samochodowe

szukam auta okolo 2-4 letniego. ogolnie dobry wybor maja w:
http://www.blackhorsecarsales.co.uk/
tylko nie za bardzo maja to, czego szukam. codziennie zmieniaja auta wiec za kazdym razem jak pojade to maja cos nowego, ale chce troche zwiekszyc pole poszukiwan. robilem tez w podobny sposob jak napisales, ale malo jest w okolicy komisow, ktore wystawiaja sie na autotraderze a po 100 mil nie chce mi sie jezdzic bo juz na cuda trafialem, szkoda tylko czasu na dojazdy.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by sztajer » 8 Jul 2012, 16:49 Re: Komisy samochodowe

zalezy czy chcesz kupic tanio( nie radze) czy uzywane z gwarancja , jesli druga opcja to w kazdym wiekszym miescie jest salon arnold clark nawet jak znajdziesz autko w szkocji to przywioza ci je do birmingham , no ja raczej jestem zwolennikiem kupowania od osob prywatnych i raczej wole jechac te 100mil , bo birmingham nie jest dobrym miejscem do kupowania auta

sztajer
Początkujący
 
 
Posts: 39
Age: 113
Joined: 29 Dec 2010, 14:48
Location: stalingrad
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 8 Jul 2012, 16:54 Re: Komisy samochodowe

bylem w arnold clark, biede maja. gosciu na sile chcial mi wcisnac cos co mowilem, ze w ogole mnie nie interesuje. tak samo bylo w carcraft, mowie im, ze chce duze auto to oni namawiaja mnie na segment A i B

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by sztajer » 8 Jul 2012, 17:03 Re: Komisy samochodowe

klasyka!!! chca wypchnac co maja , nie chce cie wypytywac ale chcesz autko w kredycie czy dysponujesz kaska

sztajer
Początkujący
 
 
Posts: 39
Age: 113
Joined: 29 Dec 2010, 14:48
Location: stalingrad
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 8 Jul 2012, 17:21 Re: Komisy samochodowe

gotwka, chyba, ze znajde cos ciekawego to nadwyzke skredytowac. mi jest obojetne czy kupie prywatnie czy z komisu, w komisie wiem, ze troche drozej ale dostaje gwarancje i moge smigac do woli, auto padnie to robie na ich koszt. to nie polska, gdzie sie komisow unika.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by krzysmad » 8 Jul 2012, 17:35 Re: Komisy samochodowe

Draco wrote:gotwka, chyba, ze znajde cos ciekawego to nadwyzke skredytowac. mi jest obojetne czy kupie prywatnie czy z komisu, w komisie wiem, ze troche drozej ale dostaje gwarancje i moge smigac do woli, auto padnie to robie na ich koszt. to nie polska, gdzie sie komisow unika.


Oczywiście wiesz że gwarancje masz tylko jeśli serwisujesz auto u dealera tzn.wymiana oleju za 300f itd...
Poczytaj co ta gwarancja daje a uśmiejesz się po pachy...(miałem taką )
Segment D to auta tupu audi a3, bmw3 a piszesz że szukasz dużego auta ?

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 29 Jan 2009, 13:04
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 8 Jul 2012, 17:40 Re: Komisy samochodowe

na jakie auto miales taka gwarancje? na 2 letnie czy 10 letnie? serwis auta 2 letniego jest wpisywany w ksiazke, co odbija sie pozniej na cenie jego przy sprzedazy za nastepne dwa lata. nie zadalem pytania aby sluchac rad gdzie kupic auto albo jakiego segmentu a po to aby dowiedziec sie, gdzie te auta stoja. zrozumiale? akurat jaki segment ma auto, ktorego szukam nie powinno Ciebie interesowac?

Guest
 
 
Top
-2

MalePostNapisane by krzysmad » 8 Jul 2012, 17:43 Re: Komisy samochodowe

Draco wrote:na jakie auto miales taka gwarancje? na 2 letnie czy 10 letnie? serwis auta 2 letniego jest wpisywany w ksiazke, co odbija sie pozniej na cenie jego przy sprzedazy za nastepne dwa lata. nie zadalem pytania aby sluchac rad gdzie kupic auto albo jakiego segmentu a po to aby dowiedziec sie, gdzie te auta stoja. zrozumiale? akurat jaki segment ma auto, ktorego szukam nie powinno Ciebie interesowac?


W pierwszym poście napisałeś że szukasz auta z segmentu D.zrozumiałe?
Więc tym się sugeruje co piszesz.

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 29 Jan 2009, 13:04
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sztajer » 8 Jul 2012, 17:44 Re: Komisy samochodowe

to zalezy od komisu ale mysle ze warto poszukac na auto trader cos z prywatnych rak
ja tak kupuje autka , ale jak nadmienilem wczesniej ja uderzam w male miasteczka i kupuje raczej od anglikow , ale decyzja nalezy do ciebie ,co do komisow to raczej obral bym ten sam kierunek ja juz widzialem takie cuda poskladane ,...........{ pracuje jako lakiernik samochodowy} a byly to auta paromiesieczne. 80 % salonow w okregu bham jest w posiadaniu obywateli paki....nu.

sztajer
Początkujący
 
 
Posts: 39
Age: 113
Joined: 29 Dec 2010, 14:48
Location: stalingrad
Reputation point: 12
Neutralny
Top
2

PostNapisane by Guest » 8 Jul 2012, 23:44 Re: Komisy samochodowe

krzysmad, mam chwile czasu wiec odpisze, po pierwsze, jesli kolego zabierasz glos i pouczasz to dowiedz sie w jakim segmencie sa auta o ktorych mowisz bo np audo to A4 jest w segmencie D. poza tym jest kilka modeli wiekszych aut w tej grupie. ale juz mniejsza o to.

Dodano: -- 8 lip 2012, o 23:48 --

sztajer, wiem o czym mowisz, interesuje mnie rowniez auto z prywatnych rak, ale narazie nie trafilem na porzadny egzemplarz wiec dolaczylem do grupy poszukiwan komisy, ale nie te male garazowe a spore w ktorych byc moze w jakims stopniu zmniejsze ryzyko wtopy. poza tym takie komisy daja grwarancje (tak wiem co napisal krzysmad, wyzej) ale i tak zamierzam auto serwisowac a jak on chce zmienaic olej pod mostem to jego sprawa. poza tym mam wtedy przez rok spokoj w glowie, ze jak wysiadzie skrzynia czy sprzeglo to nie bede wydawal kasy na nowe czesci.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by krzysmad » 9 Jul 2012, 16:21 Re: Komisy samochodowe

Draco wrote:krzysmad, mam chwile czasu wiec odpisze, po pierwsze, jesli kolego zabierasz glos i pouczasz to dowiedz sie w jakim segmencie sa auta o ktorych mowisz bo np audo to A4 jest w segmencie D. poza tym jest kilka modeli wiekszych aut w tej grupie. ale juz mniejsza o to.

Dodano: -- 8 lip 2012, o 23:48 --

sztajer, wiem o czym mowisz, interesuje mnie rowniez auto z prywatnych rak, ale narazie nie trafilem na porzadny egzemplarz wiec dolaczylem do grupy poszukiwan komisy, ale nie te male garazowe a spore w ktorych byc moze w jakims stopniu zmniejsze ryzyko wtopy. poza tym takie komisy daja grwarancje (tak wiem co napisal krzysmad, wyzej) ale i tak zamierzam auto serwisowac a jak on chce zmienaic olej pod mostem to jego sprawa. poza tym mam wtedy przez rok spokoj w glowie, ze jak wysiadzie skrzynia czy sprzeglo to nie bede wydawal kasy na nowe czesci.


Źle mnie zrozumiałeś. Chciałem ci powiedzieć że na tą gwarancje trzeba bardzo uważać i dokładnie czytać.
Ja kupiłem auto w carshop.co.uk (dawny autoqueke) . Mają duży wybór ale nie polecam.
Nie znasz mnie więc dlaczego napisałeś że zmieniam olej pod mostem!!!?
Fakt nie serwisuje auta u dealera i nie płacę 120f/roboczogodzina, naprawiam w nieautoryzowanym zakładzie.(choć części kupuje oryginalne)
Na części eksploatacyjne nie ma gwarancji-więc z tym sprzęgłem różnie może być.
Tak było w mojej gwarancji tzn.gość powiedział że jeśli uszk mechaniczne-no problem
jeśli tarcza to jest część eksploatacyjna więc zapłacę za pracę i części.
Dlatego olałem...
Ale to już mniejsza o to...

krzysmad
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 29 Jan 2009, 13:04
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 9 Jul 2012, 16:27 Re: Komisy samochodowe

Tarcze sprzęgła w większości przypadków jesteś w stanie wyczuć przy zakupie więc to chyba nie problem. Wiem, ze na gwarancje trzeba zwracać uwagę. Akurat na to jestem przygotowany. Wiem trochę o kupnie aut o tym jak je sprawdzać itp. Z zakupem sobie poradzę. Dzięki za troskę ale temat założyłem aby się dowiedzieć czegoś innego niż zbędnych dla mnie rad i informacji. Tak samo większość napraw jestem w stanie zrobić sam ale wymianę oleju i mały przegląd warto czasem zrobić w serwisie aby utrzymać cenę rynkowa auta i je jakoś pózniej sprzedać.
PS. Ile przeglądów, których tak się obawiali musisz zrobić podczas rocznej gwarancji w aucie, które odbierasz wlasnie po przeglądzie, który każdy komuś dający gwarancje ma obowiązek zrobić? Wydaje mi się, ze ani jednego lub max jeden. Więc w czym problem?

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by VA » 9 Jul 2012, 17:04 Re: Komisy samochodowe

Draco, a nie myślałeś żeby sprawdzić dealerów? U nich będzie chyba najłatwiej znaleźć samochód jaki Cię interesuje. Starsze samochody bez wątpienia dużo taniej będą w komisach, ale na prawie nowych różnicy wielkiej nie będzie.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA

cron