Składanie komputera

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by Fiodor » 8 Dec 2012, 00:52 Składanie komputera

Witam!
Jeśli chciałbym dobre części i tanio złożyć jednostkę centralną (komputer stacjonarny) ,to gdzie najtaniej kupię dobre/firmowe części.
Najlepiej ,żeby jednostka miała parametry:
8GB RAM
Procesor Intel min. i3
karta graficzna 1-2GB z Geforce najlepiej
Dysk Twardy 500GB-1TB

To tak ogólnie ,wiem że muszą być jeszcze inne części,te opisałem w skrócie.Więc jeśli chcem mieć takie parametry i sprzęt wykorzystywać do nagrywanie programem "Fraps" wysokich gier tj. Skyrim,BF3,Farcry 3 itd.
Do ilu najtaniej złoże taką jednostkę? (może znajdzie się ktoś kto się zna)
Z lewej ręki zabijam, a prawej ręki sam się boje.
User avatar
Fiodor
Rozeznany
 
 
Posts: 101
Joined: 6 Aug 2012, 00:06
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 8 Dec 2012, 01:25 Re: Składanie komputera

i3 może być za mało. i5 rozsądnie, i7 jak Cię stać
Grafa - ilość pamięci na grafie ma pośrednie znaczenie. Ważniejsze jaki procesor graficzny. A to zależy od kasy.
A jeśli chodzi o frapsowanie w wymagających grach to polecam rozwiązanie z 2ma dyskami. Jeden wyłącznie na frapsy - tak, żeby nie był zajęty niczym innym.

A komputer to sie składa od drugiej strony - najpierw jakim budżetem dysponujesz, potem pod budżet (i potrzeby) dobiera się części. Korekta na budżecie (niestety z reguły "w górę") no i zakup :)
A gdzie? Każdą część możesz kupić w zupełnie innym sklepie :) tam gdzie będzie taniej (plus koszty przesyłki).

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Fiodor » 8 Dec 2012, 02:26 Re: Składanie komputera

Dzięki za pomoc ,część z tych rzeczy wiedziałem ,ale pomogłeś ...wiedziałem o dysku ,ale właśnie zapomniało mi się jakoś o tej opcji ,więc jeśli wygram konkurs to będę miał dysk ssd ,a jeśli nie to kupię sobie jakiś dysk wewnętrzny i tyle :)
Co do procka masz rację i5 mi starczy ,bo gry wymagają trochę z nagrywaniem ,fraps jest mi najwygodniejszy.
Co do budżetu ile według ciebie mogłoby to wyjść najtaniej ,zmieściłbym się w 200 f?
biorąc pod uwagę dobre chłodzenie

Dodano: -- 8 gru 2012, 03:26 --

Dzięki za pomoc ,część z tych rzeczy wiedziałem ,ale pomogłeś ...wiedziałem o dysku ,ale właśnie zapomniało mi się jakoś o tej opcji ,więc jeśli wygram konkurs to będę miał dysk ssd ,a jeśli nie to kupię sobie jakiś dysk wewnętrzny i tyle :)
Co do procka masz rację i5 mi starczy ,bo gry wymagają trochę z nagrywaniem ,fraps jest mi najwygodniejszy.
Co do budżetu ile według ciebie mogłoby to wyjść najtaniej ,zmieściłbym się w 200 f?
biorąc pod uwagę dobre chłodzenie
Z lewej ręki zabijam, a prawej ręki sam się boje.
User avatar
Fiodor
Rozeznany
 
 
Posts: 101
Joined: 6 Aug 2012, 00:06
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 8 Dec 2012, 05:04 Re: Składanie komputera

Witaj.

Ja bym zacza od poszukania dobrego zasilacza i obudowy.

Nie raz wymienialem plyty glowne w kompach o bardzo dobrych parametrach zasilanych slabym zasilaczem.

Obudowa stabilna i solidna to podstawa.

Niestety Twoj budrzet moze byc niewystarczajacy bo dobry markowy zasilacz to okolo £50 do tego w miare dobra skrzynka za jakies 30.

Do tego jakis i5 z plyta i 8gb ram za jakies 230-250

No i grafika - jesli chcesz pograc w ultra detalach to grafika wyjdzie tyle co plyta+proc+ram.

I na koniec 2 dyski 500gb po 40£.

Tyle ze na takim sprzecie juz posmigasz wszystko co zechcesz.(przez jakis czas :)
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 8 Dec 2012, 08:13 Re: Składanie komputera

Z tym zasilaczem to potwierdzę: kupiłem markowy to niby stacjonarny z super parametrami, ale działy się komedie z nim od czasu do czasu. Jak go rozłupałem to się okazało że na zasilaczu oszczędzali. Jak wymieniłem na przyzwoity - od razu inny komp. Zasilacz nie jest marketingowym parametrem, więc się pcha jak najbadziewniejszy, a resztę głośnych marketingowo parametrów tylko się daje dobrych żeby klient się podjarał i potem kino jest.

Także można z 3 rodzajów kompa wybrać:

-tani i szybki: nie będzie dobry
-tani i dobry: nie będzie szybki
-szybki i dobry: nie będzie tani
8)
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 8 Dec 2012, 13:15 Re: Składanie komputera

Co do zasilacza - w 100% zgoda.
Jak przedpiścy napisali - z 200 funtami to nie masz do czego startować, jeśli mówimy normalnym komputerze.
Za 200 funtów kupisz najtańszy econo. Owszem, na takim pograsz, ale o max detalach możesz zapomnieć. Chyba, że w starszych grach. A mówisz o najnowszych grach, więc za te 200 funtów to może kupisz porządną grafę :)
Zagooglaj sobie za częściami, chociażby
Intel i5 price UK
Znajdzie Ci od groma stron i popatrz sobie na ceny. Porównaj w kilku sklepach.

Dysk SSD + HDD najlepsze wyjście.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Fiodor » 9 Dec 2012, 00:17 Re: Składanie komputera

No właśnie mam nadzieję ,że wygram dysk SSD.
Również zgadzam się na zasilacz ,wiem o co chodzi.
200f patrzyłem ,z używanymi częściami ,ale wolę nowe części ,jedyne co to ramy z dobrej firmy używane mogę być ,sprzęt może wynieść mi z 500f chyba nawet :)
Dzięki za rady ,napewno część z nich się przyda.
Pozdrawiam

Jeśli nie wygram konkursu ,to dysk SSD sobię kupie.Jaki najbardzije polecacie?
Z lewej ręki zabijam, a prawej ręki sam się boje.
User avatar
Fiodor
Rozeznany
 
 
Posts: 101
Joined: 6 Aug 2012, 00:06
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 9 Dec 2012, 04:13 Re: Składanie komputera

nie mniejszy niż 64GB.
128 powinien wystarczyć do zdecydowanej większości zastosowań (czyt zainstalowanych/używanych programów).
Na fali obecnie są Cruciale M4
Z 500 funtami to już można coś zrobić :) Chociaż nie da się zaszaleć :P

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by stiopa » 11 Dec 2012, 00:12 Re: Składanie komputera

zobacz na ta strone - box.co.uk

stiopa
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Age: 48
Joined: 22 Feb 2007, 23:26
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Fiodor » 11 Dec 2012, 20:20 Re: Składanie komputera

No w konkursie do wygrania był 120GB ,niestety byłem w konkursie najlepszy z tych co nie wygrali :) udało się wygrać tylko jeden konkurs :)

Instalować programów nie chciałbym na nim ,ogólnie to na zwykłe multimedialny pliki ,lub na same filmy z Frapsa ,które potrafią ważyć

stiopia ,dzięki za stronkę

,a wie ktoś może gdzie sciągnąć program mirilis action? ,tak żeby działał poprawnie (nie gadać mi to o piractwie bo to każdy robi)
Z lewej ręki zabijam, a prawej ręki sam się boje.
User avatar
Fiodor
Rozeznany
 
 
Posts: 101
Joined: 6 Aug 2012, 00:06
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA