Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by madbrain » 8 Jun 2012, 22:35 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

To co napisala agg odnosnie dlugosci pobytu ma takie znacznie jak i stan cywiny czy inne pierdoly czyli pomijalne. Najwazniejsze sa grupa ubezpieczeniowa (czyli wielkosc samochodu i silnika), kod pocztowy, zwyzki za wiek, znizki za bezszkodowosc, angielskie driving license (moga sprawdzic jak jezdzisz) i to mniej wiecej w takiej kolejnosci. Dopiero potem cala reszta ktora tak naprawde moze zmienic Ci kwote w sumie o 10-15% czyli tyle co nic. Tesco czy inne cooperativy wcale nie sa najtansze, najtansza sa eCar i ASDA. Temat sprawdzalem z kazdej strony bo w UK nie jestem dlugo a udalo mi sie wycinsac 600GPB za 6 grupe po pol roku pobytu w UK(magicznie przenoszac znizki z Polski) i sprawdzalem wszystkie dostepne opcje, co sie da na wszelkich wyszukiwarkach i nawet zmienilem prawo jazdy na UKejowe mimo ze nie planuje dlugiego pobytu w UK, ale chodzi o zasade, zeby nie dac sie orznac ubezpieczalni. I naprawde licza sie tylko te rzeczy ktore wymienilem, reszta szkoda sobie glowe zawracac, bo niepotrzebnie 'kombinujac' dostanie sie minimalnie nizsza znizke a w przypadku jakiejs kolizji, ubezpieczalnia moze odmowic wyplacenia odszkodowania za minimalne "naciagniecie" prawdy, jesli znajda taka podstawe i znajdziesz sie w glebokiej d.. bo w Midlandsach ludzie po kolizjach typu 'obtarcia' zostaja 'kalekami' i kupa firm pomaga im w tym 'for free' i miedzy innymi dlatego Bham jest takie drogie przy ubezpieczaniu samochodu.
Lucyferek jak bardzo chcesz miec samochod to przede wszystkim poszukaj dobrej dzielnicy albo malej miejscowosci niedaleko Bham a do tego malego samochodu bo inaczej zamiast zarabiac na wlasne przyjemnosci bedziesz robil na ubezpieczalnie.
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Age: 42
Joined: 13 May 2011, 08:45
Location: Bartley Green
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Lucyferek » 9 Jun 2012, 09:18 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Dzieki za wszystkie podpowiedzi napewno z nich skorzytam

ale juz wiem za na poczatek napewno muszekac czegosc mniejszego niz VW Passat

wazne zebym mogl sie poprostu przemieszkac z Punktu a do punktu B

a tak z innej strony macie jakies POST CODE z małych miejscowości ?

Lucyferek
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Age: 37
Joined: 5 Jun 2012, 08:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by madbrain » 9 Jun 2012, 10:46 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Poszukaj sobie POSTE CODE na GoogleMaps znajdz jakikolwiek obiekt: szkole, park, sklep, stacje kolejowa i tam bedziesz mial adres z postcodem i mniej wiecej wiesz dokladnie co to za okolica jest.
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Age: 42
Joined: 13 May 2011, 08:45
Location: Bartley Green
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Mherba » 9 Jun 2012, 14:47 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

Najlepiej zaznaczyc ze jestes po slubie, wymien prawko na angielskie no i jak agg napisala najlepiej zaczac od malego litrazu zeby zalapac znizki, wiem wiem ze kazdy chcialby posmigac czyms wiekszym bo i na trasie sie dobrze jezdzi ale cos za cos.
Nastepna sprawa to czy masz garaz zamkniety bo to tez wliczaja w cene ubezpieczenia i ostatecznie nie wpisuj wiecej niz 6000 mil i mniej niz 3500 rocznie do przejechania bo to tez ma wplyw na kwote koncowa.
Ja ze swoim ubezpieczeniem walczylem z 1,5 tygodnia zeby wygladalo normalnie i zeby cena byla dosc przystepna. Sprawdzalem wielu ubezpieczycieli ale jednak wyszukiwarki sa najlepsze.

Mherba
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Lucyferek » 9 Jun 2012, 17:31 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

a oni jakos to sprawdzaja czy ja jestem po ślubie czy nie ?

przeciez to wałek bo ja po ślubie jeszcze nie jestem :)

Lucyferek
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Age: 37
Joined: 5 Jun 2012, 08:33
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Mherba » 9 Jun 2012, 17:55 Re: Insurance VW Passat b5 1.9 TDI

A jak moga sprawdzic? Wystosuja pismo do polski do urzedu czy masz zone czy nie? Wlasnie to jest dobre dla nas ale wiesz z drugiej strony jak mialbys wypadek to wtedy moga chciec potwierdzenia. Ale wiadomo jest co by bylo gdyby. :)

Mherba
 
 
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA