Kupno pc w boxing day?

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by livestyle » 12 Dec 2013, 02:25 Kupno pc w boxing day?

Siema chciałem się dowiedziec czy w boxin day komputery sa naprawde przecenione czy poprostu ich ceny sa pierw podbite .
Jesli orientuje sie ktos w tym prosił bym o odpowiedz bo planuje kupno skrzynki za 700-1000f chodzi mi o Pc World tam mam zamiar kupywac .

livestyle
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 16 Jul 2013, 17:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 12 Dec 2013, 07:22 Re: Kupno pc w boxing day?

W boxing day (i w późniejszych wyprzedażach pobożonarodzeniowych) wyprzedają to, co się nie sprzedało do świąt = szmelc (z reguły) choć mogą sie trafić perełki.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 12 Dec 2013, 08:06 Re: Kupno pc w boxing day?

zanim bedziesz kupowac komputer sprawdz jaka byla cena przed promocja itd od kiedy ta cena obowiazywala powinien ci udzielic takiej informacji w sklepie lub powinna byc na stronie. czesto podbijaja ceny a pozniej niby promocja a sprzedaja po normalnej cenie :roll: a reszta tak jak wyzej
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by lesny69 » 12 Dec 2013, 08:14 Re: Kupno pc w boxing day?

livestyle krótko mówiąc odpuść sobie a już w ogóle PC World. W zeszłym roku myślałem tak samo jak Ty. Odłożyliśmy z dziewczyną trochę kasy a jako, że byliśmy w UK kilka miesięcy to chcieliśmy obkupić się w trochę sprzętu do domu (meble, RTV itp.) Poczekaliśmy do Boxing day i wybraliśmy się do wednesbury - tam jest pc world, ikea i kilka innych. Tylko w NEXT były takie wyprzedaże, że ochrona stała przy wejściu a przez tłum pakoli i tak byś się nie przebił, nie chcę nawet myśleć co było w środku.

W PC World nawet nie było za dużo ludzi - jak w normalny dzień, a ciekawych ofert dokładnie ZERO. Same ściemnione promocje. Co prawda w końcu kupiłem TV ale za te same pieniądze co bym wydał przed świętami w innym sklepie.

Jeśli chodzi o kupno PC. Ostatnio kupiłem skrzynkę na Ebay i jest tam na prawdę świetny wybór. Jeśli znasz się na tym, to niektórzy sprzedawcy mają na prawdę fajnie skompletowane zestawy, a za tą kasę którą chcesz wydać kupisz już konkretną maszynę.

Co do najlepszych ofert i wyprzedaży to zauważyłem, że przeszukując sklepy internetowe można na prawdę znaleźć świetne promocje - ebay raczej nie szokuje (pozytywnie) cenami ale za to jest spory wybór.
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by magiera23 » 12 Dec 2013, 11:17 Odp: Kupno pc w boxing day?

A nie bylo by lepiej zlozyc samemu? Nie wiem jakie tam masz pojecie o komputerach ale przynajmniej mial bys w srodku to co chcesz. Na marginesie, kupujac na ebay-u tez mozna u niektorych sprzedawcow zmienic konfiguracje sprzetowa

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
I uśmiecham się. I uśmiechnę jutro.
I zmierzam. Drogą dokądś.
User avatar
magiera23
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 28 Mar 2007, 13:17
Reputation point: 14
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by livestyle » 12 Dec 2013, 13:30 Re: Kupno pc w boxing day?

Wlasnie nie czuje sie na tyle pewnie by samemu skladac myslalem jeszcze o amazonie

livestyle
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 16 Jul 2013, 17:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 12 Dec 2013, 19:07 Re: Kupno pc w boxing day?

livestyle- tu masz lekturę, co kupić:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow ... dzien_2013

wybierz sobie kwotę ,jaka cię interesuje albo znajdź podobny zestaw na ebayu (zmień/dopasuj co chcesz żeby sprzedawca przysłał ci dokładnie to, co chcesz- patrz żeby miał dysk SSD też bo wiele z nich nie ma) albo np jak ja zrobiłem- mam w pobliżu sklep Eclipse Computers którzy to zrobili za praktycznie tą samą cenę a w razie problemów mam 500 metrów żeby do nich podskoczyć- może w Twoich okolicach też jest podobny sklep- poszukaj.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 9 Jan 2014, 10:37 Re: Kupno pc w boxing day?

zależy od sklepów. np. B&Q miało bardzo przyjemne promocje w ostatnie Boxing Day. Nie jest to związane z kompami ale nie należy się zniechęcać :)
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Wojtekkk » 19 Dec 2014, 16:02 Re: Kupno pc w boxing day?

z własnego doświadczenia wiem ,że sprzęty " gotowce" są bezsensowne , drogie za połowe można złożyć sobie własny sprzęt który posłuży na kilka lat.

Wojtekkk
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 17 Sep 2011, 11:43
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 23 Dec 2014, 22:32 Re: Kupno pc w boxing day?

Wojtekkk wrote:(...) można złożyć sobie własny sprzęt który posłuży na kilka lat.


Jak się wie co i jak to mozna. Amigo mógłby conieco opowiedzieć o karcie TV Tunerze AverMedia (o ile mnie pamięć nie myli) ile to czasu z Wojtkiem zjedli na tym "topowym" składaku :D

Pozdrawiam
PS. Dla nie wtajemniczonych - niektore sprzęty odmawiają wspólpracy z innymi, albo musza być montowane w odpowiedniej kolejności.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Amigo_uk » 12 Jan 2015, 09:02 Re: Kupno pc w boxing day?

AdamBoltryk wrote:(...)

Amigo mógłby conieco opowiedzieć o karcie TV Tunerze AverMedia (o ile mnie pamięć nie myli)


Abit KT7Raid + SB Live, pierwsze edycje... ale to bylo 15 lat temu, mozna zapomniec....

Wojtekkk wrote:" gotowce" są bezsensowne , drogie za połowe można złożyć sobie własny sprzęt który posłuży na kilka lat


Interesujacy punkt widzenia. Zajmuje sie tym tematem zawodowo i musze przyznac ze jesli idzie o komputery nienajwyzszych lotow to ciezko pobic cena duze sieciowki. Po prostu dziala efekt skali. Moge powalczyc jedynie komputerami tzw. po-leasingowymi, ale i tak w segmencie premium (srednia i wyzsza polka). Zysk nie jest powalajacy.

Ty mowisz o polowie... moze bede kupowal u Ciebie? Po co mi hurtownie?


2-3 latka temu jeden z moich klientow przyszedl z "promocyjnym laptopem" kupionym w jednym z lokalnych sklepow... Laptop kupiony "w promocji" kosztowal tylko £320.00. Ten sam laptop byl wyprzedawany miesiac wczesniej na wyprzedazach w PCWorld za £230.00... tyle ze mial 2GB Ram a ten z PCWorld standardowo byl sprzedawany z 6GB pamiecia...
£90 drozej i 4GB mniej...
Uwazajcie na promocje.
Temat powracajacy co roku = kupujesz po prostu kupuj z glowa lub z kims kto choc troche na tym zna. Porównuj ceny...
Pomogła Ci moja odpowiedź? Nie żałuj i wciśnij Image :)
User avatar
Amigo_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 246
Age: 49
Joined: 10 May 2007, 18:10
Location: Sandwell
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by leitaal » 12 Nov 2015, 08:35 Re: Kupno pc w boxing day?

wg mnie nie ma zbyt róznicy, mi sie nie udało na boxing day kupić coś ciekawego do tej pory ;) Kupuje w necie i jest taniej, a przesyłka na drugi dzien .

leitaal
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 25 Aug 2015, 09:36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by devil » 1 Feb 2016, 13:04 Re: Kupno pc w boxing day?

Też polecam składanie komputera samemu. Naprawdę to nic trudnego. W necie jest pełno informacji, filmików na ten temat. Wychodzi taniej i lepiej. Poza tym można wykorzystać stare części, np obudowę, napęd optyczny ect. ewentualnie niektóre części można kupić używane na eBay praktycznie za grosze (np. mi się udało duża obudowę za 5 funtów). Poza tym nie wierzę, że nie znasz nikogo kto potrafiłby Ci pomóc.

PS. Po co Ci komp za 1000 funtów? Najczęściej wygląda to tak jakby kupić porsche i jeździć nim prędkością 20 mil.

Dodano: -- 1 lut 2016, o 13:06 --

Części do kompa dobrze kupić w Amazonie, bo bardzo łatwo można oddać.

devil
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 7 Jul 2008, 15:55
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 1 Feb 2016, 13:39 Re: Kupno pc w boxing day?

devil u mnie np. byś się zdziwił. Przed świętami skończyłem składac komputer (swój) za £600-£700 a i tak podejrzewam że mi nie wystarczy. Dyski SSD + RAID + naprawdę dobre chłodzenie bo jednak lubię wycisnąć trochę więcej a zajmuje się nie tylko ogólnie IT, ale obróbką foto i video. Sam znajomemu składałem komputer za £100 i się udało. Trochę części nowych, trochę używanych, ale się udało ale na boxing day nie udało mi się nic uzyskać w dobrych cenach, bo szukałem bardzo specyficznych części (np. pamięć DDR3 2x8GB 1866MHz ale z dobrymi timingami, zamiast 2400MHz ale z gorszymi - wyliczałem prędkość do 6 cyfr po przecinku żeby znaleźć najlepszy stosunek ceny do jakości)

Na boxing day można znaleźć ciekawe rzeczy, nie mówię że nie, ale jeśli szukasz "konkretnych" rzeczy z listy to może się nie udać :)
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by devil » 1 Feb 2016, 16:25 Re: Kupno pc w boxing day?

Promocji szukaj tutaj:
http://www.hotukdeals.com/

Dodano: -- 1 lut 2016, o 16:31 --

Amigo_uk wrote:Interesujacy punkt widzenia. Zajmuje sie tym tematem zawodowo i musze przyznac ze jesli idzie o komputery nienajwyzszych lotow to ciezko pobic cena duze sieciowki. Po prostu dziala efekt skali. Moge powalczyc jedynie komputerami tzw. po-leasingowymi, ale i tak w segmencie premium (srednia i wyzsza polka). Zysk nie jest powalajacy.


no ale w tych kompach z sieciówek to części prawie zawsze będą najtańsze.

devil
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 7 Jul 2008, 15:55
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA