POMOCY mało pamięci wirtualnej

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

FemalePostNapisane by PaulaKiss » 26 Oct 2010, 07:05 POMOCY mało pamięci wirtualnej

haloo jest tu ktos kto sie zna na kompach? bo wczoraj moj zaczal wybitnie wariowac... znaczy sie hmm... komp nawet roku nie ma.. wczoraj przy wlaczaniu jakiegos tam filmu mi sie zawiesil no i ok... jak bo zresetowalam chodzil normalnie i potem juz zadnego filmu nie mogl mi windows media player odtworzyc i tak jest caly czas... aa i w miedzyczasie wyskoczyl mi komunikat cos o pamieci wirtualniej ze za mala czy cos.. dysk twardy ma jeszcze duzo wolnego miejsca bo nawet ostatnio robiłam porzadki.. no i nie wiem co to moze byc grane.. a sama nic nie chce kombinowac bo sie na tym za abrdzo nie znam nemo jestem jesli chodzi o takie rzeczy:P jak otwieram takie krotkie filmiki w all playerze to mi ida normalnei ale zwykle filmy mi za cholere nie chca ruszac wiesza sie program..

Zna sie ktos na tym??? moze mi ktos to w miare logicznie wytlumaczyc co zrobic albo cos?? z gory dzieki:) :)

PaulaKiss
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 33
Joined: 25 Oct 2010, 16:23
Location: Birmingham-Szczecin
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by michu86 » 26 Oct 2010, 07:28 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

cześć! po pierwsze musisz usunąć trochę "śmieci" z partycji sytemowej C:/, dobrze by było zwiększyć rozmiar tej partycji :) ,
po drugie: wejdz wlasciwosci moj komputer>>zakladka zaawansowane>> wydajnosc >>zaawansowane >>pamiec wirutalna >> zmien
pozdrawiam

[ Dodano: Wto Paź 26, 2010 08:35 ]
ustaw wielkość pamięci wirtualnej na 1.5x większą niż twoja ilość RAMu

michu86
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 17 Oct 2009, 20:32
Location: Wolverhampton
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 26 Oct 2010, 08:48 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

Ja bym powiedział, że za dużo uruchomionych programów (tych w zasobniku systemowym) i RAMu nie starcza. Można część z nich wyłączyć za pomocą msconfig (>Start >Run(uruchom)) w zakładce Programy startowe (czy jakoś podobnie) - jeżeli Vista to inna droga. Obecnie większość instalowanych programów pod Windows włącza sobie szybkie (?) uruchamianie i zaśmieca RAM. Można wszystko wyłączyć poza programami systemowymi.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 26 Oct 2010, 15:12 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

PaulaKiss wrote:(...)dysk twardy ma jeszcze duzo wolnego miejsca bo nawet ostatnio robiłam porzadki.. (...)

rozumiem, że kasowałaś śmieci. A co z defragmentacją? też zrobiłaś? jak nie, no to przydałoby się
Ustawienia ilości pamięci wirtualnej szukaj w Wydajność systemu. Najlepiej - zrób tak - Znajdź opcję pamięci wirtualnej, wykasuj ją, restart kompa, zrób defragmentacje (może trwać i do kilkunastu godzin), ustaw pamięć wirtualną na sztywno - to znaczy, nie włączaj przypadkiem, zeby System Ci decydował, a wpisz min i max takie same. Jak masz 2GB Ramu, to wpisz powiedzmy min.2048 max 2048. I powodzenia.
Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by grajek151 » 27 Oct 2010, 18:53 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

ja sie z tym problemem zmagalem tez. pewnie co chwile wyskakuje ci i tak ze malo pamieci znowu i ze wlacz oczyszczacz. defragmentacja ci sie tez nie wlaczy bo potrzeba pamieci rowniez. ani zmiana w ustawieniach ci nei pomoze ani powiekszenie partycji ci sie nie powiedzie bo do tego wszystkiego potrzebna ci jest pamiec ktorej jako tako nie posiadasz. wlacz defragmentator, on ci sie po ok minucie wylaczy z powodu malej ilosci wolnej pamieci na dysku. ale to juz starczy zeby samemu pousuwac. troche to potrwa ale musisz pousuwac wszystkie instalatory programow bo pewnie od tego masz tak zasmiecony dysk. mnie sie zwolnilo takim oto sposobem 4 gb pamieci. dosc tyle czasu sie z tym zmagalem ale wkoncu sie udalo. metoda sprawdzona na moim kompie. pozdrawiam.

grajek151
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Age: 34
Joined: 3 Jul 2010, 06:32
Location: Oldbury
Reputation point: -3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 28 Oct 2010, 05:57 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

grajek - mylisz pojęcia.
mało pamięci - oznacza mało pamięci RAM co nie jest równe ilości wolnego miejsca na dysku. Defragmentator wymaga minimum 10-15% wolnego miejsca na dysku. Stąd, jak masz dysk 500GB _musisz_ mieć wolne 5-8 GB.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by VA » 28 Oct 2010, 07:04 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

AdamBoltryk wrote:Defragmentator wymaga minimum 10-15% wolnego miejsca na dysku. Stąd, jak masz dysk 500GB _musisz_ mieć wolne 5-8 GB.

Hmm! Chyba mnie jakiejś innej matematyki w szkole uczyli :mrgreen:
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 28 Oct 2010, 20:28 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

no, pisałem to po nocce, jak widzisz i mi się zera pozjadały :P:P
Oczywiście, przy partycji/dysku 500GB potrzeba 50-80GB wolnego miejsca na dysku.
A tak a propos, chciałbym zobaczyć posiadacza 1TB dysku na dane (najczęściej filmy/muza) który ma 150GB wolnego :D
Dlatego osobiście jestem przeciwnikiem dużych, pojemnych dysków :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by VA » 28 Oct 2010, 22:13 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

A jaki problem podzielić na kilka mniejszych? :-D
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 29 Oct 2010, 10:54 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

hehe VA, 10% z 1 TB to jest 100GB, nie ważne, czy będzie w jednym kawałku, czy w 20. Ja też kiedyś miałem osobne partycje na system, dane i muza/filmy. Ale doskonale zdajesz sobie sprawę jak dysk jest zajeżdżany, gdy głowica skacze z partycji do partycji przy np, ściąganiu z netu, oglądaniu filmu i powiedzmy uruchomionym automatycznie jakimś updatem. Wiem, że w lapciakach inaczej się nie da, bo ma się miejsce wyłącznie na jednego twardziela. I można się jedynie wspomagać zewnętrznymi dyskami USB/LAN.
Dlatego staram się od dość dawna mieć osobny dysk na system i drugi na dane. A filmy i muzę przerzuciłem na zewnętrzny dysk USB. I włączam tylko jak potrzebuję. A na systemowy - szykuję się do zakupu SSD. I na nim nie trzeba, wręcz nie można, robić defragmentacji :)

Pozdawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by erka » 1 Nov 2010, 20:57 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

Witaj radze dokupic 1 giga pamieci tylko wlas iwy bo dimmy czasto sa podobne ale nie pasuja do rosnych kompow, zwlascza jesli masz jakies wydajne prograny jak photoshop luc cos z adobe, albo uzywach kilku naraz tratego wirtualnej pamieci jest za malo i zamula ci kompa. Czasem to moze i byc jakies wiruszysko pozdrawiam
faber est quisque suae fortunae

erka
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 13 Jun 2010, 12:29
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by KoNiK » 6 Feb 2011, 22:56 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

Pamiętajcie panowie i panie że to stało się u koleżanki nagle - po wyłożeniu kompa i zwieszce. Ja szacuję że jedna z kości pamięci ci się sfajczyła i nagle komputer zaczyna buforować na dysku twardym (gdzie znajduje się pamięć wirtualna). Radzę sprawdzić kości pamięci RAM i ewentualnie wymienić na nowe (i przy okazji może i większe :) ).
User avatar
KoNiK
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 27 Mar 2010, 18:45
Location: Toruń/Wolverhampton
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 7 Feb 2011, 15:41 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

hmmm myślicie, że po pół roku wciąż się buja z problemem? Nie sądzę...

Czasami warto zwrócić uwagę na datę postu.
erka weź zainstaluj i korzystaj ze słownika, bo czytając Twojego posta musiałem tłumaczyć sobie na nasze, żeby zrozumieć o co Ci chodzi...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by mahol » 7 Feb 2011, 17:25 Re: POMOCY mało pamięci wirtualnej

AdamBoltryk, może już się nie buja... ale ktoś inny może mieć identyczny problem, więc dlaczego nie ciągnąć tego dalej??

pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA