Jaka może być długość kabla z routera do komputera?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
BT podłączyli mi internet do domu, ale komputer mam w innym pokoju co router, dlatego nie wiem czy mogę przedłużyć kabel? Zastanawiam się, ile może mieć maksymalna długość kabla wychodzącego z głównego routera internetu do komputera? Nie wiem czy istnieje jakieś ograniczenie, które np. by spowalniało internet? Nazwa routera BT Smart Hub i podłączyłem go do gniazdka telefonicznego, chociaż nie mam telefonu. Dziękuję za pomoc.
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

jest coś takiego jak WIFI i kabel już jest nie potrzebny :rozwalkompa: :zakaz:

pawelbuc
Początkujący
 
 
Posts: 20
Joined: 3 Oct 2010, 15:37
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

Mam WIFI również, ale jeden główny komputer myślałem aby był z jak najszybszym internetem. Dzięki pawelbuc.
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

soniac wrote:BT podłączyli mi internet do domu, ale komputer mam w innym pokoju co router, dlatego nie wiem czy mogę przedłużyć kabel? Zastanawiam się, ile może mieć maksymalna długość kabla wychodzącego z głównego routera internetu do komputera? Nie wiem czy istnieje jakieś ograniczenie, które np. by spowalniało internet? Nazwa routera BT Smart Hub i podłączyłem go do gniazdka telefonicznego, chociaż nie mam telefonu. Dziękuję za pomoc.


Jakos do 100m nie powinienes meic problemow :D

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Dzięki Voltix
User avatar
soniac
Rozeznany
 
 
Posts: 245
Joined: 24 Jun 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

100m wg specyfikacji od urzadzenia do urzadzenia. Wiec jak by bylo malo to kupujesz maly switch w polowie drogi i masz 200m :) W praktyce jednak duzo zalezy od samego kabla i klasy urzadzen sieciowych.
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA