virgin net do 8 mega a chodzi prawie jak przez modem

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
Problem w tym, ze ta stronka mi sie zapamietala w explorerze gdy ja wpisal inzynier, ja zas skwapliwie wrzucilem ja w ulubione. Powinna dzialac dla modemow Motoroli na Virginie - u mnie dziala bez klopotow i nie rozumiem czemu u was nie chce :(

Sprawdzilem nawet reczne wklepanie adresu - dziala (zreszta dziala bo dane sie zmieniaja)...naprawde nie wiem co jest grane ( a najprawdopodobniej macie np. inne modemy).

Profes79
Rozeznany
 
 
Posts: 142
Age: 44
Joined: 16 Dec 2006, 20:01
Location: LOdz, POlska
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

tak ja mam router orza net adsl, wiec zupelnie cos innego
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

no to najwidoczniej na thomson speed touche tez nie dziala :/

Andrewix
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 39
Joined: 13 Aug 2007, 11:06
Location: Middlewich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Jeszcze zapytam w jakie macie predkosci w godzinach mniej wiecej 12 w poludnie do 12 w nocy bo u mnie jest w tym czasie ok 256-300kb/s w nocy po 12 do ok 9 rano jest ok 6mega, jest to straszna roznica czy tez takie zaobserwowaliscie u siebie?zanim zadzwonie do virgin chce miec jakies argumenty , bo ppewnie mi powiedza, ze jest tloczno na necie i to jest przyczyna, czy w kablowce jest bardziej stabilny net niz ADSL?
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

a ja mam pytanie chce zalozyc neta z virgin i wlasnie tam pisze ze szybkosc do 8 mega lae jak to jest naprawde bo slyszalem ze duzo osob narzeka na virgin czy to prawda

przemek22
Raczkujący
 
 
Posts: 91
Age: 39
Joined: 27 Feb 2007, 13:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

wsiaz, predkosci mam tak jak podajesz, juz ich ****** - wciskali mi jakies kity, potem mieli cos z tym zrobic - wyszło na to ze przyslali mi mail-a (i niby nie tylko mi) z prosba o zmniejszenie transferu na p2p, zeby kazdy użytkownik mógł sie cieszyc szybkim internetem... no i niby co mnie to obchodzi ze mają za duzo użytkowników i sie nie wyrabiają, ale jakos przemecze do konca umowy.

przemek22, zdecydowanie odradzam .... jest wielu innych niewiele droższych , a przynajmniej predkości dobre (puki co - zanim wszyscy od virgin uciekną) ... gdzie s w jakims wątku ktos caly referat o tym napisał ... poszukaj poczytaj.

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

no i po ponad dwoch miechach temat zalatwiony speed byl dobry tylko rano, ale w pewnym momencie nawety rano siadal , zadzwonilem do virgin i po chwili jak za dotknieciem czarodziejskiej rozczki, net przyspieszyl do maximum i tak mam teraz przez caly dzien nareszcie jest oki, wiec jak ktos ma podobne problemy to dzwonic i jeb....ć
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

A ja wam powiem ze w koncu wywalczylem
:)
Kosztowalo mnie troche kasy ale w koncu mam w koncu 19.6 z 20 :)
Kosztowalo mnie to kasy ze wzgledu na to ze musialem do nich ciagle dzwonic i complainowac
Ale mam :)
Pozdrawiam

pietia1
Raczkujący
 
 
Posts: 99
Age: 54
Joined: 17 Sep 2007, 09:36
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

wiecie a ja jak na razie jestem zadowolony mowili ze bedzie predkosc 4mega za tyle place a szybkosc jest nawet powyzej i jak narazie nie mam problemu



pozdro

przemek22
Raczkujący
 
 
Posts: 91
Age: 39
Joined: 27 Feb 2007, 13:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Tylko pogratulowac i miec nadzieje ze bedzie dalej tak samo :) Pozdrawiam
Bob Budowniczy ****

pietia1
Raczkujący
 
 
Posts: 99
Age: 54
Joined: 17 Sep 2007, 09:36
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

No a ja mam nastepny problem, okazalo sie ze virgin ma jednak jakies ograniczenia i jezeli sie sciagnie za duzo, to predkosc spada automatycznie do ok 0,5meg.
Predkosc taka ustawiaja jezeli jestes w danym tygodniu w pierwszym 5% najciezszych uztkownikow i predkosc spada od ok 16 do 12 w nocy.

Dzwonienie do tego dziadostwa nic nie daje , bo ja swoje oni swoje a kasa za mjinute polaczenia leci 25pi.

Swoja droga kiedys slyszalem ze podobnie jest w pl w neo i ze mozna cos na modemie przestawic i wtedy predkosc leci normalnie, czy wie ktos cos na ten temat?

Czemu gdy zamkne polaczenie na stronie configuracyjnej rutera netgar i potem znow polaczenie wlacze, to za kazdym razem mam rozne adresy ip(to moge zrozumiec), ale mam tez rozne pingi oraz to co najwazniejsze mam rozna predkosc.

I tak np ping ok 250 predkosc ok 2meg, potem gdy znow zamkne polaczenie i ponownie otworze mam np ping 60 i predkosc 4 meg, gdy zrobie tak jeszcze raz to mam np pin 240 predkosc ok 0,2 meg?

Od czego to wszystko zalezy? Musze zamykac i o twierac to polaczenie czasami ok 20 razy, zeby natrafic na taki adres ip , zeby wszystko w miare chodzilo.

Reasumujac rozne adresy ip i rozne predkosci na tym samym laczu.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

Ano tak
Wsiaż ja tez tak kombinuje z tym rozłączaniem i połączaniem zeby zbic ping,zwłaszcza jak chce sobie pograc w CS s :p

No ale o co mi chodzi
Chce zrezygnowac z virgin ISP ,pisałem juz do nich maila w tej sprawie,50 funtow tez moge zapłacic kary.chodzi o to ze oni lecą sobie w ch...a,dzwonic tam to nie ma co bo albo sie nie dodzwonie albo sie nie dogadam z jakims ci..a z obsługi
zreszta niektorzy wiedza jak to jest,na odp maila to czekam juz 5 dni i pewnie sie nie doczekam,bo wczesniej pisalem do nich jeszcze w innych sprawach i print screeny im wysyłąłem z testow predkosci i bywało tak ze bez odzewu.
Wiec czy zna ktos jakis sposob zeby ich tak szybko przyspieszyc do uczciwego zakoncznie umowy??moge isc oczywiscie do banku wyłączyc DB no ale co potem jak oni mi z linie i tak nie zejda,aha no i czy jest jakis inny sposob niz proszenie sie ich o numer MAC??
mozna to jakos gdzies znalezc??
sa moze jakies prawne firmy czy polskei czy angielskie ktore moga mi np pomoc z tym virgin jesli tamte beda sobie ze mna w kulki leciec?

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 13 Nov 2007, 19:24
Location: TITANADSL ;]
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

poszperaj dobrze po necie - WARUNKI UMOWY - jest tam nr do anulowania .. na 100% czytaj dokałdnie bo sam z niego korzystałem ... fakt czekałem chyba z 30 minut zanim mnie do kogos połaczyliale połaczyli ( i NIE jest po 25p/m) .... zgłaszasz ze chcesz odłaczyc ... chciał mnie namówic abym został, porobił testy ... jak go zjebałem tak odrazu przestał ... po kilku dniach dostajesz MAC code i podajesz do kogos innego - wziołem o2 .. 7.50F (mam abonament na komóre w o2) ... miało byc do 8mb .. jest 10 mb ... 24h/dobe ...a sciagam cały czas i nic nie spada ... w virgin miałem 0,2-0,5 i zwalali wine na BT linie.
długo to nie potrwa .. bedziesz musiał zapłacic 50f kary i jeden rachunek do virgin ... kod MAC dostaniesz w kilka dni a potem o2 podłaczy cie w okolo tydzien ( virgin dział az podłaczy cie o2 wiec net masz cały czas)


Aha i jak juz wziołem ten MAC code to nagle moja linia wyzdrowiała cudownie i miałem net od virgin 6MB ... - liczyli na to ze nie zrezygnuje bo tego kodu nie musisz uzyc i wtedy nie bedzie anulowane

x.x.x...x.x.x
Rozeznany
 
 
Posts: 218
Age: 39
Joined: 18 Sep 2006, 19:47
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by goraplx » 25 Nov 2007, 16:57 lol

Andrewix wrote:profes79 sprawdz ten link bo mi tez nie dziala


i nie bedzie . Przeciez to ten IP w linku to z puli wewn. adresow IP, nie mozliwe zeby komukolwiek to chodzilo. Zazwyczaj te linki odnosza sie do konfiguracji modemow i routerow, a zarazem jest gatewayem.

goraplx
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Age: 46
Joined: 4 Jul 2007, 20:04
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

[quote="x.x.x...x.x.x"]długo to nie potrwa .. bedziesz musiał zapłacic 50f kary i jeden rachunek do virgin ... kod MAC dostaniesz w kilka dni a potem o2 podłaczy cie w okolo tydzien ( virgin dział az podłaczy cie o2 wiec net masz cały czas)
[/quote

dzwonilem dzis po MAc code,bo maja mnie rolaczyc w ten piatek 14 grudnia,koles z obslugi powiedzial ze mam zadzwonic w piatek po poludniu,przeciez wtedy bede mial juz rozlaczony net.
xxx xxx xxx jak Ty to zrobiles ze dostales mac code zanim cie rozlaczyli???piszesz
ze virgin miales prze caly czas

aha i kiedy sciagneli Ci ta kare 50 funtow,jestem 2 dni przed rozlaczeniem i jeszcze slowa o kasie nie slyszalem,az :!: sie dziwie :?: :?:

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 13 Nov 2007, 19:24
Location: TITANADSL ;]
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA