Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by artur778 » 22 Mar 2013, 02:29 Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

Kupiłem iPada2 wi-fi + 3G na e-bay z simlockiem EE (Orange, T-mobile). Czy ktoś z Was sie orientuje jak zdjąć blokadę sim-lock?

artur778
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 31 Oct 2011, 15:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thorwald » 22 Mar 2013, 16:42 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

Poszukaj czegos na temat Cydia + iPad + simlock + Jailbreak.
User avatar
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Age: 40
Joined: 23 Feb 2011, 22:27
Location: Hereford
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur778 » 22 Mar 2013, 16:46 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

Thorwald wrote:Poszukaj czegos na temat Cydia + iPad + simlock + Jailbreak.


Na temat Cydia + iPad + simlock + Jailbreak można szukać do bladego świtu i nie znajdziesz nic co dotyczy iPada.

Bardziej mi zależy na informacji czy ktoś z Was zdejmował simlocka u operatora ORANGE (EE) i czy robią problemy lub ewentualnie jaka jest stawka za taką usługę.

artur778
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 31 Oct 2011, 15:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thorwald » 22 Mar 2013, 16:48 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

Lamiesz system nie urzadzenie, a system o ile sie orientuje na iphone i ipad jest ten sam wiec lamiesz ipada tak samo jak iphone.

Poza tym jak Ci cos nie wyjdzie to zawsze mozesz przywrocic system z itunes'a i tyle.

Ipada nie robilem ale iphone'a 4 robilem.
User avatar
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Age: 40
Joined: 23 Feb 2011, 22:27
Location: Hereford
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur778 » 22 Mar 2013, 16:56 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

Thorwald wrote:Lamiesz system nie urzadzenie, a system o ile sie orientuje na iphone i ipad jest ten sam wiec lamiesz ipada tak samo jak iphone.

Poza tym jak Ci cos nie wyjdzie to zawsze mozesz przywrocic system z itunes'a i tyle.

Ipada nie robilem ale iphone'a 4 robilem.


Niestety kolego nie masz racji. Jalbreak (z którym nie ma problemu na obu urządzeniach - z pominięciem wczorajszej aktualizacji oprogramowania 6.1.3) a simlock to dwie różne rzeczy. Pomijając fakt, że iPhone i iPad mają różne wersje basebandu (wersji oprogramowania modemu) to nie jesteś w stanie nic z tym sam zrobić. O ile na iPhonie czasami można zastosować różnego rodzaju "GOLDCARD" lub Ultrasnow z Cydii tak obie te rzeczy nie działają na iPadach.

Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na moje banalne pytanie dot. ORANGE to bardzo byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie.
Artur

artur778
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 31 Oct 2011, 15:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by relentless » 22 Mar 2013, 19:03 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

artur778 wrote:Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na moje banalne pytanie dot. ORANGE to bardzo byłbym wdzięczny.


Nie jestem pewien ale nie powinno byc problemow. Moze byliby bardziej niechetni gdybys od razu chcial cos zmienic zaraz po zawarciu umowy z nimi. Osobiscie nie pytalem o tego typu uslugi bo mam wersje wifi bez 3G ale z tego co pisza na tym forum (http://www.avforums.com/forums/ipad/158 ... ipad2.html) to jak napisalem wydaje sie ze nie powinno byc problemow z tym a koszt uslugi to 20£.
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
User avatar
relentless
Rozeznany
 
 
Posts: 205
Age: 41
Joined: 16 Apr 2011, 12:18
Location: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by artur778 » 22 Mar 2013, 19:26 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

relentless wrote:
artur778 wrote:Jeżeli ktoś może odpowiedzieć na moje banalne pytanie dot. ORANGE to bardzo byłbym wdzięczny.


Nie jestem pewien ale nie powinno byc problemow. Moze byliby bardziej niechetni gdybys od razu chcial cos zmienic zaraz po zawarciu umowy z nimi. Osobiscie nie pytalem o tego typu uslugi bo mam wersje wifi bez 3G ale z tego co pisza na tym forum (http://www.avforums.com/forums/ipad/158 ... ipad2.html) to jak napisalem wydaje sie ze nie powinno byc problemow z tym a koszt uslugi to 20£.


Możesz mi powiedzieć czy muszę do nich dzwonić czy wystarczy podejść do salonu ?

artur778
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 31 Oct 2011, 15:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by relentless » 22 Mar 2013, 20:17 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

Wedlug mnie lepiej podejsc do salonu, przedstawic sytuacje i wypytac sie o wszystko na miejscu (telefonicznie mozesz potwierdzic czy rzeczywiscie moga Ci w tym pomoc) ...jesli jednak nic nie beda mogli zrobic z jakichs przyczyn to zawsze tez mozesz sprobowac innych sposobow ktore znajdziesz w necie cos w tym stylu http://www.youtube.com/watch?v=PMFvZBSttao
Planuj tak jakbys mial zyc wiecznie. Dzialaj, jakbys mial umrzec jutro
User avatar
relentless
Rozeznany
 
 
Posts: 205
Age: 41
Joined: 16 Apr 2011, 12:18
Location: 52.2000° N, 2.2400° W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by erka » 23 Mar 2013, 06:33 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

Oficjalnie simlocka z orange mozesz po 3miesiacach uzytkowania karty, i owszem mozesz zrobic jailbreaka evasi0n na iOS 6, napisz jaka masz wersje oprogramowania. Pozdrawiam
faber est quisque suae fortunae

erka
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 13 Jun 2010, 12:29
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

MalePostNapisane by xerdox » 23 Mar 2013, 07:05 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

Miałem podobna sytuacje tylko był to iPhone 4. Zadzwoniłem do Orange podalem im numer imei zapłaciłem karta £25 i po 3 dniach dostałem kod mailem. Wszystko przez telefon tak jest najłatwiej i najszybciej.

xerdox
Rozeznany
 
 
Posts: 131
Age: 31
Joined: 14 Jul 2010, 19:44
Location: Wolverhampton
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur778 » 23 Mar 2013, 16:06 Re: Kupiłem iPada2 na e-bay z simlockiem EE

xerdox wrote:Miałem podobna sytuacje tylko był to iPhone 4. Zadzwoniłem do Orange podalem im numer imei zapłaciłem karta £25 i po 3 dniach dostałem kod mailem. Wszystko przez telefon tak jest najłatwiej i najszybciej.


A pamiętasz może numer pod który dzwońiłeś? Wiem, że to lekkie leńistwo z mojej strony ale ten który ja mam to jakaś pomyłka. Milion razy Cię przełączają a na końcu rozłączają się ...

Dodano: -- 26 mar 2013, 12:26 --

Dzwoniłem do Customer Service ORANGE. Nie są mi w stanie pomóc bo jest potrzebny pierwszy właściciel i oryginalna karta sim. Sprzęt który kupiłem nie jest na czarnej liście ani nie jest kradziony.

artur778
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 31 Oct 2011, 15:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA