virgin net do 8 mega a chodzi prawie jak przez modem

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
Powiedziałem ze chce MAC CODE to mi dali jakos po 2 dniach na mail (ten virgin) i nie ustalalismy daty rozlączenia ... powiedział ze na wykorzystanie kodu mam 30 dni jak nie uzyje to bede dalej w virgin.NET .. uzyłem odrazu i resztą zajeło sie o2 jak im podałem ten kod ... potem juz oni przysyłali mi smsy kiedy mnie przełaczą ( ze nie bedzie internetu kilka godzin i potem bedzie o2).... jak masz kod podaj go gdzie indziej o2, AOL (dobre predkosci na 100%) ioni zrobią reszte .... a 50F kary mi nie wzieli (mieli wziąsc z karty) upominał sie przeciez nie bede, a abonament wzilei jakos za nie cały miesiac (pewnie policzyli do momentu przełączenia)

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

x.x.x...x.x.x wrote:Powiedziałem ze chce MAC CODE to mi dali jakos po 2 dniach na mail (ten virgin) i nie ustalalismy daty rozlączenia ... powiedział ze na wykorzystanie kodu mam 30 dni jak nie uzyje to bede dalej w virgin.NET .. uzyłem odrazu i resztą zajeło sie o2 jak im podałem ten kod ... potem juz oni przysyłali mi smsy kiedy mnie przełaczą ( ze nie bedzie internetu kilka godzin i potem bedzie o2).... jak masz kod podaj go gdzie indziej o2, AOL (dobre predkosci na 100%) ioni zrobią reszte .... a 50F kary mi nie wzieli (mieli wziąsc z karty) upominał sie przeciez nie bede, a abonament wzilei jakos za nie cały miesiac (pewnie policzyli do momentu przełączenia)


Po jakim czasie rozwiazales umowe? i jak wygladsa ten mac code, bo wydaje mi sie ze go gdzies widzialem w ustawieniach rutera, czy jest to mozliwe czy musza mi oni go dac?

[ Dodano: Czw Gru 13, 2007 21:20 ]
mnie juz szlak trafia. moze moj router jest padniety, k... zmieniali mi predkosc po 16 stej na strasznie wolna, bo za duzo sciagalem, teraz juz od 2 tygodni praktycznie nic nie sciuagam i dalej mam nedze po 16 juz mnie krew zalewa jak tam dzwonie a oni mi kaza testy robic na stronie bt, jak rozlacze z 10 razy polaczenie w ruterze to mi wskoczy jakis dobry ip z normalna predkoscia i pingiem, ale na drugi dfzien jest juz tra sama padaka. przeciez to nie o to chodzi , zeby za kazdym razem ustawiac modem przez pol godziny
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

według tego co ja czytałem to oni ci to muszą dac no bo taki kod tylko na 30 dni (o wiele przyspiesza przełaczenie do kogo innego) wyglada np. tak
fragment FAQ dostawcy BE* wrote:Not all MAC keys are compatible with Be broadband service. The MAC codes that are compatible should be in the following formats

* 4 letters, 7 digits, forward slash, 2 letters, 2 digits, 1 letter. For example, LLLN0189907/DF34L.

Or

* 4 letters, 7 or 8 or 9 digits, forward slash, 2 letters, 2 digits, 1 letter (example BBIP1757713/DJ29K or FTIP01753715/BD19J or FTIP012345678/BD23J).


Ja rozłonczyłem virgin.net po jakichs 5-7 miesiącach nawet nie wiem ... ale na pewno nie minoł rok. No i tez miałem tak jak ty .. w nocy spoko 4-6 mega ... po południu i weekendy padaka, namawiali mnie na testy, wydzwaniałem do nich , zwalali na BT ... wkurwiłem sie i zażądałem MAC .. mozesz tez wyslać im maila i ci przyślą - jak tak zrobiłem a w odpowiedzi dostałem ze mam zadzwonic lub wysłac maila ale z adresu mój.login@virgin.net (bo ja wyslałem z innego).

Proponuje zaponac sie z tym tekstem http://www.moneysavingexpert.com/phones/cheap-broadband
i zwrócic uwage na zdanie dotyczące MAC don’t worry this is a standard process and they should give it to you without a hassle.

Wszystkim którzy chca odejsc z tego syfu powodzenia w walce z Viatrakami(czyt. virgin)

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

a jak jest w o2 lub w innych firmach z limitem sciagania danych? bo tutaj niby nie ma ale jednak jest, wiec jak juz sie zdecyduje i strace 50 fuli, to zebym nie wlazl z deszczu pod rynne.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

nie ma limitu ... jak wszedzie w nielimitowanych jest Fair usage policy ale nawet tego nie czytałem ... sciagam naprawde duzo (tak mi sie wydaje) dochodzi do 30GB/ m-c i jakos nikt sie nie dopier.... ... a od virgin nigdy nie usłyszałem ze to przez jakis limit tylko zawsze zwalali na BT ... widac zmienili spiewke na spławianie ludzi.
Najciekawsze jest to ze jak wziołem MAC to nagle miałem 4-6 mega 24h/d - zebym tylko go nie uzył i został ... w chu.. grają padalce.

no i w o2 jest 100 day money back guarantee jesli ci sie nie spodoba .

oczywiscie virgin sie nie wyrabia bo jako najtanszy nazbierał zaduzo klientów do możliwosci ... zawsze jest mozliwosc ze o2 spotka to samo ... po podłaczeniu miałem 10MB (obiecane do 8MB) po jakims miesiacu zeszło na 6-8mb.)

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

30 giga/miesiac- kurde ja jednego dnia pociagnalem 25 giga
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

no az tak nie szaleje ... to sam nie wiem ... z 30GB wychodzi mi z torrenta ... cały czas jak jstemprzy kompie gra radyjko internetowe lub ogladam cos z neta (tez sie wlicza w transfer i swoje robi no ale tak jak ty to niedociagne.

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

to byl taki jeden dzien zalezalo mi na grach do xboxa 360 i tak sie zapedzilem , ze az mi nawet na serwerach , z rapidshare zablokowali transfer, ale teraz normalnie to wiecej jak 10 gig na tydzien to nie pociagne chyba. Czyli 30-40 na miesiac moze byc, a tu nawet jak 10 na tyfdzien pociagnalem to daja ograniczenia i jak tam dzwonilem to mi koles powiedzial, "ze co ja chce przeciez sciagnalem 10 giga w tym tygodniu i to jest przyczyna" a w sumie co to jest 10 na tydzien?
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

No nie wiem co ci mam poradzic .... ja uciekłem stamtąd bo miałem dosc tych ich predkosci ....a z prędkoscia "modemową" bo taka tez bywala to jak zassałem 700MB na tydzien to był cud.
i wcale mi to predkosci nie poprawiło.

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

no nic napisalem maila do nich i dalem czas do jutra, oczywiscie w mailu grzecznie poprosilem o mac code zobaczymy co odpisza
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

wsiaz wrote:no nic napisalem maila do nich i dalem czas do jutra, oczywiscie w mailu grzecznie poprosilem o mac code zobaczymy co odpisza


odpisza to samo co mi,czyli ze nie sa upoważnieni do wysłania MAC code,podadza numer gdzie trzeba dzwonic
ja tez pisałem a potem dzwoniłem i MAC codu nie dostałem

dzwonie w środe 12 grudnia czyli 2 dni przed zamknieciem konta,mowie ze chcialem prosic o mac code,koles powiedzial ze mam zazdzwonic w piatek popołudniu.wiec dzwonie 14 grudnia
w piatek,neta juz nie miałem wtedy,znow prosze o mac code,teraz jakas baba odebrała i powiedziała ze nie moze dać mi juz mac codu bo moja linia jest już czysta i moge wprowadzic nowego prowaidera,mowie ze kazano mi zadzwonic po mac code włąsnie dzis,ta sie tylko powtarzałą jak sekretarka,i gadaj z dupą to cie osra.
tak wiec musiałem zapłacic 40 funtow za założenie nowego neta,wziałęm z titanADSL
dobrze ze mi nie odciągneli kary z virgin,to sie zrównało

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 13 Nov 2007, 19:24
Location: TITANADSL ;]
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

widze ze kazdy ma z dziadostwem problemy, widzialem reklame bee 24 meg 18 na miesiac umowa na 18 miesiecy ruter za free tylko 23 za podlaczenie trzeba placicx, ciekawa oferta, szkoda tylko , ze sie przeprowadzam w niedalekiej przyszlosci
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

JA nie mam zamiaru bawic sie wiecej w jakies długoterminowe umowy,typu 12 czy 18 miesiecy.Kto wie co bedzie za np 6miesiecy,czy nie bedzie net chodzic jak np z virgin,bo była dobra oferta i tysiace chetnych sie zleciało,wez sie potem pros o zerwanie umowy
W TITANIE mam umowe na miesiac,jak sie coś zacznie chrzanic to tylko wypowiedzenie 30 dniowe i po sprawie.jak narazie jestem zadowolony,a biuro obsługi poprostu wymiata,napisałem maila to koles sam po paru minutach do mnie dzwonił,nie to co w virgin,trzeba czekac pare dni zby odpisali,jesli wogóle odpisza ;/

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 13 Nov 2007, 19:24
Location: TITANADSL ;]
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

me72 wrote:Osobiście staram się wybrać mniejszego (niestety zazwyczaj droższego) operatora, który przykłada się do klienta bardziej niż molochy. Mam Be Unlimited - wideokonferencje z Polską przez Skajpa śmigają aż miło. No i bittorrent też chodzi jak burza...

Kolega wszystko mądrego powiedział za mnie co chciałem dodać :D
A ja potwierdzę jego słowa i pociesze Was że zakonczyć działalnośc z ta firmą mogę zakończyć z 3miesiecznym wyprzedzeniem bo nie mają czasowych kontraktów :)
Image
Pozdrawiam i zyczę szybkiego przejscia do BeThere
https://www.bethere.co.uk/ jak chcecie wiecej info i pomoc dajcie znac :)
Pozdrawiam

[ Dodano: Czw Kwi 24, 2008 22:15 ]
wsiaz wrote:widze ze kazdy ma z dziadostwem problemy, widzialem reklame bee 24 meg 18 na miesiac umowa na 18 miesiecy ruter za free tylko 23 za podlaczenie trzeba placicx, ciekawa oferta, szkoda tylko , ze sie przeprowadzam w niedalekiej przyszlosci

Kolego jestes w blędzie oni nie mają czasowych kontraktów możesz zrezygnować w każdej chwili z 3miesiecznym noticem przed chęcia zakonczenia lub metoda szybsza placisz 45funtow od reki ;)
Wiem bo mam i uzywam.

Misiael
Początkujący
 
 
Posts: 22
Age: 40
Joined: 6 Oct 2006, 23:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

witam wszystkich jestem tu nowy mam pytanie mam internet w virgin media 20mg przedtem mialem 2 mg .moj pomiar na speed test net jest identyczny jak przy laczu 2 mg czyli taki download2233 upload243 czy to jest dobry wynik prosil bym o szybka odpowiedz

maniek1973
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 28 May 2008, 20:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA