Gasnace swiatlo hid xenon

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by bro13 » 7 May 2012, 18:40 Gasnace swiatlo hid xenon

Witam.
Czy ktos moze mi pomoc odnosnie swiatel hid xenon?Prawe swiatlo po wlaczeniu swieci okolo 1-3min i gasnie.Dodam ze balast w tym swietle jest nowy (6 mcy),zarowki nowe.Zamienilem rowniez balasty stronami i po lewej stronie dziala normalnie,prawe gasnie z zamienionym balastem....
Ktos ma jakies pomysly?????

Z gory dziekuje

bro13
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 28 Jun 2011, 11:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by EWELINASTG2 » 7 May 2012, 19:37 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

ja mam...zamiast zarowek proponuje swieczki...sorki ale nie moglam sie powstrzymac :P

EWELINASTG2
 
 
Top
-1

MalePostNapisane by madbrain » 8 May 2012, 07:48 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

Zamienilem rowniez balasty stronami

Co masz na mysli mowiac 'balast' - chyba masz na mysli przetwornice, ktora nie ma nic wspolnego z balastem tylko generuje wyzsze napiecie bo zarnik ksenonowy nie poleci na 12V.
Sprawdz sobie miernikiem napiecia czy i jakie przetwornica daje napiecie na wyjsciu jak sie zagrzeje - jesli nie daje nic albo male to sprawdz czy sygnal od przelacznika swiatel wchodzacy na przetwornice jest wysoki (12V ktore normalnie idzie na standardowa zarowke), sprawdz tez sygnal zasilajacy przetwornice (jesli uzyty jest ten sam sygnal to moze powodowac problem). A wogole to popros kogos kto zna sie na elektryce zeby Ci pomogl bo po twoim opisie problemu widze ze mozesz miec z tym trudnosci.
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Age: 42
Joined: 13 May 2011, 08:45
Location: Bartley Green
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 8 May 2012, 08:26 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

To kara za oslepianie innycy kierowcow ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by madbrain » 8 May 2012, 09:30 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

bro13 juz wiem o co Ci chodzi z tymi 'balastami' widze po ebayu ze nieuczciwi sprzedawcy wciskaja kity ze przetwornica to jest balast. Co prawda ktos kto wierzy w takie banialuki albo jest naprawde malo bystry albo chce miec wymowke przed samym soba ze nie oslepia innych..
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Age: 42
Joined: 13 May 2011, 08:45
Location: Bartley Green
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bro13 » 8 May 2012, 19:23 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

Dzieki za rzeczowa odpowiedz "madbrain".Fakt nie mam o tym pojeciaa a jak mi sie spalila ta przetwornica to nawet moj mechanik nazwal to balastem wiec tym terminem sie posluzylem.Co do oslepiania to nie wiem czym mowa?? Jechalem (w nocy) siostry samochodem a ona moim i nic mnie nie oslepialo wiec nie rozumie problemu.

Do Ewelinastg2 malo zabawne i nie szkoda Ci czasu??

bro13
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 28 Jun 2011, 11:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lukzlo » 9 May 2012, 11:44 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

Dobrze by było żebyś jeszcze napisał jakie masz auto, większość aut teraz ma elektronikę na szynie CAN co właśnie może powodować że komputer odcina Ci napięcie świateł myśląc w ten sposób że jest spalona żarówka. Ale wtedy do tego typu szyny CAN, stosuje się troszkę inne zestawy HID z Cancellerami błędów. Skoro piszesz że zamieniłeś przetwornicę stronami, to wychodzi jednak że żarówka(żarnik) jest uszkodzona. Niestety w tych chińskich zestawach często się zdarza że coś nie działa jak należy. Wiem że to sporo zabawy, ale zamień teraz stronami żarówki i będziesz wiedział co w "trawie piszczy", a potem ewentualnie kupisz parę żarników, lub jeśli masz trochę pojęcia jak się posłużyć miernikiem, to zrób tak jak doradził kolega madbrain,. Jedynie co bym Ci odradził to zabawę z miernikiem za przetwornicą, bo tam już idą wysokie napięcia.

lukzlo
Początkujący
 
 
Posts: 44
Joined: 4 Nov 2007, 20:50
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 9 May 2012, 19:28 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

Tak tak, potem załóż samopoziomowanie i spryskiwacze i wtedy będzie Ok :D .
Zazwyczaj " Chińszczyzna" ma to do siebie, że szybko i w dziwny sposób kończy swój żywot. :wink: :D

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 9 May 2012, 20:34 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

Alzak wrote:To kara za oslepianie innycy kierowcow ...


Ojoj a ty znowu wszystkich do jednego wora.... :-P
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by bro13 » 13 May 2012, 12:25 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

Do "lukzlo".
Dzieki za,w sumie dosc oczywista,podpowiedz.Nie wiem czemu sam na to nie wpadlem.Pewnie nie przypuszczalem ze nowa zarowka moze byc felerna. Jeszcze raz DZIEKI. :)

bro13
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 28 Jun 2011, 11:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by KoNiK » 4 Jul 2012, 01:02 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

Nieraz zdarza się że instalacja samochodowa nie daje sobie rady z HID-ami, żeby to ominąć należy zaopatrzyć się w takie proste okablowanie:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=h ... &_osacat=0

Prąd do przetwornic idzie bezpośrednio z akumulatora i HID-y są bardziej stabilne, nawet te chińskie. Miałem ten problem przy conajmniej 4 zestawach i harness go leczyła :)
User avatar
KoNiK
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 27 Mar 2010, 18:45
Location: Toruń/Wolverhampton
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lukzlo » 13 Jul 2012, 11:19 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

KoNiK, a powiedz mi czy zestaw tego okablowania idzie na obydwa balasty HID-ów, czy tylko na jeden? Bo w zasadzie tak kalkuluję i te najtańsze zestawy HID kosztują 20f plus okablowanie 10f co daje nam min 30f za kompletny zestaw. To by wychodziło taniej niż kupować już HID-y z CAN BUS error które kosztują minimum 40f. No ale jeśli to okablowanie jest tylko na jeden balast to już nie wiele wychodzi taniej.

lukzlo
Początkujący
 
 
Posts: 44
Joined: 4 Nov 2007, 20:50
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by KoNiK » 13 Jul 2012, 12:16 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

Harness jest na obydwa ballasty
User avatar
KoNiK
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 27 Mar 2010, 18:45
Location: Toruń/Wolverhampton
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lukzlo » 21 Jul 2012, 22:49 Re: Gasnace swiatlo hid xenon

Niestety wire harness nie sprawdza się w 100% zawsze. Jestem właśnie po zmianie auta, i wcześniej w zasadzie też miałem auto które "psioczyło" na HID-y, ale zakupiłem zestaw HID-ów za 60f, który po podłączeniu działał znakomicie. Żałuje że ich nie wyjąłem z tamtego auta przed sprzedażą :( Teraz stwierdziłem że zakupię zestaw HID za 20f i do tego ten wire harness za 7f. Po podłączeniu niestety okazuje się że wywala błędy przepalonej żarówki, i czasem niestety jak mu się zachce wyłącza jedną z żarówek.

lukzlo
Początkujący
 
 
Posts: 44
Joined: 4 Nov 2007, 20:50
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA