Jakie auto kupić?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by czakim1986 » 17 Jan 2012, 19:25 Jakie auto kupić?

Witam wszystkich serdecznie,

Zamierzam za niedługo kupić swoje pierwsze auto w UK.
W związku z wysokimi cenami ubezpieczenia szukam czegoś o pojemności 1.4.
I tutaj pytanie do Was: jakie auto kupić?
W maju planuje jechać do Polski po rodzinkę, także głównym zadaniem tego auta będzie objechanie tam i z powrotem :)
Szukam czegoś do ok 1200 Ł.
Z góry dziękuję za poświęcony czas :)
Pozdrawiam,
Mateusz

czakim1986
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 5 Sep 2011, 13:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 18 Jan 2012, 08:39 Re: Jakie auto kupić?

nie napisales jaki rok cie interesuje..moze to byc np peugeot 206,rover 25,citroen xsara,vauxhall astra...ja bym osobiscie wzial astre, bo to jest takie ich tutejsze, i tanie ubezpieczenie na nią jest...dwa pierwsze to raczej do miasta niz na wyprawy dluzsze ale moge sie mylic..osobiscie natomiast nie polecam renault w anglii;p psują sie na potęgę..najlepiej wejdz na autotrader.co.uk i tam wpisz wymagania jakie cie interesuja a napewno cos znajdziesz..pozdrawiam

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by sandru$ » 18 Jan 2012, 09:50 Re: Jakie auto kupić?

Jak chcesz pojezdzic dluzej tym swoim pierwszym autkiem to nie polecam kupna od nie znanych polakow. Zgodze sie z kolega adasiek99, co do renault. Ja bym polecala volkswagen polo lub golf lub ta astre co kolega fakt jest to ich auto tanie w eksploatacji i ubezpieczenie tez wychodzi ok
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
User avatar
sandru$
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 13 Oct 2008, 19:35
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 18 Jan 2012, 10:53 Re: Jakie auto kupić?

czakim1986 wrote:W maju planuje jechać do Polski po rodzinkę, także głównym zadaniem tego auta będzie objechanie tam i z powrotem :)
Szukam czegoś do ok 1200 Ł.

Jak duża ta rodzinka? Czymś takim jak Polo na takiej trasie będzie ciężko, jeszcze z bagażami :x
Żeby mieć pewność, że w ogóle do PL się dokulasz to będziesz musiał jeszcze trochę dołożyć. Na cokolwiek się zdecydujesz przed wyjazdem zrób porządny serwis, włącznie z wymianą paska rozrządu.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 18 Jan 2012, 11:12 Re: Jakie auto kupić?

Jak duża ta rodzinka? Czymś takim jak Polo na takiej trasie będzie ciężko, jeszcze z bagażami
Żeby mieć pewność, że w ogóle do PL się dokulasz to będziesz musiał jeszcze trochę dołożyć. Na cokolwiek się zdecydujesz przed wyjazdem zrób porządny serwis, włącznie z wymianą paska rozrządu.


zgadzam sie w 100%

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 18 Jan 2012, 12:52 Re: Jakie auto kupić?

jesli chcesz to bede za jakis czas sprzedawal forda mondeo, bylem nim w pl dwa razy w przeciagu ostatniego polrocza, za kazdym razem zero problemow, grupe ubezpieczeniowa rowniez ma niska wiec nie zbankrutujesz. jak cos odezwij sie na priv.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by jaculski » 18 Jan 2012, 13:00 Re: Jakie auto kupić?

Polecam Astre 1.7DTI (silnik Isuzu). Ja swoją turlam sie od 3 lat i oprócz serwisów nie wkładam nic w autko, pomimo tego, że 160 tysi już strzeliło :) Astry są tanie, części i ubezpieczenie też.

Jakiego auta nie kupisz to i tak musisz mieć sporo szczęścia :)
Powodzenia

jaculski
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 17 Sep 2006, 12:07
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by czakim1986 » 18 Jan 2012, 18:32 Re: Jakie auto kupić?

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, myślę, że taka astra 2 nie była by faktycznie zła :) Zastanawiam się również nad Skodą Fabią 1.4. Jest tam 100 konny silnik i autko ogólnie wydaje mi się ciekawe i w szczególności pojemne. Co do rocznika to najlepiej jak będzie zahaczało coś o 2000 lub trochę świeższe :lol: Ps. Znacie jakieś ubezpieczalnie które uwzględniają polskie zniżki? Bo ja znalazłem jedną, ale policzyli mi tylko jeden rok z polski. Uwzględnili mi tylko jedno auto które miałem ubezpieczone ponad rok. Reszta była ubezpieczana np. od 18.01.2007 do 17.01.2008 i takich nie zaliczali. :/

Pozdrawiam serdecznie

czakim1986
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 5 Sep 2011, 13:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 19 Jan 2012, 05:47 Re: Jakie auto kupić?

Ja mam skode fabie z tym ze 1.9tdi tez 100 koni,2003 rok,mimo ze ma niska grupe to i tak place stanowczo za drogo ale wzialem ja bo tak jak mowisz pojemne jak na skode;) jak ja kupowalem to patrzykem za vectra c ktorej ubezpieczenie bylo tansze o 40f miesiecznie!!mimo to wzialem fabie gdyz z pewnej reki ja bralem i nie narzekam! Odpukac nic jeszcze nie dolozylem, na wiosne tylko wymienie tarcze plus klocki i zamierzam sie nia wybrac do polski,jednak ubezpieczenie jak na te klase auta stanowczo za duze...nastepne.moje auto to pewnie bedzie astra 3 ;)jak juz sie zdecyduesz to napisz na.co;) pozdro

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by jaculski » 19 Jan 2012, 12:53 Re: Jakie auto kupić?

Skoda wyjdzie drożej w ubezpieczeniu bo Astra jest ichnym wyrobem. Miałem podobny dylemat bo szukałem albo Astry albo Octavii :)
Co do zniżek, to najlepiej jak podzwonisz po ubezpieczalniach i popytasz.

jaculski
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 17 Sep 2006, 12:07
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Beautiful_Monster » 19 Jan 2012, 15:23 Re: Jakie auto kupić?

Witam. Fajnie, że trafiłam na taki temat. Jestem tutaj od niedawna, ale w mojej głowie zrodziła się myśl, żeby zakupić samochód. Na motoryzacji niestety się nie znam, potrzebowałabym coś małego i eleganckiego raczej :) Tylko proszę, nie proponujcie mi Fordów Ka i innych Smartów ; D
Mam jednak obawy, czy poradzę sobie na lewej stronie jezdni. Czy to jest naprawdę takie trudne, czy tylko na takie wygląda? :)
User avatar
Beautiful_Monster
Początkujący
 
 
Posts: 26
Age: 35
Joined: 6 Jan 2012, 23:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 19 Jan 2012, 17:47 Re: Jakie auto kupić?

hehe tylko wygląda;)ale jak ma byc to pierwssze auto to cos nie drogiego.zeby nie bylo ci szkoda jak np przyrżniesz w kraweznik nie;);)male eleganckie? peugeot 206, vw polo,takjak napisalas ford ka,wybór jest ooooogromny;)

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by czakim1986 » 19 Jan 2012, 18:01 Re: Jakie auto kupić?

Adasiek 99, też myślałem o vectrze C.
Ogólnie to na 90% będę kupowal skode fabie lub octavie z silnikiem diesla :)
Czyli tak jak Ty 1.9 ;)
Zastanawiam się nad typem - TDI czy SDI.
Za TDI przemawia przede wszystkim moc 101 KM więc to auto na trasie daje radę. Grupa ubezpieczeniowa 5 więc również nie ma źle :) Zdziwiłeś mnie strasznie mówiąc, że Vectra jest tańsza w opłatach bo ma grupę 7.. Ile płacisz za swoja fabię? Ja mam 26 lat w tym roku i 1 rok naliczonych zniżek w UK. Ciekawy jestem jak to u Ciebie wygląda.
Za SDI przemawia głównie 2 grupa ubezpieczeniowa, b dobry silnik, ale niestety słabsze osiągi.
Octavia SDI to grupa 5 a TDI 6 lub 7 także troszke drozej, ale miejsca jeszcze wiecej :)
Ps. Moze Ty bedziesz sprzedawal swoja fabie ;)

czakim1986
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 5 Sep 2011, 13:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by adasiek99 » 19 Jan 2012, 20:16 Re: Jakie auto kupić?

nie. ja swojej Fabi sprzedawal nie bede ;);) jestem bardzo zadowolony z niej ,sdi mowisz..tez o tym myslalem ale do polski bym chyba kilka dni jechal, osiagi gorsze jak np fiat punto 1.2 ktore wczesniej mialem,dlatego wolalem tdi, naprawde daje rade no i to spalanie w miescie na poziomie 43-45 mpg, mam 21 lat rok znizek z uk,duzo zalezy od modelu auta, np vectra c LS wychodzila mi bardzo tanio, ale Vectra C Elegance juz duzo drozej.octavii nie bralem pod uwage bo ja sie glownie po miescie turlam wiec nie potrzebuje az tak duzego auta, fabie mam w kombii i daje rade.. fajnie ze juz zdecydowales i forumowicze pomogli;);)

adasiek99
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 13 Jun 2010, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Beautiful_Monster » 19 Jan 2012, 20:23 Re: Jakie auto kupić?

Hmm... to pierwsze auto na angielskich drogach :)
User avatar
Beautiful_Monster
Początkujący
 
 
Posts: 26
Age: 35
Joined: 6 Jan 2012, 23:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA