30% taniej za cos czego nie chcecie miec za darmo:)

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
Last edited by Amigo_uk on 6 Dec 2015, 11:39, edited 2 times in total.
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Flash umarł i gnije. Wciąż jest w nim dużo rzeczy ale będzie coraz mniej. Video na HTML5 jest wydajniejsze.

Ale rzeczywiście komputer z 2 giga ramu może przycinać po otwarciu kilku współczesnych stron pełnych reklam.

Takie komputerki są dobre jako maszyny do pisania i czytania. Filmy ściągnięte na dysk też będą ok.
User avatar
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posts: 336
Age: 44
Joined: 6 Dec 2011, 12:43
Location: Bordesley Village
Reputation point: 68
Poczciwy
Top
0

Albiorix wrote:...Ale rzeczywiście komputer z 2 giga ramu może przycinać po otwarciu kilku współczesnych stron pełnych reklam.

Takie komputerki są dobre jako maszyny do pisania i czytania. Filmy ściągnięte na dysk też będą ok.


Masz racje i nie masz racji... Wystarczajace jesli masz czysty komputer, Jak nalapiesz troche smieciowego oprogramowania - staje okrakiem i ciezko cokoliwek zrobic. 86% sprzetu do naprawy trafia conajmniej z lekka infekcja.

Mozna przyjac tez ze spora czesc laptopow ma startujacy i pracujacy w tle jakis antywirus, skype, ipla, dropbox, onedrive lub google drive. Do tego jakis iTunes i pytanie brzmi = ile mamy wolnych zasobow na system?

I jeszcze jedno... jak masz 2 GB RAM to system to co nie miesci sie pakuje w plik wymiany... wiec dysk jest mocno obciazony = filmy z dysku nie zawsze tak bezproblemowo beda chodzily...

Dodano: -- 6 gru 2015, o 10:30 --

Czesto slysze jeszcze pytanie: co producenci z tego maja ze sprzedaja taki ...:)
- tylko pare funtow zaoszczedzonych na jednym laptopie w skali sprzedazy w setkach tysiecy daje MILIONOWE OSZCZEDNOSCI
- tanie laptopy psuja sie z regoly krotko po gwarancji - przyjdziecie po kolejny, tani produkt i rynek sie kreci...

Troche z przymruzeniem oka to traktuje ale jest w tym rowniez sporo prawdy:
Film ma pare latek ale patrzac w ktora strone to idzie warto sobie odswiezyc:

https://www.youtube.com/watch?v=96GFI6Mk7kE
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

akurat wszystkie wymienione przez ciebie elementy grają drugoplanową rolę- wystarczy wrzucić SSD do jakiegokolwiek lapka i jest niebo a ziemia.
Po prostu standardowy HDD który kręci się z prędkością 5400 obr to element spowalniający wszystkie inne elementy, nawet choćbyś miał super wypaśnego na i7 z 16GB ramu.
Sam mam roboczego na i5 z dedykowaną grafiką itd i...nie dało się na nim pracować- sam sobie wrzuciłem SSD i dostał kopa dopiero- a do migracji polecam Paragon HDD to SSD czy jakoś tak to się nazywało (można przerzucić tylko partycję systemową bez ukrytych i innych śmieci)

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

ludzik50 wrote:akurat wszystkie wymienione przez ciebie elementy grają drugoplanową rolę- wystarczy wrzucić SSD do jakiegokolwiek lapka i jest niebo a ziemia.


Tak sie sklada ze robie 600-700 napraw w skali roku i miesiecznie wymieniam od kilku do kilkunastu nawet dyskow. Dzieki bogu 9/10 jest zdecydowana na dyski SSD.

Ale nie masz racji ze wystarczy... nie wystarczy...
Sprzet musi spelniac pewne minimalne wymagdania systemowe. Przy smieciowej konfiguracji procz startu systemu przyrost wydajnosci nie jest rewelacyjny....

Dobra konfiguracja jakiegokolwiek sprzetu to takie male Ying-Yang:)
Rownowaga przeklada sie na jakosc pracy i poniesione wydatki...

Przy czym piszesz ze sam masz i5 wiec nie wydales na sprzet £160 a tutaj o takich sprzetach toczy sie dyskusja
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Wielkie promocje przypominają mi takie stare powiedzonko o szkle i dupie
Nie wszystkich stać na bieganie po sklepach szukając super okazji :(
User avatar
andrzejj
Raczkujący
 
 
Posts: 63
Joined: 8 Jul 2012, 19:45
Reputation point: 6
Neutralny
Top
4

Nie wszystko zloto co sie swieci... ale jest internet i wiele promocji mozna porownac nie wychodzac z domu.

Problem jednak lezy po stronie swiadomosci co kupujemy.

Trzeba powiedziec jasno: dolna polka z przed kilku lat i ta dzisiejsza to nie to samo...

Dzisiejsza dolna polka upadla ponizej poziomu padalca w rowie melioracyjnym...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

HP Pavilion 15-g092sa 15.6 może być czy też rozpadnie się po miesiącu? :O
User avatar
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posts: 336
Age: 44
Joined: 6 Dec 2011, 12:43
Location: Bordesley Village
Reputation point: 68
Poczciwy
Top
4

Niekoniecznie... wprawdzie radze unikac ukladow AMD w laptopach z uwagi na zwiekszone wydzielanie ciepla ale sama konstrukcja nie jest zla. Model z zeszlego roku, wrazliwy lewy zawias, konkretnie mocowanie zawiasu do base plasticku. Trzeba pilnowac temperatury. Poza tym nie ma specjalnie sie czego czepiac. Matryca wprawdzie slim ale wsparta support bracketem i skrecona calosc na 6 srub.

Nawet i pograc mozna choc parametry nie powalaja. Calosc jesli idzie o konsturkcje nazwal bym srednia klasa nizsza:). Mozna rozwazyc zakup. Jesli zrobisz upgrade HDD > SSD jak moj przedmowca napisal - bedzie sie sprawowac niezle...

Temat moj dotyczyl sprzetu z przedzialu £130 - 250. Z POLEK ZNIKNELY W BLACK FRIDAY JAKO PIERWSZE:)

Ten jest oczko wyzej = £250-350

Takie skrzypiace po pol roku pudelko ale na pewno nie rozsypie sie po miesiacu:)
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
6

Ja podobnie jak autor tego tematu uważam że tani sprzęt to wyrzucone pieniądze, a przepłacanie może minąć się z celem jeśli nie wykorzysta się całego potencjału laptopa.
Laptopy do grania? Pewnie że tak, ale zaraz ktoś tu napisze że laptopy nie są do grania, bo za połowę ceny można mieć stacjonarkę o takiej samej mocy, albo że do grania to są konsole.

Ja pozwoliłem sobie na zakup laptopa z serii gamingowej.
MSI GT72 2QE

Jak do tej pory wszystko na max delatach a szybkość z jaką się włącza robi wrażenie
https://www.youtube.com/watch?v=ZoSOsy_DtQY

Autora tego tematu jako znawcę proszę o ocenę zakupu.
User avatar
JP2m
Raczkujący
 
 
Posts: 55
Age: 36
Joined: 1 Nov 2009, 18:21
Reputation point: 3
Neutralny
Top
2

Nie uwazam sie specjalnie za znawce tematu jesli idzie o laptopy gamingowe. Nie mialem szczerze mowiac okazji aby rozebrac na czesci pierwsze jakikolwiek model tej serii. Jednak biorac pod uwage solidna budowe i konkretne rozwiazanie ukladu chlodzenia (osobne chlodzenie CPU i GPU) oraz solidna konstrukcje mozna zalozyc ze przezyje niejedno:)
Konstrukcja zblizona budowa do klasycznych konstrukcji Dell-a Alienware czy gamingowych konstrukcji Asusa. http://www.asus.com/Notebooks/G752VY/
Nie wiem jednak jak wychodzi to w praktyce... Generalnie opinie ma dobra, ale to stosunkowo swiezy produkt. To na co bym zwrocil szczegolna uwage to chlodzenie. Jak tam wygladaja temperaturki podczas obciazenia grafiki?
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Ne jestem w stanie podać dokładnej wartości temperatur podczas obciążenie, bo nie zwracałem na to uwaga pod czas grania, jedyne co rzucało mi się w "oczy" (precyzując uchy) to znacznie głośniejsza praca układu chłodzenia. (głośniejsza nie znaczy irytująca).
Po krótkim już czasie gry w Wiedźmina 3 (Max detale, samoczynnie ustawione przez program GeForce Experience), słychać że układ pracuje. Ale i na to znalazł się sposób. W panelu sterowania nVidia w "zarządzanie ustawieniami 3D" wymusiłem dla wszystkich programów Synchronizacje pionową ("Włączona") co ograniczyło renderowanie do 60FPS/s i co za tym idzie zmniejsza obciążenie karty graficznej i chłodzenie pracuje ciszej.
Jeśli interesowały by Cie dokładne pomiary podaj mi nazwy programów do testów (pomijając 3Dmarki) a w wolnej chwili, przetestuje laptop pod tym kątem.

P.S. mam kupioną pastę termo-przewodząca ARCTIC MX-4 tak na przyszłość na wszelki wypadek, ale jeśli jest ona dużo lepsza niż pasty od producenta to zmienię ją już teraz.
Co radzisz ?
User avatar
JP2m
Raczkujący
 
 
Posts: 55
Age: 36
Joined: 1 Nov 2009, 18:21
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Heheh Amigo, widzę, że chyba się nudzisz :)
Albo nie chcesz więcej klientów :D

Co do posta.
Laptop? do grania? Nigdy...
Znaczy zależy w co giercujecie, ale 90% gierek to zabójcy myszek i klawiatur. O ile gryzonia mozna łatwo wymienic o tyle powodzenia z klawiaturą... O dyskach, grafice i innych "pierdółkach" nie wspominając...

SSD w kompie z 4 GB ramu? albo 2ką? Nigdy bym się nie odważył. 8 to minimum.
Dlaczego?
Główna WADA dysków SSD to ograniczona ilość cykli zapisu poszczególnych komórek. A przy małej ilości RAMu nie obejdzie się bez plików wymiany na twardzielu. Dysk SSD pada duuuużo szybciej niż HDD. Chyba, że rozwiązanie dwu-dyskowe SSD + HDD i TEMP na dysku D:.

Ale to jak zwykle moje zdanie. Każdy ma swój rozum.

PS. Amigo, nadal Ci po głowie chodzą vinyle? Kupiłem Thorens TD 320 :D

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

AdamBoltryk wrote:Heheh Amigo, widzę, że chyba się nudzisz :)
Albo nie chcesz więcej klientów :D


No nie... ostrzegam. Jak mam naprawiac to wole lepsze niz gorsze maszyny ;)

AdamBoltryk wrote:SSD w kompie z 4 GB ramu? albo 2ką? Nigdy bym się nie odważył. 8 to minimum.
Dlaczego?
Główna WADA dysków SSD to ograniczona ilość cykli zapisu poszczególnych komórek. A przy małej ilości RAMu nie obejdzie się bez plików wymiany na twardzielu. Dysk SSD pada duuuużo szybciej niż HDD. Chyba, że rozwiązanie dwu-dyskowe SSD + HDD i TEMP na dysku D:.


Temp na dysku D spowolni ci system...

Po drugie nie jest tak zle jak myslisz. Sprzedaje intensywnie dyski SSD mniej wiecej od 2 lat. Ani jeden nie wrocil na gwarancje a maja po 3 lata gwarancji. A klasycznych choc sprzedaje mniej nadal wracaja. Czasem po 3-4 miesiacach. Nawet jak zajade dysk w przeciagu 3 lat - to strata niewielka a jak padnie przed koncem gwarancji to i wymienia na nowy:D

Ale to jak zwykle moje zdanie. Każdy ma swój rozum.;)


AdamBoltryk wrote:PS. Amigo, nadal Ci po głowie chodzą vinyle? Kupiłem Thorens TD 320 :D

No prosze! Mercedes ! Pewnie ze chodza... ma sie jakies 3 szafy ;)

Dodano: -- 6 gru 2015, o 23:44 --

JP2m wrote:P.S. mam kupioną pastę termo-przewodząca ARCTIC MX-4 tak na przyszłość na wszelki wypadek, ale jeśli jest ona dużo lepsza niż pasty od producenta to zmienię ją już teraz.
Co radzisz ?


Wiekszosc softu do pomiaru temperaturki ma odchyly i to czasami niemale:)

Przy twoim sprzecie max temp to 98'C dla GPU i 100'C dla CPU. Milo by bylo jak by oscylowaly w bezpiecznych granicach 80'C

Pasty bym nie dotykal na razie - jest to sprzet gamingowy wiec producent tez majonezem raczej tego nie smaruje...

Jak zauwazysz ze chodzi glosniej niz zwykle - wtedy warto sie za to zabrac.
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Byłem tradycyjnie przeciw laptopom do grania ale stacjonarka chyba jakoś do ośmioletni gruchot złożony z części że śmietnika - już się nie odpadla. Potrzebuję czegoś do pisania w pociągu a przy okazji raz na tydzień bym sobie zagrał w Dotę.
Last edited by Albiorix on 7 Dec 2015, 10:23, edited 1 time in total.
User avatar
Albiorix
Stały Bywalec
 
 
Posts: 336
Age: 44
Joined: 6 Dec 2011, 12:43
Location: Bordesley Village
Reputation point: 68
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA