Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
dorotajab wrote:oboje rodzicow musi pracowac w UK 5 lat?

Wystarczy 1 rodzic

Sent from my MB860 using Tapatalk
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
3

czesc chcialabym sie dowiedziec czy koniecznie do wyrobienia paszportu dla dziecka rodzice musza przedstawic paszport ani ja ani moj chlopak go nie posiadamy jedyny dokument to dowod osobisty

beti25
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 12 Feb 2012, 11:36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Hej my wyrabialismy niedawno paszport angielski dla naszej corki. Czytam te wczesniejsze opdowiedzi i mysle, po co ktos kto ma zle informacje pisze i wprowadza innych w blad. Tak jak Fok@ i agg napisaly rodzice nie musza miec obywatelstwa brytyjeskiego. Wystarczy ze jedno z rodzicow udokumetuje przepracowane 5 lat w uk. Moga to byc P60 lub mozna zadzwonic do tax officu i oni moga wydac dokument, potwierdzajacy dochody w danym okresie. Osoba ktora ma obywatelswto angielskie i nas zna 5 lat musi jedynie podpisac zdjecie dziecka i wypelnic jeden paragraf w formularzu. Oplata za paszport to 49 funtow. Paszport przychodzi w ciagu 2 tygodni. Aha moze matka lub ojciec zlozyc taki wniosek jesli sa malzenstwem. Jesli nie sa w zwiazku malzenskim to ojciec moze zlozyc wtedy kiedy widnieje na akcie urodzienia.

Dodano: -- 12 lut 2012, o 13:30 --

beti26 dowod wystarczy. Nie potrzeba paszportu.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 20 Dec 2006, 22:09
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

dziekuje kamien z serca mi spadl :grin:

beti25
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 12 Feb 2012, 11:36
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

To w koncu jak to wyglada? trzeba udokumentowac,ze sie pracowalo 5lat przed narodzinami dziecka? Czy ogolnie poprostu 5 lat trzeba przepracowane miec bo juz zglupialam. Jedni mowia tak a inni inaczej :P
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

AnastazjaNiektórzy ten fakt po prostu pomijają ale niestety dostanie się ten paszport tylko wtedy, kiedy pracowało się tu 5 lat przed urodzeniem dziecka a nie ogólnie 5lat. Szkoda...
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

czy ktos ma moze link do szczegolowych informacji nt tego paszportu? chodzi mi o warunki jakie trzeba spelniac, i liste dokumentow, ktore trzeba wyslac - wiem, ze ktos tam wczesniej na forum juz to wszystko wymienil, ale przez glupia ostroznosc chcialabym to zobaczyc wypisane czarno na bialym na oficjalnej stronie rzadowej.... :D

Bylabym wdzieczna - szukam i szukam i nie moge znalezc. Wzielam aplikacje z poczty majac nadzieje, ze tam bedzie wszystko wyszczegolnione, a tam nic takiego nie ma. buuu
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
User avatar
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posts: 413
Age: 44
Joined: 18 Sep 2006, 21:50
Location: Acocks Green
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

yoko,
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... territory/
Since 30 April 2006, EEA citizens are automatically considered free of a time limit under the Immigration Rules after they have exercised their Treaty rights for any continuous 5-year period. After 5 years, they automatically receive permanent residence status. They no longer need to apply for indefinite leave to remain

jeden z warunkow to legally setlled, czyli wlasnie min 5 lat udokumentowanej pracy.
jak nie jestes pewna zadzwon do home office i spytaj, powiedza dokladnie jakie papiery wyslac i bedziesz spokojniejsza
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

To dokumenty:
wniosek, wypelniony przez osobe ktora w imieniu dziecka stara sie o paszport i ktora bedzie dostarczac dokumenty. Ten wniosek w jednej z rubryk (zdaje sie ostatniej ma podpisac osoba, ktora ma obywatelstwo brytyjskie)
Musisz takze dodac zdjecia dziecka (jedno podpisane przez osobe, o ktorej wspomnialam wyzej). Jak masz to rezydenta, paszport lub dowod osobisty, akt urodzenia dziecka (pelny) i 5 p60. Jesli nie masz p60 to skontaktuj sie z tax officem oni moga wydac dokument podobny jak p60 z rozliczeniem Twoich dochodow i taxu.
I na poczcie musisz tez uiscic oplate za paszport, takze potwierdzenie tez wyslij. Najlepiej to zadzwon do nich i dopytaj, numer masz na aplikacji. Aha zreszta spokojnie, jak zapomnisz jakiegos dokumentu wyslac to oni wysla Ci prosbe o doslanie takze spokojnie.

oliwka_26
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 20 Dec 2006, 22:09
Reputation point: 8
Neutralny
Top
3

agg, i oliwka_26, dzieki kobitki :* nic to, trzeba sie wziac i wypelnic aplikacje zeby na chrzciny sie w koncu wybrac..... :D
'Eighty percent of success is showing up'
WOODY ALLEN
User avatar
yoko
Stały Bywalec
 
 
Posts: 413
Age: 44
Joined: 18 Sep 2006, 21:50
Location: Acocks Green
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Fok@,pod jaki nr mozna dzwonic,bo ja nie moge sie dodzwonic,tzn dzwonilam jakis rok temu i w koncu dalam spokoj i moje dziecko jest bez paszportu-do londynu tez nie mam jak i kiedy sie wybrac
User avatar
martinirosso
Początkujący
 
 
Posts: 25
Age: 43
Joined: 6 Jan 2008, 19:02
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Witam,mam 2 dzieci . Obojgu konczy sie paszport polski, czy ktos moze wie czy moge starac sie o paszporty dla nich angielskie. Zaznaczam ze jestem samotna matka . od ponad 5 lat pobieram benefity, child benefit i child tax benefit. Nie pracuje . Moi synowie to 6 i 1 lat. Czekam na odpowiedzi.

kacha30
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 12 Jan 2012, 12:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

foka ma racje tak to własnie wyglada;)
a jesli chodzi o paszport to mozna go otrzymac nawet w 3 dni bo w Anglii nie ma takich formalnosci i nie trwa to tak długo jak u nas(do 8 tyg zgroza)

natomiast jesli chodzi o obywatelstwo to dziecko po urodzeniu w WLK brytanni musi w niej mieszkac 10 lat aby je potrzymac wiem bo niedawno dzwoniłam.
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

Super ze nie trzeba miec rezydenta a tymbardziej obywatelstwa. Czy ma ktos moze numer pod ktory trzeba dzwonic do home office ?

Dodano: -- 9 wrz 2012, o 19:40 --

Super ze nie trzeba miec rezydenta a tymbardziej obywatelstwa. Czy ma ktos moze numer pod ktory trzeba dzwonic do home office ?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Bzdura totalna nikt Ci nie wyda paszportu w 3 dni,2 tygodnie i jest trochę formalności samo to że ktoś musi poświadczyć pisemnie + musi podać numer swojego paszportu tylko angielski.I trzeba posiadać rezydenta.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO