Dwa w jednym.

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

PostNapisane by Mherba » 9 Jun 2012, 23:10 Dwa w jednym.

Mam 2 pytania bo tez mnie to zaciekawilo i mam nadzieje ze uzyskam odpowiedzi.

1. Czy przyczepka-laweta musi byc zarejerstrowana i musi miec MOT bo z tego co slyszalem to raczej nie.
2. Czy jak kupuje bilet na prom i wpisuje siebie samego a przed wyjazdem zabieram jeszcze 2 osoby to sa jakies problemy na bramce?

wiem ze 2-gie pytanie nie jest zwiazane z motoryzacja ale mysle ze po co zasmiecac forum ktore i tak juz ma duzo postow ktore nie sa aktywne.

Mherba
 
 
Top
0

MalePostNapisane by vactum77 » 10 Jun 2012, 09:11 Re: Dwa w jednym.

Mherba wrote:Mam 2 pytania bo tez mnie to zaciekawilo i mam nadzieje ze uzyskam odpowiedzi.

1. Czy przyczepka-laweta musi byc zarejerstrowana i musi miec MOT bo z tego co slyszalem to raczej nie.
2. Czy jak kupuje bilet na prom i wpisuje siebie samego a przed wyjazdem zabieram jeszcze 2 osoby to sa jakies problemy na bramce?

wiem ze 2-gie pytanie nie jest zwiazane z motoryzacja ale mysle ze po co zasmiecac forum ktore i tak juz ma duzo postow ktore nie sa aktywne.

1 niema mot i rejestracji.
2 problemu niema wielkiego ale oni chca wiedziec ile osób bedzie na statku ( w razie nieszczęścia )

vactum77
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 26 Jun 2011, 22:50
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 10 Jun 2012, 11:20 Re: Dwa w jednym.

z tego co wiem to do 3 osób czyli 4 włącznie problemu nie robią dodatkowo się płaci za 5 osobę... głupie ale życiowe i z życia wzięte.
Co do przyczepki to pseudo MOT czyli dopuszczenie ma tylko na początku a później nie ma taxu ani motu. kurcze nie jestem pewien jak to jest jak jedziesz do krajów unii ale z tego co wiem to w innych krajach wymagają
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Mherba » 10 Jun 2012, 12:28 Re: Dwa w jednym.

Ale jakos anglicy z karawanami jezdza po europie i chyba nie maja zadnych problemow z tym.

Mherba
 
 
Top
0

MalePostNapisane by vactum77 » 10 Jun 2012, 13:25 Re: Dwa w jednym.

Mherba wrote:Ale jakos anglicy z karawanami jezdza po europie i chyba nie maja zadnych problemow z tym.

w grudniu na swieta jechalem do pl z karawanem, mialem przyjemność kontroli w niemczech i polsce nie chcieli mot ni dowodu rejestracyjnego, tylko polska sprawdzala cz jej nie ukradłem. smialo mozna ciagnac bez problemu.

vactum77
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 26 Jun 2011, 22:50
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Mherba » 10 Jun 2012, 15:18 Re: Dwa w jednym.

ja w sumie lawete bede kupowal w polsce wiec do polski musze zabrac 3-cia rejestracje zeby w polsce zalozyc i smignac do uk.

Mherba
 
 
Top
0

MalePostNapisane by vactum77 » 10 Jun 2012, 18:55 Re: Dwa w jednym.

Mherba wrote:ja w sumie lawete bede kupowal w polsce wiec do polski musze zabrac 3-cia rejestracje zeby w polsce zalozyc i smignac do uk.

jeżeli nie masz zamiaru zarejestrowac przyczepy w pl to wkladasz 3-cia tablice i wio na uk. a jak masz zarejestrowana to wtedy bez mozesz na polskich blachach. kilka lat temu bedac w pl kupilem przyczepke wkladalem tablice i ogien, policji przy kontroli mowilem ze przyciaglem ja z uk.

vactum77
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 26 Jun 2011, 22:50
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Mherba » 10 Jun 2012, 19:38 Re: Dwa w jednym.

I tak wlasnie zamierzam ale jezeli jej w uk nie rejestrujesz tylko jak masz papiery ze ja kupiles i jest twoja i dodatkowo masz rejestracje to moga ci naskoczyc.

Mherba
 
 
Top
0

MalePostNapisane by vactum77 » 11 Jun 2012, 07:07 Re: Dwa w jednym.

Mherba wrote:I tak wlasnie zamierzam ale jezeli jej w uk nie rejestrujesz tylko jak masz papiery ze ja kupiles i jest twoja i dodatkowo masz rejestracje to moga ci naskoczyc.



dokladnie nic tylko jechac szerokosci. 8)

vactum77
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 26 Jun 2011, 22:50
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 11 Jun 2012, 09:14 Re: Dwa w jednym.

To nie jest tak do końca jak piszecie , w uk przyczepy również są zarejestrowane w dvla , wiem bo kupowałem tutaj nowa przyczepę , owszem nie ma motu ani taxu ani ubezpieczenia ale każda z nich ma swój numer fabryczny itd . Jesli policja chce to to sprawdzi , druga sprawa jeśli założysz uk tablice na przyczepę zarejestrowaną w Polsce może sie okazać podczas kontroli np w uk , ze nie ma przyczepy w systemie i masz duży problem bo mogą cię posadzić o kradzież.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by vactum77 » 11 Jun 2012, 13:09 Re: Dwa w jednym.

bongorno wrote:To nie jest tak do końca jak piszecie , w uk przyczepy również są zarejestrowane w dvla , wiem bo kupowałem tutaj nowa przyczepę , owszem nie ma motu ani taxu ani ubezpieczenia ale każda z nich ma swój numer fabryczny itd . Jesli policja chce to to sprawdzi , druga sprawa jeśli założysz uk tablice na przyczepę zarejestrowaną w Polsce może sie okazać podczas kontroli np w uk , ze nie ma przyczepy w systemie i masz duży problem bo mogą cię posadzić o kradzież.


a jakim cudem polska przyczepa moze byc w rejestrze uk?? w innym wontku pisalem zeby miec papier kupna ( rachunek umowe .... ) wtedy nic ci nie zrobią bo jej nie ukradłeś. a takze niema nakazu zglaszania do dvla (systemu) ze przyczepa wjeżdża do uk na jakiejkolwiek tablicy rejestracyjnej.

vactum77
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 26 Jun 2011, 22:50
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Mherba » 11 Jun 2012, 13:39 Re: Dwa w jednym.

Jezeli przyjade do uk z przyczepa na angielskich tablicach i z rachunkiem za ja kupilem a nie ukradlem to wtedy chyba nie mam za to przechlapane a tak na marginesie to jak rejestrujesz przyczepe to wtedy dostajesz tablice do niej a wg mnie to troszke nie tak bo przyczepa ma taka sama tablice co auto a co jezeli ja ta przyczepe pozycze koledze bo bedzie potrzebowal i on zalozy swoja tablice?

Mherba
 
 
Top
0

MalePostNapisane by vactum77 » 11 Jun 2012, 16:33 Re: Dwa w jednym.

Mherba wrote:Jezeli przyjade do uk z przyczepa na angielskich tablicach i z rachunkiem za ja kupilem a nie ukradlem to wtedy chyba nie mam za to przechlapane a tak na marginesie to jak rejestrujesz przyczepe to wtedy dostajesz tablice do niej a wg mnie to troszke nie tak bo przyczepa ma taka sama tablice co auto a co jezeli ja ta przyczepe pozycze koledze bo bedzie potrzebowal i on zalozy swoja tablice?



smialo wkladaj tablice i jezdzij niema problemu. uk to nie polska ze za kazdym zakretem paly stoja i co 50km kontrola.

vactum77
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 26 Jun 2011, 22:50
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 11 Jun 2012, 18:39 Re: Dwa w jednym.

vactum77 pianę bijesz a ze zrozumieniem posta nie czytasz, gdzie napisałem że używana trzeba rejestrować? Każda nowa przyczepa jest w systemie , skoro taki z ciebie niewierzący Tomasz wejdż do pierwszego lepszego Halfordsa i zapytaj co musisz zrobić po zakupie przyczepki bo takowymi tam handlują.Powiem ci więcej po zarejestrowaniu w dvla dostałem coś na wzór logbooka . Kupując ostatnio przyczepę kempingową tez od gościa coś takiego dostałem bo on był pierwszym właścicielem. Mherba odpowiedz sobie na pytanie czy jak polskim autem przyjedziesz na angielskich tablicach to tez będzie oki?

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Mherba » 12 Jun 2012, 06:55 Re: Dwa w jednym.

Tutaj to jest cywilizowany kraj wiec jezeli bede chcial to zarejerstruje polski (po lewej stronie kierownica) samochod na uk. No chyba ze mowa o tym ze nie jest zarejerstrowany i tylko wkladam tablice. Ale to ryzykowne bo jak mi policja strzeli tablice pod czas jazdy i okaze sie ze nie jestem w systemie to duzo trace wiec az taki madry to bym nie byl.

Pozdrawiam.

Mherba
 
 
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA