Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Darwas, tak jest no chyba, ze zaplacisz za fast track i oczywiscie trzeba posiadac status stalego rezydenta, udawadniajac swoj 5 letni pobyt.

pabloski
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 21 Jun 2011, 14:39
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Ktos wczesniej napisal ze nie trzeba miez stalego rezydenta ,bo 5 latach automatycznie jestesmy rezydentami ,wiec jak to jest trzeba czy nie?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

No wlasnie Eryk1, sam przeczytaj co napisales!

pabloski
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 21 Jun 2011, 14:39
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Agg napisala ze nie trzeba miec zadnego rezydenta ,wiec po co mi piszesz zebym przeczytal co napisalem wczesniej skoro chcialem zeby ktos jeszcze to potwierdzil skoro pablowski napisal ze trzeba jednak miec status stalego rezydenta.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Eryk1, mieszkajac i pracujac w uk 5 lat nabywasz status rezydenta automatycznie i to wszystko. przeczytaj sobie na pierwszej stronie posty uzytkownika Fok@ napisal wszystko czytelnie co trzeba zrobic i miec.
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Bzdura totalna trzeba składać papiery o rezydenta.Pisze jeszcze raz jest potrzebny do paszportu status rezydenta.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

Darwas wrote:Bzdura totalna trzeba składać papiery o rezydenta.Pisze jeszcze raz jest potrzebny do paszportu status rezydenta.

Przestan pisac glupoty i wprowadzac ludzi w blad. Nikt sie mnie o rezydenta nie pytal i corka dostala paszport. Bleh

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

'Podpinajac sie' pod temat Brytyjski paszport dla dziecka chcialam zapytac o jedna rzecz... Dzisiaj otrzymalam Brytyjski paszport dla mlodszej corki - niecale 2 latka Pomyslalam, ze nastepnie zrobie dla starszej (bo wszystkie dokumenty juz odeslali) - 6lat. Niestety.... Pani z Passport Service powiedziala mojemu mezowi przez telefon, ze to nie takie proste... dlatego, ze 6-latka urodzila sie w UK rok po moim przyjezdzie, a 2 lata po przyjezdzie meza (a nie 5 lat - chodzi mi oczywiscie o dokumentacje pracy= P60 lub P45).

Kurcze to troche niesprawiedliwe... :( starsza corka mieszka to juz 6 lat, chodzi 2 rok do szkoly... a malenka bezproblemowo otrzymala Brytyjski paszport.... No, ale zycie.... takie maja to zasady.

Moje pytanie brzmi: co musze zrobic, zeby wyrobic 6-latce paszport? Ta kobieta z Service Passport wspommiala cos ze na 3 mieisace trzeba ja zarejestrowac....na British citizenship..... tylko gdzie i jak? i czy cos jeszcse? Czy sa za to jakies oplaty?

Prosze o pomoc.....
"Taniec to nieme wyznanie miłosne."
Fiodor Dostojewski

magusia
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Age: 41
Joined: 3 Jan 2007, 15:56
Location: birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Mam 5 miesiecznego synka. Moj partner jest anglikiem a ja jestem permanentnym obywatelem uk. Zlozylam forme o angielski paszport dolaczylam zdjecia i zapłaciłam koło 55 f. Mały dostał paszport bez problemu. Ze względu ze jestem polka w formie jest miejsce aby osoba formalna taka jak np. Policjant osoba pracująca w banku która znacie musi potwierdzić, ze was zna ze tak długo jestescie w kraju itp. Upewnijcie sie, ze nie ma bledow w formie bo wtedy nie zostanie uznana, a kasy nie dostaniecie spowrotem. Kontaktowalam sie zarówno z border agency jak i polskim konsulatem, ale bezposredniej odpowiedzi na moje pytanie nie dostalam. Wiec po prostu postanowilam aplikowac i sie udało. Nie wiem jak to wyglada jesli oboje rodziców pochodzi z polski, ale mam nadzieje ze pomoglam.

fili88
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 7 Jan 2013, 18:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Mam podobna sytuacje,ale gdzie czytalam,ze uznaniowo mozliwe jest otrzymanie paszportu dla tekiego dziecka, no i po 10 latach chyba bedzie naturalizowana, wiec chcyba wtedy jej sie bedzie nalezal paszport..
Hmm, nie wiem czy o te rejestracje chodzilo?za 631f?

oplaty za obywatelstwo brytyskie itp



magusia wrote:'Podpinajac sie' pod temat Brytyjski paszport dla dziecka chcialam zapytac o jedna rzecz... Dzisiaj otrzymalam Brytyjski paszport dla mlodszej corki - niecale 2 latka Pomyslalam, ze nastepnie zrobie dla starszej (bo wszystkie dokumenty juz odeslali) - 6lat. Niestety.... Pani z Passport Service powiedziala mojemu mezowi przez telefon, ze to nie takie proste... dlatego, ze 6-latka urodzila sie w UK rok po moim przyjezdzie, a 2 lata po przyjezdzie meza (a nie 5 lat - chodzi mi oczywiscie o dokumentacje pracy= P60 lub P45).

Kurcze to troche niesprawiedliwe... :( starsza corka mieszka to juz 6 lat, chodzi 2 rok do szkoly... a malenka bezproblemowo otrzymala Brytyjski paszport.... No, ale zycie.... takie maja to zasady.

Moje pytanie brzmi: co musze zrobic, zeby wyrobic 6-latce paszport? Ta kobieta z Service Passport wspommiala cos ze na 3 mieisace trzeba ja zarejestrowac....na British citizenship..... tylko gdzie i jak? i czy cos jeszcse? Czy sa za to jakies oplaty?

Prosze o pomoc.....
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Dla mojego młodszego synka mogę wyrobić angielski paszport. Teraz mam pytanie czy to oznacza, że on będzie miał anielskie obywatelstwo? :oops: Czy mam obowiązek umiejscowić go w polskim urzedzie czy on już z polską nie będzie miał nic wspólnego? Zielona jestem w tym temacie :roll: :oops:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

Kitka wrote:Dla mojego młodszego synka mogę wyrobić angielski paszport. Teraz mam pytanie czy to oznacza, że on będzie miał anielskie obywatelstwo? :oops: Czy mam obowiązek umiejscowić go w polskim urzedzie czy on już z polską nie będzie miał nic wspólnego? Zielona jestem w tym temacie :roll: :oops:

Dziecko urodzone w Anglii teoretycznie ma obywatelstwo angielskie , ale możesz zarejestrować w Polsce wyrobić pesel i polski paszport i teoretycznie będzie mieć podwójne obywatelstwo ale dla Anglii posługiwać będzie sie dokumentami brytyjskimi więc będzie obywatelem "tylko" Anglii a w Polsce tylko polskimi i będzie tylko obywatelem Polski , jednak jeśli nie chcesz nie musisz rejestrować w Polsce to Twoja decyzja, ja narazie nie rejestrowalam w Pl bo to duzo roboty i do wszystkiego są potrzebni oboje rodzice podpisy notarialne przetłumaczony akt urodzenia itp a tutaj toczy sie życie praca itp nie możemy zostawić wszystkiego na miesiąc czy półtora zeby to załatwić w Pl .

P880920
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 11 Feb 2011, 22:31
Location: Shard End
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

P880920, a nie wiesz czy jak pozniej rodzice beda chcieli wyrobic pl paszport nie bedzie problemu? czy w polskiej aplikacji jest pyt o obywatelstwo, albo o posiadanie innego obywatelstwa(lub posiadania paszportu) niz polskie?

P880920 wrote:Dziecko urodzone w Anglii teoretycznie ma obywatelstwo angielskie

no wlasnie "teoretycznie"... bo w realiach, to dopiero urodzone po 5 latach od momentu podjecia pracy przez rodzicow.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

P880920 Mój starszy synio ma obywatelstwo polskie. Umiejscowiony jest w polskim urzędzie ma pesel i dowód. Drugiemu syniowi "przysługuje" paszport UK i łatwiej mi to załatwić, dlatego się na niego chcę zdecydować. Skoro nie ma obowiązku umiejscowienia w PL to ok, nie spieszno mi do tego, bo zostajemy w UK na stałe.
Rozumiem, że jeśli przyjedzie mi wpisać w jakiś dokument informacje o obywatelstwie to u młodszego będę wpisywać GB?
Dziwnie jakoś, jeden synio polak, drugi anglik :roll: :?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

agg wrote:P880920, a nie wiesz czy jak pozniej rodzice beda chcieli wyrobic pl paszport nie bedzie problemu? czy w polskiej aplikacji jest pyt o obywatelstwo, albo o posiadanie innego obywatelstwa(lub posiadania paszportu) niz polskie?

P880920 wrote:Dziecko urodzone w Anglii teoretycznie ma obywatelstwo angielskie

no wlasnie "teoretycznie"... bo w realiach, to dopiero urodzone po 5 latach od momentu podjecia pracy przez rodzicow.

Z tego co sie dowiadywalam to mozna kiedy kolwiek w Pl zarejestrować dziecko tylko musi być gdzieś zameldowane, czyli jeśli jakaś rodzina mieszka w pl mozna zameldowac dziecko , przetłumaczyć notarialnie akt urodzenia wyrobić pesel itp.
A co do tego obywatelstwa to to dokładnie nie wiem bo moj partner jest Brytyjczykiem więc u mnie automatycznie było ;)

Dodano: -- 13 mar 2013, o 11:00 --

Kitka wrote:P880920 Mój starszy synio ma obywatelstwo polskie. Umiejscowiony jest w polskim urzędzie ma pesel i dowód. Drugiemu syniowi "przysługuje" paszport UK i łatwiej mi to załatwić, dlatego się na niego chcę zdecydować. Skoro nie ma obowiązku umiejscowienia w PL to ok, nie spieszno mi do tego, bo zostajemy w UK na stałe.
Rozumiem, że jeśli przyjedzie mi wpisać w jakiś dokument informacje o obywatelstwie to u młodszego będę wpisywać GB?
Dziwnie jakoś, jeden synio polak, drugi anglik :roll: :?


No jeśli wyrobila Brytyjki paszport to Synek będzie (w dokumentach biletach lotniczych itp )miał obywatelstwo GB , no śmiesznie w Twoim przypadku;) a jeśli zostajecie na stałe to wydaje mi sie ze po kilku latach starszy syn tez będzie miał prawo uzyskać brytyjski paszport ale nie jestem w 100% pewna.

P880920
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Age: 35
Joined: 11 Feb 2011, 22:31
Location: Shard End
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO