virgin net do 8 mega a chodzi prawie jak przez modem

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
emcia04 wrote:niestety nastepne pomiary wykazuja granice 2500 - 4000

to jest dobra predkość
4000kbps to jest okolo 3.9mbps.
czyli jak masz pakiet up to 4mega to nie mozesz zadac wiecej
User avatar
Adam
Administrator
 
 
Posts: 769
Joined: 12 Mar 2006, 18:45
Location: Birmingham
Reputation point: 33
Pokojowy
Top
0

Adam wrote:
emcia04 wrote:niestety nastepne pomiary wykazuja granice 2500 - 4000

to jest dobra predkość
4000kbps to jest okolo 3.9mbps.
czyli jak masz pakiet up to 4mega to nie mozesz zadac wiecej

ale mam wykupiony pakiet XL czyli up to 10 Mb, a w tej chwili powinni mi zupdatowac do 20 Mb bez dodatkowych oplat
Zycie jest za krotkie zeby sie za siebie ogladac

emcia04
Rozeznany
 
 
Posts: 207
Age: 40
Joined: 17 Jan 2007, 10:56
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

to faktycznie powinno byc wiecej
Tylko czy twoja linia na to pozwala?
http://speedtest.broadbandgenie.co.uk/
podaj postcode na tej stronce to ci pokaze jaka maksymalna predkosc mozesz osiagnac i jaka masz aktualnie.
User avatar
Adam
Administrator
 
 
Posts: 769
Joined: 12 Mar 2006, 18:45
Location: Birmingham
Reputation point: 33
Pokojowy
Top
0

emcia04 wrote:http://www.broadbandgenie.co.uk/broadband/Virgin+Media+broadband
Popatrzcie sobie na te komentarze angolii na temat Virgin Media.
To co tu zobaczylem powaznie mnie przerazilo.
Sami mamy broadband od nich ( nawet mial byc upgrade-owany do 20 Mb za free )
ale jak sprawdzalismy szybkosc downland-u tylko raz mnie te wartosci ucieszyy bylo tego 11500 kb na sec, niestety nastepne pomiary wykazuja granice 2500 - 4000.
Smutne ze podpisalismy kontrakt z ktorego nie ma wyjscia ( teoretycznie jest trzeba tylko placic ta sama kwote do konca kontraktu i zmienic dostawce internetu )chyba ze placic dwa razy tyle przy innym dostawcy.
I co tu teraz zrobic :(
Prawdopodobnie musimy przetrwac ten rok z nimi i pomyslec o innej firmie.
Chyba ze sie cos poprawi hi hi :mrgreen:
pozdrowienia

[ Dodano: Nie Lip 29, 2007 13:04 ]
me 72 :grin:
czy moglbys opisac bardziej czytelnym jezykiem jakich nalezaloby dokonac przerobek aby internet chodzil szybciej????
Ja mam kablowy z Virgina moze da sie cos z tym zrobic???
dzieki z gory.


Ponieważ masz Internet przez sieć telewizji kablowej, przeróbka o której wspominałem nie zadziała. Te przeróbki działają tylko przy dostępie przez sieć telefoniczną.

A 2500-4000kbit/s rzeczywiście całkiem niezły wynik i niewielu operatorów mogłoby zaoferowac podobny. Ew. konkurencją mógłby być Be lub już niedługo AOL, ale nie ma gwarancji (bo szybkość zależy od długości linii telefonicznej). No i w obydwu przypadkach zapłacisz więcej.

Jeżeli wejdziesz na http://speedtest.broadbandgenie.co.uk/ jak sugerował Adam i przetestujesz swoją linię, w wynikach testu dostaniesz odległość od Twojej centrali i maksymalną szybkość Twojej linii telefonicznej jaką sugeruje BT Wholesale. Jeśli chcesz, to podeślij mi te wartości - moge sprawdzić ile teoretycznie będziesz mogła uzyskać.

[ Dodano: Wto Lip 31, 2007 20:20 ]
Adam wrote:to faktycznie powinno byc wiecej
Tylko czy twoja linia na to pozwala?
http://speedtest.broadbandgenie.co.uk/
podaj postcode na tej stronce to ci pokaze jaka maksymalna predkosc mozesz osiagnac i jaka masz aktualnie.


Jedna uwaga - te podawane maksymalne szybkości dotyczą dostępu przez linie telefoniczną (są pobierane z bazy BT). Virgin używa zupełnie innej technologii, więc nie są one w żaden sposób miarodajne.

[ Dodano: Wto Lip 31, 2007 20:35 ]
Lukaas85 wrote:Lomatko, me72! :mrgreen:
Ale wyklad :razz:

To na co w takim razie patrzec pzy wyborze operatora?
Olac sciemy o 8meg i tak jak piszesz- wybrac mniejszego ale drozszego dostawce?


Sorry za wykład - ot po prostu zboczenie zawodowe...

A odpowiedź na Twoje pytanie jest cholernie trudna, bo każdy ma inne priorytety no i w uk jest dużo więcej możliwości technicznych (nie to co w Polsce, tzn. jedna TP i generalnie brak takich możliwości ;)
Wielu wystarczą tanie dostępy jakie daje Virgin, Talktalk czy Sky w bundle'u z telefonem czy TVSAT. Inni skusza się dodatkowymi ofertami, np. darmowymi notebookami jak podpiszesz lojalkę (np. http://shop.carphonewarehouse.com/show_ ... splash.php). Inni wolą zapłacić więcej za brak limitów ruchu, wieksze szybkości itp itd.
Ciężko polecić cokolwiek bo ciężko z góry określić jak to będzie w praktyce działać ze względu na "uwarunkowania" o których pisałem. W każdym razie serwisy typu broadbandgenie czy uswitch moga być pomocne ;).
--
Pozdrawiam
Rafal

me72
Początkujący
 
 
Posts: 36
Age: 51
Joined: 24 Jul 2007, 21:32
Location: Solihull/Warszawa
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Witam. No to dolancze sie tez do problemow z virgin media.
Mam 8 Mb non cable broadband,lancze sie sie tylko przez kabel.
Dzieja sie tu normalnie czary.Lancze skacze z 6Mega do 450kbps w roznych porach dnia.
Sprawdzam lancze przez ping w steamie,(znaczy sie przez konto do gry w Cs)
W nocy no i rano jeszcze jest ok.ale pod wieczo i po poludniu to zazwuczaj tragedia ,ping skacze do ok 250ms,nawet grac sie nie da przy takim opoznieniu.
Pisalem juz do nich 3 razy.Przyslali mi instrukcje,oczywiscie pierdolu zebym sprawdzil robale albp czy ktos nie lanczy sie do mojej lini, jesli uzywam routera albo zebym sprawdzil czy to glowne gniazdko.
Sprawdzilem wszystko ,przyjechal nawet kolega ze swoim kompem i z innym modemem.NIc nie dalo.
Tak wiec wiem ze to wina lini.Czasem uda mi sie zbic ping samemu,pokombinuje troche z gniazdkami znaczy rozlancze telefon ,podlancze go do drugiego gniazdka,albo pozamieniam flitry,resetuje przy tym modem, i tak w kolko czasem zadziala po 2 minutach czasem po 20.No ale ping spada z 250 do np 80.
udalo mi sie tak kilka razy,wiem ze to dziwne,to tak jakby linia potrzebowala jakiegos impulsu zeby sie odblokowac.
zainteresowalo mnie o jakiej przerobce pisze me72 chodzi mi o ring wire.Chcialbym wiedziec jak moge to zrobic,i jakie microfiltry sa potrzebne,mam 2 dostalem w komplecie z modemem ale nie wiem czy o tych mowa.
Po testach wiem ze lancze mam do 6Mb.robie tez czesto testy na bt speedtest site.czesto pokazuje ok 2 Mb czasem nawet poniezej 1 Mb albo 0,5.
Virgin napisalo mi jeszcze o jakims specjalnym tescie z domena logowania bt,ze mam zrobic jakies 6 testow w roznych odstepach czasu,wtedy pokarze mi resultaty i bledy.Niestety nie wiem do konca jak to zrobic,lepsza byla by jakas polska instrukcja.
Jesli ktos wie dokladnie o co chodzi to prosilbym o napisanie.Moze cos jeszcze moge zrobic?jakies pomysly?

pozdrawiam

Andrewix
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 39
Joined: 13 Aug 2007, 11:06
Location: Middlewich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Swego czasu mialem powazne problemy z kablem Virgina (nawet sie tu gdzies wyplaikiwalem) :) Skonczylo sie na tym, ze przyjechal monter, zamontowal mi jakis oierdolnik na modemie i wszystko zaczelo dzialac - ponoc problemy byly spowodowane jakimis problemami z napieciem (tyle go zrozumialem). Faktem jest ze byl chyba ze dwa miechy temu i nie mam zadnych problemow, a przedtem bywalo tak ze nawet stronki sie nie chcialy ladowac.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posts: 142
Age: 44
Joined: 16 Dec 2006, 20:01
Location: LOdz, POlska
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

moze najlepszym wyjsciem bedzie jesli tez sciagne montera

Andrewix
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 39
Joined: 13 Aug 2007, 11:06
Location: Middlewich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ciekawe czy przyjada z virgin czy z bt ja dzwonie jutro i im mowie, ze albo cos z tym robia albo wyowiadam umowe, teraz moj speed jest ok 150kb/s place za 8mega, nie siedze na necie o godzinie 2 w nocy wiec niech cos z tym robia.

[ Dodano: Wto Sie 14, 2007 23:25 ]
i dodam , iz w sumie to place ok 30 funow za taki syf
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

http://192.168.100.1/RgStatus.asp
Wsiaz - zerknij na powyzszy link. Testuje on modem Virgina. Daj znac na priv jakie masz wyniki w dziale signal na power i porownam to z moimi - u mnie w tym byl problem.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posts: 142
Age: 44
Joined: 16 Dec 2006, 20:01
Location: LOdz, POlska
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

strona sie nie wyswietla
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

profes79 sprawdz ten link bo mi tez nie dziala

Andrewix
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 39
Joined: 13 Aug 2007, 11:06
Location: Middlewich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Hm, u mnie dziala :/
Sproboj wpisac sam adres, bez tej koncowki RgStatus.

Profes79
Rozeznany
 
 
Posts: 142
Age: 44
Joined: 16 Dec 2006, 20:01
Location: LOdz, POlska
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Profes79 wrote:Hm, u mnie dziala :/
Sproboj wpisac sam adres, bez tej koncowki RgStatus.

niestety nie dziala ani z koncowka ani bez
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

wsiaza moze daj jakas nazwe tej stronki czy cos zebysmy mogli znalezc w googlach

Andrewix
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 39
Joined: 13 Aug 2007, 11:06
Location: Middlewich
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Andrewix wrote:wsiaza moze daj jakas nazwe tej stronki czy cos zebysmy mogli znalezc w googlach


o jaka stronke ci chodzi?
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA