Aukcje Samochodowe

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by Hunteros30 » 14 May 2012, 20:40 Aukcje Samochodowe

Witam! Szukam informacji na temat aukcji samochodowych, czy warto skorzystać z tego typu rzeczy,jak wygląda taka aukcja? czy wpłaca sie coś na wejście? Czy miał ktoś z tym do czynienia? jakieś doświadczenia itp.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 14 May 2012, 21:24 Re: Aukcje Samochodowe

Wchodzisz, licytujesz, płacisz. Przeważnie przy wejściu się nic nie płaci.
Problem w tym, że można samochody tylko oglądać z zewnątrz, pod maskę można dopiero zajrzeć przy licytacji.
Bez wątpienia można wyhaczyć coś taniej, ich stan techniczny może być bardzo różny.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 14 May 2012, 21:42 Re: Aukcje Samochodowe

no i właśnie o stan techniczny sie obawiam ale czy na wszystkich aukcjach jest tak samo?
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 14 May 2012, 21:57 Re: Aukcje Samochodowe

Tego to nie wiem, ale z tych co odwiedziłem to tak właśnie to wygląda. Przejdź się sam i obadaj. W każdą niedzielę przed południem odbywa się aukcja Moseley Road, za PCWorldem na High Gate. W inne dni też możesz iść pooglądać co będzie na aukcji.
Nie wiele mają samochodów, ale jest for free i każdy może wejść.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by lemon » 15 May 2012, 16:30 Re: Aukcje Samochodowe

Byłem na aukcji samochodowej w Redditch. Wstęp był wolny, a pod maskę oferowanych pojazdów mogłeś zajrzeć, nie było jednak możliwości jazdy próbnej lub chociażby posłuchania pracy silnika. Licytowane samochody w większości przypadków osiągały ceny podobne do tych z autotradera, niektóre nieco niższe. To raczej zakupy dla mechaników i drobnych handlarzy- przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie. Znajomy kupił wówczas jego pierwszy samochód, wobec którego nie miał wygórowanych oczekiwań i trafił dobrze i tanio. Dla mnie osobiście, kupno auta bez jazdy próbnej, jest zbyt ryzykowne.

lemon
Raczkujący
 
 
Posts: 56
Joined: 27 Jul 2009, 17:20
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 15 May 2012, 20:23 Re: Aukcje Samochodowe

Kiedys sprowadzalem z Angli auta do Polski i kupilem ich troche na aukcji. Generalnie zasady sa takie same po wylicytowaniu musisz wplacic kalcje (wysokosc ustala dana aukcja) puzniej odebrac auto w wyznaczonym czasiei wplacic pelna kwote. Czasem auto nie osiaga ceny minimalnej wtedy prowadzacy nie stuka mlotkiem albo mowi provisional (to tez ustala dana aukcja) jesli wylicytujesz takie auto musisz wplacic kaucje,a ktos z aukcji kontaktuje sie z wlascicielem pojazdu w ciagu 30 minut i daje Ci odpowiedz czy zgadza sie na ta cene czy nie jesli nie proponuje swoja, mozesz tez negocjowac jesli sie nie dogadasz to aukcja oddaje Ci depozyt. W wiekszosci aukcji na jakich ja bylem mozesz ogladnac auto posluchac silnika jak je odpala ale sie nim nie przejedziesz (ale ostatnie swoje auto kupowalem w black horse i tez nie bylo opcji zebym nim jezdzil). Jesli aukcja gwarantuje przebieg stan techniczny itp... a Ty kupisz to auto i bedzie z nim cos nie tak bez problemu mozesz je oddac (to jest firma, a nie ci..a handlarz z auto tradera) kazda aukcja tez dolicza swoje koszty do tego co wylicytujesz musisz jeszcze dodac i zapytac w biurze przed licytacja. Praktycznie na aukcji zawsze jest jakies kilka aut w dobrej cenie zalerzy na co sie nastawiasz czy na cene czy na dany jeden model auta bo jak na dana marke to juz jest gorzej. Ja tak szukalem wlasnie tego jednego modelu i po 4 miesiacach podalem sie i kupilem w black horse.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 15 May 2012, 21:13 Re: Aukcje Samochodowe

Sumują×c, większość aukcji nie oferuje jazdy próbnej, wygląd zewnętrzny i wewnątrz mozna sobie obejrzeć. Lepsze od auto tradera bo nie uzerasz sie z ci***ak. Kwestia kaucji... czy to jest narzucona procentowo kwota czy też zależnie od domu aukcyjnego coś jak wpisowe i czy zwrotne czyt eż nie???
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 16 May 2012, 20:30 Re: Aukcje Samochodowe

Narzucone przez dom aukcyjny okolo 400 funtow. Ale nie wplacasz tego przed licytacja tylko dopiero gdy wylicytujesz auto i to jest wliczone w cene auta czyli jesli wylicytujesz za 2000 funtow to przy odbiorze doplacasz jeszcze 1600 funtow i oplaty administracyjne aukcji.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by moloqu » 17 May 2012, 08:41 Re: Aukcje Samochodowe

kilka osob mi polecilo aukcje w cannock - duzo samochodow i malo popularna w birmingham.... wiec i malo licytujacych :) ktos cos wie?

moloqu
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Joined: 12 Oct 2010, 08:14
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 17 May 2012, 17:14 Re: Aukcje Samochodowe

Tak bylem tam kilka razy ale auta w wiekszosci to sam zlom. Spoko jest BCA w Walsall, BCA w Birmingham, SMA to jest chyba jeszcze Bilston. http://www.sma-group.co.uk/ jesli ktos jest zainteresowany to jest link do strony SMA.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by aniolek10101 » 18 May 2012, 14:33 Re: Aukcje Samochodowe

Kupiłem na aukcji samochód niby stan ok ale po 2 dniach jazdy okazało sie że jest do niczego, dlatego ja sie z aukcji wyleczyłem ,przeglady w tych autach sa robione na lewo tak że wybór zostawiam wam -pozdro

aniolek10101
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 27 Feb 2012, 21:43
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 18 May 2012, 16:45 Re: Aukcje Samochodowe

Napisz jeszcze ile to auto mialo i lat jaki przebieg. Bo ja tez kiedys kupilem 10-letniego klamota przebieg mial niby 98000 mil nie zweryfikowany kat.c i po 2 tygodniach musialem zainwestowac kolejne 300£ w czesci ale sam sobie jestem winny taka byla sytuacja i jakies auto musialem kupic. Jakies 5 lat temu kupilem toyote avensis 53000mil przebiegu stan idealny jakies 1500£ taniej od autotradera. Autem do dzisiaj jezdzi moj tato jedyne co w tym aucie wymienil do tej pory to olej kilka razy rozrzad itp....

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 18 May 2012, 17:02 Re: Aukcje Samochodowe

Widzę że skutecznie poradziliście mi co do aukcji. lepiej autotrader i sprawdzić auto pod kontem jazdy. Co do picowania autek to widze że nie tylko w Polsce należy uważać. Car Doctor do silnika, ulepszacz do płynu chłodniczego zatykający dziury i jazdaaa. Heh. Dzięki za odradzenie mi tych głupich pomysłów jakimi są aukcje. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 18 May 2012, 17:08 Re: Aukcje Samochodowe

jak nie aukcja i tak sie martwisz o stan techniczny auta to najlepiej tutaj lepsza opcja od auto tradera http://www.blackhorsecarsales.co.uk/

Guest
 
 
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA