Klawiatura

Dyskusje na temat komputerów(hardware, software, internet..), telefonów, oraz innego sprzętu elektronicznego. Problemy z działaniem, opinie, porady itp

MalePostNapisane by tunn » 29 Sep 2012, 06:49 Klawiatura

Witam, mam problem z klawiatura, otoz moja corka ogladajac bajki wcisnela ktorys z przyciskow :shock: i teraz zamiast wyswietlania sie liter wchodze w opcje. Wyglada to tak jak litery przy kazdym uzyciu wciskane byly z Alt-em.Domyslam sie problem banalny , ale niestety nie znam sie na tym. Czy ktos wie jak to od czarowac? Dzieki z gory.
User avatar
tunn
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 27 Sep 2011, 13:21
Location: Kwidzyn/Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Schabik » 29 Sep 2012, 11:28 Re: Klawiatura

Po prawej stronie masz ikonke klawiatury (win7) i tam musisz zmienic na jezyk polski programisty. pewnie teraz masz ustawione na polski 214. Pozdro

Schabik
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 36
Joined: 7 Apr 2012, 19:49
Location: Cannock
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 29 Sep 2012, 12:15 Re: Klawiatura

Schabik - Nie wiem co to ma do problemu :)

tunn - Prawdopodobnie zawiesił się właśnie jeden z Alt-ów. Spróbuj kilkukrotnie je powciskać. Zwróć uwagę, czy przypadkiem nie jest jeden z nich trochę głębiej niż być powinien.

Druga opcja jaka przychodzi mi do głowy to włączyła się opcja "trwałych klawiszy". Uruchamia się ona jak kilkukrotnie (standardowo 5) wciśnie się jeden i ten sam klawisz funkcyjny.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Schabik » 29 Sep 2012, 12:23 Re: Klawiatura

Gdyby Alt by wcisniety cały czas to nie mozesz innych liter naciskać jakbyś nie zauważył.

Schabik
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 36
Joined: 7 Apr 2012, 19:49
Location: Cannock
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 30 Sep 2012, 00:32 Re: Klawiatura

Schabik wrote:Gdyby Alt by wcisniety cały czas to nie mozesz innych liter naciskać.


jakbyś nie zauważył

tunn wrote:(...) teraz zamiast wyswietlania sie liter wchodze w opcje. (...)


Poza tym - naciskać możesz co tylko chcesz. Kwestia czy po naciśnięciu będzie jakaś reakcja kompa. A jeżeli tak, to jaka.

Wciąż stawiam na zawieszony PRAWY Alt. Lewy jest od polskich literek. Chyba, ze w systemie masz ustawioną US/UK klawiaturę i oba Alty działają podobnie, to może być i prawy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Szelest » 30 Sep 2012, 07:31 Re: Klawiatura

Ewentualnie jak masz laptopa to moze byc to wcisniety klawisz FN Dzieki ktoremu czesc klawiatiury dziala inaczej.
Szeleszczę xD
User avatar
Szelest
Raczkujący
 
 
Posts: 50
Joined: 22 Aug 2012, 18:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by tunn » 30 Sep 2012, 09:46 Re: Klawiatura

AdamBoltryk- Wielkie dzieki, za pomoc udalo sie!
Tak to byl problem z Alt-em , widocznie corcia na mieszala ;)
Wszystkim Dziekuje za pomoc.
User avatar
tunn
Początkujący
 
 
Posts: 32
Joined: 27 Sep 2011, 13:21
Location: Kwidzyn/Birmingham
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 30 Sep 2012, 11:50 Re: Klawiatura

Proszę bardzo.
A "zawieszanie" się klawiszy może się zdarzyć każdemu i na każdej klawiaturze. Szczególnie mało to jest zauważalne w przypadku tak popularnych ostatnimi czasy klawiatur płaskich, laptopowych, gdzie skok klawiszy jest bardo mały. Jest to jeden z powodów dla których ja preferuję i mam od zawsze klawiatury tradycyjne - z dużym skokiem :) I jak mi się zawiesi klawisz, prawie od razu widać/czuć na palcach.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KOMPUTERY I ELEKTRONIKA