Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by Manitou » 14 Aug 2008, 21:38 Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

Moja polowica chce kupic laptopa ,ktory bedzie sluzyl w glownej mierze do nauki lub odtworzenia jakiegos filmu.Moze "puknie"czasami w Simy lub Sapera. :-D
Chce na ten cel przeznaczyc ok 400Ł.Znalazlem cos co w/g mnie jest na wyrost jej potrzeb ale cena niewiele przekracza sume przeznaczona na ten cel a wydaje mi sie ze jak za taka kase laptop jest w miare wypasiony.Pytanie do "specow" od kompow...co myslicie o tym http://www.ebuyer.com/product/144182 i czy macie jakas alternatywe w mniejszej cenie.
Jak dla mnie w/w laptop to dobra okazja.
Czekam wiec na opinie......
User avatar
Manitou
Rozeznany
 
 
Posts: 299
Joined: 19 May 2007, 15:00
Location: Wyspa Dr.Moroue
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Az sie musialem zalogowac bo wywalenie 460 funtow na taki komp to grzech !

Po 1 jezeli mowimy o laptopach to 75% jakosci stanowi OBUDOWA trwalosc na uszkodzenia i qualita.

Po 2 Przede wszystkim MARKA.

ASUS to jest cola z tesco (nie jest taka zla hehe) a np. HP SONY TOSHIBA to Pepsi.

Dlaczego uważam ,że marka jest taka ważna bo te laptopy może droższe ale trzymają jakość są dobrze złożone i optymalnie dopasowane sprzętowo.

Ja osobiście kupiłem 3 lata temu hp compaq za 4 300 zł w salonie.
Laptop nigdy się nie zepsuł chodź spadł mi zalał mi się wodą JAKOŚĆ.

Laptop HP z takimi parametrami byłby o 150-200 funtow droższy.

Uważam ,że powinieneś pójść do autoryzowanego sklepu kupic taki na jaki cię stać i nie oszczędzać w sensie kup hp toshibe czy sony za 400Ł.

Po co ci procesor dwu rdzeniowy i radeon do oglądania filmów i simsów ?
I jeszcze Vista HOME ... home to taka lipa ... professional błagam.

oszczędzając na cenie, oszczędzasz na jakości i nie ma co sie potem dziwić że laptop jedzie 2 razy w mies do servisu

Nie oszczędzaj na firmie idź i kup normalnie w autoryzowanym sklepie.

hp.com
toshiba.com
sony.com

takie jest moje zdanie.
User avatar
BrainFuk
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 37
Joined: 14 Aug 2008, 21:54
Location: Selly Oak
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

To ja moze sie dorzuce: kupilem w salonie za kupe siana laptopa hp jak kolega wyzej i przez rok mialem nic tylko awarie i problemy, po wymianie plyty glownej siadla sieciowka potem hdd, potem grafika znowu a na koniec sprzedalem w holere grata za drobniaki aby sie tylko pozbyc szitu. HP NIE POLECAM !!!

PS: ze znajomych nikogo nie znam kto nie oddawalby swojego hpeka chociaz raz na naprawe. A po skonczeniu sie gwarancji nawet infolinia kosztuje 1fu/min.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

Zgodze sie co do Visty ale dostac laptopa z XP ciezko ,nie mowiac juz o procesorach jednordzeniowych.Co do karty graficznej to na tych zintegrowanych Simy moga nie chodzic a wiekszosc laptopow do 500Ł ma X3100 lub jakies SIS-y+ Mirage(cholera wie co to?)
No wiesz....brak Simow...wsciekla zona....niet sex :-(
User avatar
Manitou
Rozeznany
 
 
Posts: 299
Joined: 19 May 2007, 15:00
Location: Wyspa Dr.Moroue
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Trochę się zapędziłem sorry.

Powoli chcę wyjaśnić ,że istnieje cos takiego jak wadliwy sprzęt ale w hp zdarza sie to bardzo rzadko.

To co mam nadzieję cię przekona to idź i zobacz jak wyglądają notebooki sony toshiba itd. oraz hp pavilion (sic! pisownia;) i asusy acery i inne "strucle" i porównaj.

Jak kupisz laptop markowy z eleganckim wyglądem to sex będzie zmysłowy XD

a ... simsy to stara gra każdy-każdy nowy laptop wyświetli ją w HD XD
User avatar
BrainFuk
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 37
Joined: 14 Aug 2008, 21:54
Location: Selly Oak
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ja sie na laptopach nie znam, ale ponad rok temu kupiliśmy sobie laptopa za 550f - Packard Bell i zepsol sie miesiąc po gwarancji tak , ze nie opłaca się go juz naprawiać. Teraz kupiliśmy sobie sony vaio za 399,90 i jest spox , jak się zepsuje a mam nadzieje ze nie tak szybko nie bedzie nam az tak zal bo juz był duzo tanszy i z lepszymi osiągami. Co do Visty to są w kazdym laptopie i mi tam nie przeszkadza bo jak juz wspominałam się nie znam :mrgreen: :rozwalkompa:
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

I o to chodzi malaroksi kupic tanie i z gwarancja i zewnetrzyny hdd do trzymania waznych rzeczy, a jak sie rozleci to przynajmniej szkoda nie bedzie a zawsze po roku juz technologia do przodu i mozna lepszy i taniej nabyc. No i jeszcze jest szansa ze laptop po gwarancji nadal bedzie dzialal, mimo ze nie jest modnej marki - czysty zysk :)
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by DD » 15 Aug 2008, 10:19 wow

Asus niemarkowy? a to nowosc :)

a ja polecam ASUSa, maja porzadny serwis, porownywalny z Toshiba (uznawana za najlepszy na swiecie) poza tym ASUS ma 2 lata gwarancji.

Poza tym ASUS sie tak nie poci jak HP, kupisz HP i bedzie malzonek mial wiecznie cieple jajka czy tam kolana. Moze i fajnie ale niech ma cieple od czego innego a nie od kompa.

Skad czerpie informacje? przez moje rece przez ostatnie 5 lat przeszlo tak +/- 300, 350 laptopow cos kolo tego na szybko liczac. zgadzam sie z przedmowcami co do jednego - mozesz kupic mega_wypasny_laptop_nie_do_zajechania a przyjdzie taki dzien, ze sie nie wlaczy i okaze sie ze padla plyta glowna. Nie ma na to reguly. Kazdy sprzet moze sie zepsuc. Znam takich, ktorym podobaly sie Mediony - odradzalem im zakup - a one chodza do dzis - jakies 4 lata. A dla przykladu moja prywatna Toshiba zrobila tak jak wlasnie pisalem. Zamknalem system jak instrukcja nawet kaze - za pol godziny juz nie chcial sie odpalic - poszedl do serwisu - plyta glowna. od czego? chgw - nie wiadomo.
Najwazniejsze jest - ile zajmie naprawa i w jakim stanie sprzet wroci.

Moim zdaniem to dobry wybor ten o ktorym napisalas.
Ja w domu pozmienialem fajne HPki na Toshiby i ASUSy z powodu wlasnie dosc mocnego grzania sie HPkow.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 16 Aug 2008, 09:37 Re: Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

Ja kiedys kupilem w media markt Gericom overdose, mial wszystko co bylo w tamtym czasie potrzebne, uwalila sie klawiatura bo dziecko zalalo ketchupem kilka klawiszy, oraz cos sie stalo z napedem dvd, ale to byla moja wina bo laptop stal w krzywym miejscu i podczas otwierania klapki lekko sie odginala do gory i przez to nie czyta mi plyt dvd nagrywanych-oryginaly chodza, komp chodzi do dzis u mojej siostry, jakasa muza filmy czy gg, generalnie przez 4 lata tluczenia nic sie z nim nie stalo, poza kiepska barteria.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

Dziekuje wszystkim za posty.Zdecydowalem sie jednak na Asusa.
Jak bede mial z nim klopoty to sie do was wyzale :-D
User avatar
Manitou
Rozeznany
 
 
Posts: 299
Joined: 19 May 2007, 15:00
Location: Wyspa Dr.Moroue
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DjXeed » 16 Aug 2008, 19:22 Re: Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

Ja napisze krotko, polecam Dell. Oto dlaczego:

Podczas trzechg lat uzytkowania mialem tylko jedna niewielka usterke - moze dlatego ze na niego uwazam, aczkolwiek jako student wszedzie woze. Przestalo dzialac DVD, napisalem maila, odpisali mi na nastepny dzien podajac informacje co nalezy zrobic. Okazalo sie, ze dvd dzialalo, tylko jakis program jaki zainstalowalem dodal cos do rejestru - co dzieki ich pomocy usunalem, i dvd dziala jak nalezy, 3 lata i dziala jak dzialal. Dosc tanio kupiony, bo za 420, a jak 3 lata temu to maszyna az sie patrzy... ;)

DjXeed
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Age: 39
Joined: 11 Jan 2008, 15:56
Location: Londyn
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

None specifiedPostNapisane by owen » 18 Aug 2008, 13:36 Re: Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

BrainFuck wrote:Az sie musialem zalogowac bo wywalenie 460 funtow na taki komp to grzech !

Po 1 jezeli mowimy o laptopach to 75% jakosci stanowi OBUDOWA trwalosc na uszkodzenia i qualita.

Po 2 Przede wszystkim MARKA.

ASUS to jest cola z tesco (nie jest taka zla hehe) a np. HP SONY TOSHIBA to Pepsi.

Dlaczego uważam ,że marka jest taka ważna bo te laptopy może droższe ale trzymają jakość są dobrze złożone i optymalnie dopasowane sprzętowo.

Ja osobiście kupiłem 3 lata temu hp compaq za 4 300 zł w salonie.
Laptop nigdy się nie zepsuł chodź spadł mi zalał mi się wodą JAKOŚĆ.

Laptop HP z takimi parametrami byłby o 150-200 funtow droższy.

Uważam ,że powinieneś pójść do autoryzowanego sklepu kupic taki na jaki cię stać i nie oszczędzać w sensie kup hp toshibe czy sony za 400Ł.

Po co ci procesor dwu rdzeniowy i radeon do oglądania filmów i simsów ?
I jeszcze Vista HOME ... home to taka lipa ... professional błagam.

oszczędzając na cenie, oszczędzasz na jakości i nie ma co sie potem dziwić że laptop jedzie 2 razy w mies do servisu

Nie oszczędzaj na firmie idź i kup normalnie w autoryzowanym sklepie.

hp.com
toshiba.com
sony.com

takie jest moje zdanie.


Moze bede troche nie mily,
ale kolega to chyba nie ma z komputerami duzo wspolnego....

HP to Pepsi? Asus to cola z tesco?

Jedne z najlepszych laptopow to wciaz dawne IBM a obecnie Lenovo, choc juz troche obnizyli loty...
Nastepnego w kolejce mozesz ustawic Della.
Ten ma te ogromna przewage nad konkurencja, ze pozwala skonfigurowac komponenty. Tu polecam Inpiron / Studio nawiazujac do topicu.... Mysle ze w podobnej cenie mozesz sobie kupic Dell'a....

Asus jest niezla firma, tak samo jak Acer... Nie sa moze niby tak 'klasowe' jeszcze, ale uzywalem wielu laptopow ( jestem informatykiem z wyksztalcenia / zawodu ) i to wlasnie HP / Compaq powodowal najwieksze irytacje z uzywania...

Sony robi calkiem przyzwoite laptopy, choc dosc drogie... HP odradzam... zbyt duzo zdrowia mnie kosztowaly jak pracowalem w ComputerLandzie i mialem ich ogrom w rekach....

Tak tez dla mnie cola z tesco jest HP, pepsi jest ASUS / Acer a Coca - Cola Lenovo, Dell, Toshiba, Sony...

Po co procesor dwurdzeniowy? :D A temat wspolbieznosci procesow jest Ci znany? :D Obecnie to standard ( nawet stare procesory Intel mialy cos co nazywalo sie HyperThread co powodowalo oszukanie Windowsa ze procesr jest dwurdzeniowy... )....

Jakie znasz roznice pomiedzy Vista Home a Vista Proffesional? Ktore z nich sa niezbedne do prayc? Blagam, nie gadaj glupot jak nie masz o czyms pojecia...

Oszczedzajac na cenie, oszczedzasz swoje pieniadze... Kazdy markowy laptop bedzie wystarczajacy... Asus / Acer to kawal solidnej firmy... Kup Dell'a to serwis przyjedzie do Ciebie :D
Patrzylem na konfiguracje tego Asusa i wyglada bardzo sensownie. Zloz sobie cos podobnego na Dell.co.uk i porownaj ceny i zapytaj laske ktory sie jej bardziej podoba!!! ;-) Jezeli bys sie zdecdowal na Dell'a to warto do nich zadzwonic i sie potargowac ( nie powinienes miec problemow zeby uzyskac np darmowa torbe + drobny rabat ).


@plazermen - w Computerlandzie kiedys wymienialismy 10x plyte glowna w HP ;-) Za kazdym razem jak HP przysylal nowa cos nie dzialalo :D

@manitou zwroc uwage na wielkosc RAMu i maksymalny mozliwe rozmiar... RAM warto dokupic bo jest tani teraz ( dlatego polecam DELL'a bo od razu mozna zamowic z wieksza iloscia i nie trzeba kombinowac z dopasowaniem do tego ktory juz masz ).
Ten Asus z tego co pamietam to Intel C2D - najnowsza seria prockow Intela... Bije praktycznie na glowe kazdy stary procek wiec nie wiem po co kombinowac szczegolnie ze i ceny juz spadly...
Vista zla nie jest, jak juz sie powylacza to zbedne ;-)


@brainfuck again : w HP zdarza sie rzadko? z tego co piszesz doswiadczenia z komputerami duzego nie masz a bardzo wypowiadasz jakbys takowe posiadal... Kazdemu polece Asusa i Acera a nikomu nie polece HP... W duzej firmie w PL uzywalem chyba ponad 10 Acerow i nie bylo z nimi zadnych problemow... Sam mialem jednego i sobie chwalilem....

@DD - pewnie nie poglaskales go zostawiajac samego i sie obrazil :D na pol godziny to nie warto wylaczac komputer ;-) Zreszta komputery maja to do siebie ze z reguly psuja sie przy wlaczaniu ;-) Dlatego zawsze ktos z IT musi siedziec w firmie jak pracownicy przychodza do pracy ;-) Osobiscie Toshiba mi sie wizualnie nie podoba :D No i to co dla mnie wazne, nie idzie jej skonfigurowac ( tu niestety Dell bije wszystkich na glowe )...


Osobiscie uzywam obecnie od miesiaca
Dell XPS M1530, T9300, 4Gb RAM, 250Gb HDD @ 7200 RPM, 1440x900 LCD, GeForce 8600 Go, Mobile BroadBand Modem, FingerPrint Scanner, Blue Tooth, Intel Next-Gen, FireWire + wyjscie HDMI + 9 Cell Battery
Do wad tego laptopa nalezy dosc mocno odbijajaca matryca TrueLife, ale idzie sie do tego przyzwyczaic po paru dniach...
Czemu padlo na Dell'a? Bylem blisko kupno 1 Sonego, odpadl ze wzgledu na to ze musialem go wziac z BluRayem ktory mi nie potrzebny, ze slabszym prockiem i 2gb ramu w zestawie... i wychodzil sporo drozej nzi moj Dell...

Dla kobiety to piekna jest Toshiba Portege 500 - > malutki, lekki , tylko ta cena :D Tak samo jak MacBook Air :D Tylko tutaj nie wiem czy Simsy pojda :D

owen
Stały Bywalec
 
 
Posts: 332
Joined: 22 Jun 2006, 21:51
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Jeszcze raz dziekuje za post i jak pisalem wczesniej dokonalem juz zakupu(ów Asus).
Temat mozna wiec zamknac.Powiadomie was ewentualnie o problemach lub ich braku.
Bede go mial w czwartek lub piatek.


Pozdrawiam...
User avatar
Manitou
Rozeznany
 
 
Posts: 299
Joined: 19 May 2007, 15:00
Location: Wyspa Dr.Moroue
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DD » 19 Aug 2008, 12:29 Re: Prosze o porade w sprawie kupna laptopa......

owen wrote:Osobiscie uzywam obecnie od miesiaca
Dell XPS M1530, T9300, 4Gb RAM, 250Gb HDD @ 7200 RPM, 1440x900 LCD, GeForce 8600 Go, Mobile BroadBand Modem, FingerPrint Scanner, Blue Tooth, Intel Next-Gen, FireWire + wyjscie HDMI + 9 Cell Battery
Do wad tego laptopa nalezy dosc mocno odbijajaca matryca TrueLife, ale idzie sie do tego przyzwyczaic po paru dniach...
Czemu padlo na Dell'a? Bylem blisko kupno 1 Sonego, odpadl ze wzgledu na to ze musialem go wziac z BluRayem ktory mi nie potrzebny, ze slabszym prockiem i 2gb ramu w zestawie... i wychodzil sporo drozej nzi moj Dell...

Dla kobiety to piekna jest Toshiba Portege 500 - > malutki, lekki , tylko ta cena Tak samo jak MacBook Air Tylko tutaj nie wiem czy Simsy pojda


dokladnie, moze faktycznie go nie poglaskalem i ze smutku z dymem mobo poszlo.

na tego XPS'a tez sie czailem... powiedz, grzeje sie mocno? glownie chodzi mi czy miejsce pod dlonmi sie grzeje (hdd krotko mowiac bo Ty wiesz o co chodzi)?

Air'a tez testowalem ale moznaby je wieszac na scianie jako grzejniki panelowe raczej.

Asus i Vaio byly chlodne po 3 godzinach jezdzenia na sofcie graficznym.

nadaj cos o tym XPS, please ;-)

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

owen

Ja mam hp compaq 3 rok jestem dumny z tego komputera ... może nie jest juz taki szybki moze ma troche egzotyczny sprzet ale ma dobra obudowe ladny wyglad ...

Z komputerami miałem do czynienia raczej od strony praktycznej ... na sprzecie się nie znam w ogóle to fakt ...

Ale nie slyszalem zeby ktos zachwalal asusa czy acera ... sorry pierwsze slysze ... smieszy mnie rowniez dell bije wszystkich na glowe bo mozna sobie dobierac podzespoly ... ok
ale po co mi lapek z jakims kosmicznym dopalaczem skoro na xboxie i tak lepiej sie gra niz na pc ... druga zprawa do grafika to matryce się nie nadają chodźby nie wiem jak dobre były ... lepsze bedą monitory ...

wiec ja bym na sprzecie zaoszczedzil i postawił na firmę wygląd jakość ...

on kupi tego asusa ... i pojedzie do servisu na 100 % :twisted:
User avatar
BrainFuk
Początkujący
 
 
Posts: 19
Age: 37
Joined: 14 Aug 2008, 21:54
Location: Selly Oak
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA