TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

FemalePostNapisane by bogini8 » 6 Oct 2010, 12:45 TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

chce sobie sprawic telewizorek, ale kompletnie sie na tym nie znam a sprzedawcy jak wiadomo wciskaja cos zeby wcisnac...
ktora z tych marek jest lepsza, jakie sa roznice?
mam na oku pare telewizorkow ale najbardziej podobaja mi sie te 2 modele
samsung le40c530
sony kdl40EX401U
mozecie pomoc w tym temacie, glownie pytanie do panow bo zapewne sie bardziej na tym znaja:))
a moze polecacie jakies inne modele, 40 lub 42".
dzieki za odpowiedzi :))
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by anarek7 » 6 Oct 2010, 13:22 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

bogini8, osobiscie polecam LG

anarek7
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 3 Oct 2009, 08:24
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 6 Oct 2010, 13:28 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

anarek7 wrote:bogini8, osobiscie polecam LG
dzieki anarek :) ale ta marka odpadla w moich notowaniach, ma dobra cene za 42" ale ogladalam w sklepach i jakosc obrazu byla troche slabsza od Sony i samsunga
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Sebool_uk » 6 Oct 2010, 13:29 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Witam. Na telewizorach przyznam, że zbytnio się nie znam, ale mogę podać Ci link do forum na którym jest multum testów przeróżnych telewizorów od LCD po Plazmy i 3D. Załóż temat o podobnej treści a na pewno ktoś Ci pomoże wiem o tym bo sam kiedyś skorzystałem z pomocy tego forum przed zakupem swojego telewizora. Jak na razie mój tv ma grubo ponad 3 lata ale do tej pory nigdy nie miałem z nim problemów i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Od siebie mogę polecić Ci firmę Samsunga, a dlaczego? ponieważ posiadam sporo rzeczy tej firmy i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jak do tej pory wszystko hula bezawaryjnie ;) co do Sony to nie będę się wypowiadał na ten temat bo nigdy nic tej firmy nie miałem więc nie mogę Ci w tej kwestii nic doradzić.

Zapraszam na forum:

www.hdtv.com.pl - link do forum

Pozdrawiam ;)
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 6 Oct 2010, 13:57 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

nie wpadlem nawet na to aby poruszyc ten temat na forum ale jesli juz ktos to napisal to sie podepne, rozmyslam nad zakupem w swieta tv ale koniecznie LED i SONY, teraz mysle tylko czy... wlasnie zwykly czy moze juz siegnac po 3D? warto juz w to inwestowac? czy moze zaczekac az sie bardziej rozwinie?

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by VA » 6 Oct 2010, 14:18 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Draco, jak wiesz, za wszelkie nowości płaci się podwójnie. Osobiście uważam że 3d na małym ekranku to lipa. W ogóle uważam, że telewizorowe ekranki to tylko "robienie głodnemu smaka" na obejrzenie filmu. Jak dla mnie to tylko projektor.

Sony to przede wszystkim marka z wieloletnim uznaniem na rynku, więc większość ceny jest tylko za markę, Samsung natomiast wyrabia sobie markę i robi obecnie znakomity sprzęt. Zapewne jakością będą podobne, ale cena Sony będzie wyższa, za tej samej klasy sprzęt.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by wojtaszek » 6 Oct 2010, 14:28 re

Tylko i wyłącznie Sony. Ja kiedys miesiąc szukałem by wybrać najlepszy model tv, bluray i kino za jednym zamachem i o dziwo znalazłem wszystko w Birmingham. Jest taki sklep na Soho (Handsworth). Tam mieli najniższe ceny. Jesli chodzi o rozmiar to wszystko zalezy od tego co chcesz oglądać. Jeśli plyty DVD i zwykłą tv to wystarczy ci 37 cali. Im wiecej cali tym DVD wygląda gorzej. Jesli HD i bluraye to nie schodź poniżej 42 cali.

wojtaszek
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Joined: 17 Feb 2007, 12:28
Location: B'ham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 6 Oct 2010, 14:42 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

szukam cos pomiedzy 40 a 50", na ta chwile bluray wchodzi tak szybko, ze za jakis czas nie bedzie sensu ogladania dvd wiec sie i z tym licze. sony dlatego, ze ta marke uznaje i polowe sprzetu mam tej firmy, glupio jest wiec mieszac innymi markami. projektorow nie uznaje bo raz, trzeba miec kawal wolnej sciany, dwa zrobic tak aby ta sciana byla wiecznie zaciemniona... wojtaszek, mozesz podac adres tego sklepu? jesli nie tu to chociaz na priv? nie znam tej dzielnicy.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 6 Oct 2010, 15:22 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Jak dla mnie to tylko Sony Bravia albo Panasonic Viera.
Ale jest to mój subiektywny wybór. I nie pytajcie dlaczego, bo to pytanie z serii "o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia". Łażąc po sklepach i oglądając to co tam widzę, brałbym jeden z tych dwóch.
3D? totalnie nie teraz. Ile jest dostępnych tytułów z tą nowinką? Nie widziałem zbyt dużo :) Kupować, bo za trok, pojawi się kilka tytułów (fajnie jak akurat te, które chcę obejrzeć:P)
Co do projektora - fakt, ściana jest potrzebna, ale z tym zaciemnieniem to bym nie przesadzał :) Parę lat temu, to i tak. Ale obecne projektory mają wystarczający kontrast, aby działać dobrze i w "domowych" warunkach. Fakt, w słoneczny dzień obraz do najwyraźniejszych nie należy. Ale za to po południu i wieczorem i ta przekątna :D:D A zima coraz bliżej... i zmrok szybciej zapada... i chmury przysłaniają słońce :D

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 6 Oct 2010, 15:38 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Draco, niewiem ale jak czytalam o LED to po prostu chwyt reklamowy po podobno one prawie niczym sie od lcd nie roznia po za rodzajem wytwarzanego swiatla czy cos tam tu jest artukul: http://www.proline.pl/?n=led-tv-szum-ma ... e-oszustwo
kurde i dalej niewiem widze ze wiekszosc jest za sony, ale podobno matryce w sony sa od samsunga...jeju zamotanie z poplataniem :P
no i jesli na japonskich podzespolach to ok jesli na kreanskich co sie zdarza to lipai wez tu badz madry:P

[ Dodano: Sro Paź 06, 2010 16:41 ]
wojtaszek, ja tro chce ogladac normalna tv angielska i polska nke mam i fimny na dvd i mi wystarczy :)
patrzac do rozmiaru pokoju to 40 gora 42 wiekszego niechce juz

[ Dodano: Sro Paź 06, 2010 16:43 ]
aha czy ktos kupowal kiedys jakis sprzet stad?: http://www.dixons.co.uk/gbuk/sony-bravi ... 9-pdt.html

[ Dodano: Sro Paź 06, 2010 16:45 ]
AdamBoltryk, dzieki panasonica tez bralam pod uwage jednego:)

[ Dodano: Sro Paź 06, 2010 16:48 ]
Sebool_uk, dzieki:) zajrze:)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 6 Oct 2010, 16:00 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

Dokładnie ten model sony zakupiłem jakieś 2 m-ce temu i naprawdę polecam !!!

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 6 Oct 2010, 16:29 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

wielkimar, o, a powiedz wszystko ok? dzwiek obraz ogladanie tv zarowno angielskiej i polskiej dvd? mecze pilkarskie( to dla meza) hihih
i czy skomplikowany w uzyciu jest;) aha i jesli joge spytac o cene...:D dzieki
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 6 Oct 2010, 16:32 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

AdamBoltryk wrote:3D? totalnie nie teraz. Ile jest dostępnych tytułów z tą nowinką? Nie widziałem zbyt dużo Kupować, bo za trok, pojawi się kilka tytułów


raczej pytam z mysla o dluzszym uzytkowaniu niz rok :) przyznajmy sie, kto tak naprawde zmienia tv czesciej niz co 10 lat? a mysle, ze za 2-3 lata 3D wejdzie juz na dobre ale moge sie oczywiscie mylic, tak samo jak na poczatku bylo dvd, pozniej bluray, niby mialo szybko nie wchodzic a tu juz ile tego jest... z tymi trzema tytulami tez troche przesada, wszystko co teraz jest w kinach na 3D na bank wejdzie i do kin domowych... wiec troche pozycji juz mamy.

bogini8 wrote:Draco, niewiem ale jak czytalam o LED to po prostu chwyt reklamowy po podobno one prawie niczym sie od lcd nie roznia po za rodzajem wytwarzanego swiatla


dla mnie glowna przyczyna wyboru LED'a jest pobor energii, nie mam na tyle wyczulonego oka aby razila mnie jakas roznica w obrazie wiec akurat tego za bardzo nie biore pod uwage, ale jesli mam wybrac pomiedzy zuzyciem 120 a 300W to wole to pierwsze :)

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 6 Oct 2010, 16:37 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

bogini8 :) a więc tak, obraz z polsatu, z dekodera virgin , z komputera jak i z dvd itd naprawdę super . Dzwięk rewelacja, oglądanie meczy formuły1 itd również bardzo ok . Obsługa menu intuicyjna , cała instrukcja obsługi dostępna jest tylko z menu telewizora ! Naprawdę godny polecenie , a cena..... ja swój kupiłem w polsce!!! o dziwo wyszło mi ok 100F taniej.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by dworek » 6 Oct 2010, 16:50 Re: TV 40" LCD SAMSUNG czy SONY BRAVIA?

witam , ja osobiscie polecam lg 42" , kupilem go jakies 6 mcy temu i jestem bardzo zadowolony , odbieram na nim sky oraz cyfra + i do tego mam poglaczony ps3 , cena jest spoko bo ja dalem ok 600 f , znajomy ma sony brawie i nie jest zbytnio zadowolony ,

dworek
Początkujący
 
 
Posts: 41
Joined: 24 Aug 2007, 22:44
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA