antena na dachu free view w TV a kanałów 3 pomocy

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
tak jak wyżej Tv niby wszystko ma na poprzednim mieszkaniu mielismy ze 20 kanałów korzystając z anteny zbiorczej a teraz zmieniliśmy adres i z takiej samej anteny łapiemy 3 kanały. i teraz moje pytanie jest takie:
a. czy to może być wina anteny (np. może ona nie działa a jeśli tak to jak to sprawdzić)
b. jeśli okaże się że nie działa to na jaką wymienić bo specjalnie w tej sprawie nie mam pojęcia
c. jak się dostać na dach
d. może ktoś już takie rzeczy robił u siebie i mógłby coś podpowiedzieć
no to tak w skrócie
pozdrawiam bezradna roslina
User avatar
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posts: 102
Age: 39
Joined: 7 Jun 2009, 21:30
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Hej,

miałem to samo, spróbuj przestawić antenę, tzn, przekręcić ją w inną stronę, kabel , który łączy się z anteną może być poluzowany, ewentualnie potrzebujesz większej anteny , choć w moim przypadku kupno anteny i regulacja pomogły.Spróbuj podłączyć zwykłą antenę domową i sprawdź czy łapie Ci więcej kanałów.
Antenę dachową kupowałem w argosie , cen 10 do 30f w zależności od wielkości.Jak się dostać na dach? :mrgreen:
Zgarnij jakiegoś faceta i poślij go na stryszek, jak nie masz stryszku to po drabinie.
U mnie np. było gniazdko antenowe w ścianie , idąc po kablu okazało się, że leży sobie na strychu. Dokupiłem antenę zamontowałem ja na strychu poprzekręcałem antenę, aby złapać jak najsilniejszy sygnał i wszystko działa.

Pozdrawiam.
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 41
Joined: 5 Jan 2008, 16:07
Location: West Midlands
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

a. może być wina anteny, ale nie można mówić, że antena jest zepsuta i nie działa :) Antena to po prostu kawałki drutu, które nijak nie mogą się popsuć :) Uszkodzeniu może ulec układ elektroniczny, wzmacniacz, kabel itd. Ale ja bym zaczął od przekręcania anteny i próby "łapania" sygnału.
b. na jaką wymienić - to jest problem, bo anteny poza tym, że dzielą się na te dobre i te do d... to jeszcze mają różny poziom wzmocnienia sygnału. I wszystko zależy w jakiej odległości od nadajnika/przekaźnika znajduje się antena odbiorcza. Za słaba antena - źle, za mocna antena - źle. Najlepszym (czyt. najdroższym) wyjściem jest złapanie gościa-profesjonalisty z miernikiem sygnału. Określi kierunek skąd jest sygnał, określi jego moc i dobierze antenę. I w dodatku sam znajdzie drogę na dach :)
c. najprostszą drogą jest skok ze spadochronem. Ino trzeba dobrze wycelować, aby trafić we właściwy dach... A tak na serio, to niestety, nie dane mi było odwiedzić Twojego mieszkania, a szklana kula mi się zbiła w zeszłym tygodniu, jak ją pytałem o numery na loterię...
d. robiłem, aczkolwiek nie tutaj :) Stąd odpowiedzi w podpunktach a i b.

A poza tym chmielu tez dobrze napisał :)

Pozdrawiam
PS.
chmiel wrote:Zgarnij jakiegoś faceta i poślij go na stryczek, (...)

heheh tak to odczytałem za pierwszym razem :)

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

dzięki brzmi to wszystko logicznie Mężczyzna może się i znajdzie wyślę go na strych i niech spróbuje coś ustalić. a tak k'woli ścisłości czy jest jakaś strona na której można sprawdzić jak daleko znajdujemy się od nadajnika? jeśli pytanie jest głupie proszę o wybaczenie nie wiem nic na ten temat ;)
User avatar
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posts: 102
Age: 39
Joined: 7 Jun 2009, 21:30
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Jeżeli korzystasz, jak piszesz, z anteny zbiorczej, to nic z nią nie zrobisz. Możesz zgłosić problem do landrorda, bo to jego problem.
Każda antena jest zestrojona na odbieranie pewnego zakresu sygnału. Zapewne jest bardzo stara i działa w zakresie, który obecnie nie jest używany. Może być również przestawiona przez wiatr, ptaki, etc.
Obecnie na rynku jest dużo anten zarówno na poddasze (zapewne lepsza) jak i do powieszenia w pokoju, i jedną z takich powinnaś zainwestować. Jeżeli chcesz naprawdę dobrą jakość sygnału, to jak AdamBoltryk wspomniał, tylko specjalista.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

dom jest od niedawna mój na własność więc człowiek sam sobie landlordem. dlatego tez podpytuje i radze się bardziej doświadczonych elektronicznie haha. jak już zostanie ustalone co sie popsuło to pewnie będę miała nowe pytania ;)
User avatar
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posts: 102
Age: 39
Joined: 7 Jun 2009, 21:30
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Jeśli gdziekolwiek znajdziesz w googlach rozmieszczenie nadajników/przekaźników, to jeden problem masz z głowy. Wiesz w którą stronę ustawić antenę. Ustawiaj w kierunku najbliższego.
A jak nie znajdziesz, to ja bym stawiał na tą wieżę BT w centrum. Ma tyle anten, że a nuż któraś jest właśnie od TV :)
W Polsce miałem podobny problem. Dobra antena (chociaż stara), dobry kierunek i łapałem 1, 2, Polsat, Szczecin, bardzo śnieżący TVN i śnieżące ze 3 kanały niemieckie. Udało mi kupić wzmacniacz sygnału z regulacją poziomu wzmocnienia - takie pokrętło na zasilaczu tym co się wkłada do gniazdka. No i po wyregulowaniu mam 1,2,Polsat, Szczecin, czysty TVN, czystą 4kę, Info i zniknęły niemieckie kanały :) Po prostu miałem za mocną antenę na moje potrzeby i wyłapywała sygnał z daleka, zakłócając przy tym te bliższe. Czyli nie zawsze to co najmocniejsze, jest najlepsze.

I powodzenia :)

Pozdrawiam
PS. Gratuluję bycia sobie landlordem :)

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

@roslinka_zielona... może z innego ogródka. Te programy możesz oglądać mając obojętnie jaki tuner sat i antenę wycelowaną na 28,2 - 28-,5' E.
Tutaj spis programów z parametrami...
Można to zrobić na kilka sposobów, ale to nie temat na to...

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posts: 163
Joined: 16 Jan 2010, 18:10
Location: Mint Lxde & Xfce
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

TheRektor wrote:@roslinka_zielona... może z innego ogródka. Te programy możesz oglądać mając obojętnie jaki tuner sat i antenę wycelowaną na 28,2 - 28-,5' E.
Tutaj spis programów z parametrami...
Można to zrobić na kilka sposobów, ale to nie temat na to...


Dokładnie.Może dodac jeszcze jeden konwerter i będzie miała polskie kanały.

Mustafa75
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 114
Joined: 27 Feb 2007, 22:14
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

a może z innej beczki.
czy byłby ktoś w stanie podjąć się ogarnięcia mojej sytuacji antenowo-telewizyjnej.
bo tak sobie myślę, że w sumie TV tylko kurz zbiera bo dostępne bbc1 bbc2 bbc3 cbbc to raczej nie to o co by mi chodziło.
dlatego jakby Ktoś posiadający drabinę sięgającą pierwszego piętra miałby czas i chęć pofatygować się proszę o wiadomość. pozdrawiam kasia
User avatar
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posts: 102
Age: 39
Joined: 7 Jun 2009, 21:30
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

@roslinka_zielona możesz oczywiście nie zdawać sobie z tego sprawy ale do ustawiania takich anten przydałby się miernik dvb t, bo krzyczeć mam sygnał/spada/rośnie to śmieszne (dla kogoś kto się zajmuje tym zawodowo), poza tym jeżeli gdzieś problem po drodze to od tego są te urządzenia aby wykryć usterki.
Najszybciej zrobią to ludzie którzy instalują dvb t. W drabinie na pewno nie problem, nawet pożyczysz od sąsiada. Możesz podejść do lokalnego "szopu" z antenami sat oni też robią dvb t jeśli się uparłaś na tą antenę. Wszystkie programy dvb t dostępne są free z astry 28' (dvb s).
Żeby nie było że używam niezrozumiałej terminologii:
dvb t - standard telewizji cyfrowej naziemnej (to co chcesz oglądać)
dvb s - j.w. tylko sat

TheRektor
Rozeznany
 
 
Posts: 163
Joined: 16 Jan 2010, 18:10
Location: Mint Lxde & Xfce
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

skoro to nie jest az tak skomplikowane to sprobuje kogos znalezc. dzieki za tlumaczenia i odpowiedz. :)
User avatar
roslinka_zielona
Rozeznany
 
 
Posts: 102
Age: 39
Joined: 7 Jun 2009, 21:30
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA

cron