Nie widać zdjęć na komputerze z Samsung Galaxy Camera

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp
Już opisuję o co mi chodzi :)
Przesyłam zdjęcia na komputer z wyżej wymienionego sprzętu zapisuję np. w nowym folderze albo na pulpit i są widoczne gdy chcę je sobie normalnie pooglądać , ale kiedy chcę je gdzieś wstawić na jakąś stronę internetową to tego folderu nie ma, zdjęcia na pulpicie tez nie ma ,nie wiem o co chodzi ? Jakieś pomysły?
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

może być tak, że zdjęcie masz zapisane w jakimś formacie, który nie jest możliwy do wstawienia tj plik np o rozszerzeniu .bmp a okienko, które otwiera ci się do wybrania pliku, który chcesz umieścić na stronie internetowej pozwala na wybranie plików tylko o rozszerzeniu np .jpg i .gif?
możesz spróbować otworzyć w jakimś paincie i zapisać w innym rodzaju pliku

właściwie to jaki jest format zdjęcia?

#edit#

dziwne, że folderu nie ma :|

Wojcieszekk
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 33
Joined: 26 Mar 2013, 16:11
Location: Selly Oak
Reputation point: 6
Neutralny
Top
4

Jakies czary ;)
A gdy zdjęcia z komórki zapiszesz na karcie sd i wrzucisz ja do komputera i skopiujesz?
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

Wojcieszekk, No sprawdzam i zdjęcia są w formacie PNG ,wchodzę na paint'a i nie wiem jak zmienić mu format zmiana rozdzielczości nic nie daje.

Co do tego, że nie widać folderu to wygląda to tak bo właśnie sprawdzałam folder widnieje ale jako pusty ...

Dodano: -- 9 cze 2013, o 22:35 --

przed chwilą sprawdziłam na tej stronie i tutaj widać te zdjęcia ale nie załaduje się ze względu na rozmiar, natomiast strona na którą próbuję wrzucić foty jest obsługiwana przez Javę , może w tym tkwi problem?
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Java nie ma nic do tego. Otwórz zdjęcie w Paint i daj polecenie zapisz jako. Na dole okienka będzie nazwa pliku oraz jego rozszerzenie, kliknij na to rozszerzenie i z listy rozwijanej wybierz format jpeg

asiok2
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 30 Jan 2013, 09:39
Reputation point: 7
Neutralny
Top
4

-eMPe- wrote:A gdy zdjęcia z komórki zapiszesz na karcie sd i wrzucisz ja do komputera i skopiujesz?
To nie jest komórka tylko aparat ,przesyłam zdjęcia przez bluta lub kabel:)
asiok2, Dzięki za obrazowy opis krok po kroku , dałam radę zmienić format , ale dalej nie chce mi załadować zdjęć na stronie gdzie próbuję je wrzucić , może u nich jest jakiś problem ,bo teraz widać zdjęcia w folderze.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Siemka. Skoro to jest kamera to z powodzeniem powinno działać jako pamięć zewnętrzna. Co do przesyłania zdjęć z użyciem aplikacji Samsunga tutaj pozostawia tu wiele do życzenia i nie polecam wrzucania bezpośrednio z aparatu na stronę KIES w samsungu to ciągłe pomyłki i błędy. Co do pulpitu to jakoś nie chce mi się wierzyć w to że gdy fizycznie skopiujesz pliki do katalogu na pulpicie to one same znikają. Podaj nazwę strony gdzie chcesz te zdjęcia umieścić tak by były widoczne. Pozdrawiam.
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

Hunteros30, One sa na pulpicie jak ogladam normalnie a jak wchodze przez strone na ktora chce dodac zdjecia czyli na homeswapper to nie bylo widac zdjec w formacie PNG teraz widac je w formacie JPEG ale i tak nie idzie załadować męczę się i męczę zmniejszam zmieniam rozdzielczość i nic z tego pewnie teraz to juz ich wina ...
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Nie znam stronki upoladu homeswapper ae może mają ograniczenia co do wielkości i formatu pliku.Spróbuj może przez któryś upolad z linków przesłać.

http://zapodaj.net
http://www.iv.pl
http://ifotos.pl
http://www.fotoo.pl
http://www.tinypic.pl
http://www.picshot.pl
http://www.imgup.pl
http://imageshack.us
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

Bardzo dziwne ze zdjęcia z kamery są zapisane w formacie png a nie jpg.
Czy próbowałaś dodawać do innych witryn?

Dodaj jakieś testowe zdjęcie jako załącznik na forum to będzie łatwiej Ci pomóc.

firma-arek
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 14 Dec 2012, 23:59
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Bezpośrednio można z aparatu przesłać na facebooka ,twittera, instagram i wchodzą bez problemu, nawet przerobione przez "paper artist" czy z jakimiś innymi efektami.
Te które ja chcę wysłać są w sumie też obrobione w "siatkę " i z 3 zdjęć zrobione jedno z widokiem np kuchni na 3 różne strony i tych zdjęć nie było widać w formacie PNG a w formacie JPG nie da się załadować bez podania przyczyny. Przez strony internetowe nie da się wrzucić zdjęć ,ponieważ cały proces wrzucania zdjęć odbywa się przez javę, i ona automatycznie otwiera pliki i karze wybrać z folderów zdjęcia ,nie ma możliwości wklejania linków ...
A ostatnio jeszcze robiłam znajomym zdjęcie ,a że było pod światło , to użyłam funkcji w która wyostrza obraz który normalnie był by ciemny , zdjęcie wyszło piękne , chciałam im przesłać z aparatu na ich komórkę i też nie widzieli zdjęcia , z aparatu na komórkę też nie dało się, gdzieś mignęła informacja, że potrzebny jest codec ale jaki i skąd go wziąć nie było info. Wkurzające to wszystko :)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Hey
Tak jak ktos wyzej pisal strona na ktora probojesz wrzucic fotki nie obsluguje formatu pliku jaki chcesz wrzucic i dodatkowo pewnie wymaga aby zdjecie bylo w odpowiednim rozmiarze. Sciagni sobie program "irfanview". Dzieki niemu mozesz zmieniac rozmiar pliku oraz format. Dodatkowo ma duzo innych funkcji min poprawia jakosc i kolory. Mam nadzieje ze ci pomoze pozdrawiam. ;)

axel20d
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 9 Jun 2013, 18:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

uploader javy po prostu może być schrzaniony. I czemu w ogóle używasz formatu png ? do przeglądania zdjęć polecam darmową przeglądarkę (także po polsku) IrfanView.
podaj adres strony na którą wrzucasz zdjęcia
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

Jak zmienic rozszerzenie obrazu. Sa dwa bardzo proste sposoby:
1. Otwieramy zdieciew paint albo innym programie, dajemy zapisz jako i wybieramy rozszerzenie jpg ktore jest najbardziej popularne.
2.Klikamy ppm na zdiecie dajemy zmien nazwe i dodajemy na koncu ".jpg" np mamy zdiecie o nazwie ja to zmieniamy nazwe an ja.jpg
Pozdrawiam
It was my decision to get clean, I did it for me
Admittedly I probably did it subliminally for you
So I could come back a brand new me, you helped see me through
And don't even realise what you did, believe me you

VirusJah
Rozeznany
 
 
Posts: 229
Age: 34
Joined: 25 Jan 2008, 19:06
Location: Oldbury
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

VirusJah, troszkę jesteś w błędzie. sama zmiana rozszerzenia nie zmieni formatu pliku. kiedy otworzysz go w przeglądarce plików graficznych to dostaniesz komunikat że format pliku jest niewłaściwy z rozszerzeniem. niestety tak to nie dziala

Dodano: -- 11 cze 2013, 20:31 --

i polecam nie korzystać z Painta tylko przerzucić się na ACD See albo właśnie na irfanview
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA