Nie widać zdjęć na komputerze z Samsung Galaxy Camera

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
irfan view rox :)
ACDSee az duży kombajn się zrobił, podobnie jak Picassa.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

VirusJah wrote:Jak zmienic rozszerzenie obrazu. Sa dwa bardzo proste sposoby:
1. Otwieramy zdieciew paint albo innym programie, dajemy zapisz jako i wybieramy rozszerzenie jpg ktore jest najbardziej popularne.
2.Klikamy ppm na zdiecie dajemy zmien nazwe i dodajemy na koncu ".jpg" np mamy zdiecie o nazwie ja to zmieniamy nazwe an ja.jpg
Pozdrawiam


To nic nie da... MS Paint bardzo ładnie pogorsza jakość obrazu. Lepiej zrobić to w czymś co sluży do grafiki a nie do rysowania choinki w szkole na informatyce... Druga sprawa to zmiana rozszerzenia... taki zabieg nic nie da a jeśli da to może nawet spowodować uniemożliwienie odczytania zdjęcia ale to zależy od systemu i od oprogramowania.

A co do kolegi wyżej: To picassa jeszcze jest?(jako program)

Irfanview nie jest takim głupim pomysłem.

GIMP jest moją drugą propozycją(Bo darmowy)
User avatar
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 35
Joined: 8 Jun 2013, 12:07
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

gimpa próbowałem ogarnąć nie raz a jestem biegły w lightroomie , corelu itp. gimp mnie po prostu odrzuca
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

Gimp jest spoko ale to trochę jak takie niedorobione dziecko ;) trzeba się uzbroić w cierpliwość i odrobine czułości ;)
User avatar
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 35
Joined: 8 Jun 2013, 12:07
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Dobra chłopaki nie wiem o czym sobie rozmawiacie, na pewno o czymś ważnym ja ledwo painta ogarniam więc co do reszty muszę się z tym przespać ;)
Pytanie dlaczego mam zdjęcia w formacie PNG ? Nie mam pojęcia , pewnie muszę zmienić jakieś ustawienia w aparacie :)
Strona na którą wrzucam zdjęcia to www.homeswapper.co.uk jest to strona na zamianę domów socjalnych.
A mój problem zakończył się tak. Wczoraj wieczorem zdjęcia w których zmieniłam format na jpg i dałam do jednego folderu były widoczne, ale nie ładowało ich na stronę ,używam przeglądarki google chrome, gdy weszłam na stronę przez explorera zdjęcia o formacie jpg były widoczne png nie , ale tym razem załadowało mi bez żadnego problemu i widnieją na stronie ,tak więc mission accomplished ,dzięki za liczny odzew , teraz pobawię się w przestawianie ustawień na aparacie by zgrywać od razu w jpg .
P.s dzięki za obrazowe przedstawienie jak się zmienia te formaty jaki wstyd tyle lat a takich podstaw nie znałam :)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

a jak wybierasz plik to wiesz że na dole jest coś takiego co Ci filtruje jakie pliki ma Ci pokazywać ? może to było tak banalne że mialas okno wyboru pliku i w tym oknie na dole mialas *.png ?
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

tzn gdzie co jak ? Ja zdjęcia z aparatu wysłałam bluetoothem na komputer i nie miałam wyboru żadnej zmiany, natomiast na stronie internetowej gdzie wrzucałam zdjęcia były one nie widoczne . Na próbę patrzę czy te zdjęcie weszło by z kompa na fb lub nk (tak tak mam jeszcze konto na nk ) i nigdzie nie ma rozwinięcia czy filtru ,jest tylko opcja pliki niestandardowe lub wszystkie pliki. Myślę że to ewidentnie wada Javy , no i zmienię ustawienia w aparacie i będzie po kłopocie. A no i na nk weszło mi zdjęcie w formacie png :)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Picassa, jak widzę została wykupipona przez/przeszła do stajni google'a http://picasa.google.com/
Ja od lat uzywam irfana - mało zajmuje i miejsca na dysku i zasobów systemowych nic mi nie wrzuca w traya, nie instaluje dodatkowych 23465325643243 niepotrzebnych narzedzi i w ogóle sie nie instaluje - można go odpalić z pen-drive'a.
GIMP - jest fajny jak potrzeba pół/profesjonalnego (czyt. skomplikowanego) narzędzia.

[malaroksi] W apaparcie (w ustawieniach/systemie/menu) możesz miec opcję formatu zapisu zdjęć.
Powody dla których nie mogłaś załadować zdjęć są 3:
- niewłaściwy format,
- niewłaściwy za duży rozmiar (w cm),
- niewłaściwa wielkość (na dysku).

Wiele serwisów ma filtry do zmiany formatów z jednego na drugi, ale jak widać nie do wszystkich formatów. Podobnie z rozmiarem, czy wielkością.
Zmiana formatu, zminiejszenie rozmiaru/wielkości ZAWSZE się wiąże ze stratą jakości zdjęcia. Nie widać tego na ekranie monitora, ale widać po wydrukowaniu obu zdjęć - oryginalnego i tego załadowanego.
Ale najwżniejsze, że Ci zatrybiło...
Nie wazne jak :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

malaroksi wrote:używam przeglądarki google chrome, gdy weszłam na stronę przez explorera zdjęcia o formacie jpg były widoczne png nie , ale tym razem załadowało mi bez żadnego problemu
AdamBoltryk wrote:Powody dla których nie mogłaś załadować zdjęć są 3:
- niewłaściwy format,
- niewłaściwy za duży rozmiar (w cm),
- niewłaściwa wielkość (na dysku).


Skoro zmiana przeglądarki pomogła to powody, które wymieniłeś nie mają nic do rzeczy. Faktycznie powinieneś zacząć używać tych swoich szarych komórek, a nie piszesz bez sensu.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 14 Dec 2012, 23:59
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

1. Ktoś tam napisał w poprzednim wątku, że to ja szukam zaczepki, a jak widać gołym okiem to Ty się przyczepiłeś jak rzep do d... Napisałes post NIC nie wnoszący do wątku.
2. Sam zacznij używać szarych komórek, bo coś Ci kiepsko idzie... Jesli pomogła zmiana formatu pliku i przeglądarki = poprzednia (Chrome) lub strona www nie wspiera danego formatu plików = nie ma zainstalowanego kodeka do danego formatu = nie ma zainstalowanych wtyczek do konwersji = nie wspiera danego formatu =
AdamBoltryk wrote:Powody dla których nie mogłaś załadować zdjęć są 3:
- niewłaściwy format,
- niewłaściwy za duży rozmiar (w cm),
- niewłaściwa wielkość (na dysku).

A może wystarczyło zainstalować do Chroma wtyczkę - kto wie... Ja nie używam i nie wiem.
Widzę, że mam do czynienia z fachowcem angielskiego typu - gówno wie, a się wymądrza jak mało kto...

malaroksi Dla jasności - pomimo, że jpg jest standardem są różne kodeki i jednego jpga przeczytasz drugiego nie. Dokladnie jak z filmami DivX. niby standard jeden, a kodeków od groma :) Nigdy nie miałas tak, że 90% filmów oglądasz a nagle Ci wyskakuje okienko, że brak Ci kodeka? Teraz to trochę rzadziej, ale kiedyś... co film to inny kodek :)

A w kwestii niemożności załadowania już jpg na stronę przez Chrome, a sukces z IE to może być jeszcze "wina" ActiveX - używanego przez IE, a nie obsługiwanego przez pozostałe przeglądarki. Ale to nie ma nic wspólnego z formatem pliku, a z komunikacją ze stroną www.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

AdamBoltryk wrote: Ja nie używam i nie wiem.

Nic nowego, w większości tematów , mało wiesz a dużo masz do powiedzenia.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 14 Dec 2012, 23:59
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Za to Ty masz duuużo do powiedzenia. Pisząc kolejny post kompletnie nic nie wnoszący do tematu.
Jak widać zabrakło argumentów.
I ja przynajmniej potrafię się przyznać do tego czego nie wiem

Dla mnie jaka kolwiek dyskusja z Tobą mija się z celem.
W nagrodę lądujesz w ignorowanych.
Zasłużyłes :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

AdamBoltryk wrote:Za to Ty masz duuużo do powiedzenia. Pisząc kolejny post kompletnie nic nie wnoszący do tematu.

malaroksi wrote:mission accomplished

A co jam mam wnieś do tematu , który został rozwiązany. Chyba nie będę pisać bzdur tak jak ty po to tylko żeby pokazać że jestem najmądrzejszy na świecie


AdamBoltryk wrote:W nagrodę lądujesz w ignorowanych.

I bardzo się ciesze, mam nadzieje że będziesz konsekwentny swej decyzji i więcej nie będziesz komentował moich wypowiedzi nie mając zielonego pojęcia o tym co piszesz.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 14 Dec 2012, 23:59
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Uwielbiam ludzi którzy piszą byle tylko coś napisać, lepiej się czujesz po tym. Problem został rozwiązany ale byś był chory jakbys swojego grosza nie wtrącił
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Więcej OGNIA!
User avatar
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 35
Joined: 8 Jun 2013, 12:07
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA