Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by Ola2 » 8 Jan 2012, 20:32 Brytyjski paszport dla 16-to miesiecznego dziecka

witam,chcialam sie dowiedziec czy mozna wyrobic brytyjski paszport dla 16-ta miesiecznego dziecka,dodam ze niedlugo uplywa termin waznosci tymczasowego paszportu(polskiego)

Ola2
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 12 Nov 2011, 20:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Jesli ojciec jest Brytyjczykiem i chce swemu dziecku nadac obywatelstwo to raczej on powinniec pochodzic za tym i pozalatwiac, chyba ze ty jako matka juz masz lub starasz sie o obywatelstwo brytyjskie mozesz w podaniu zawrzec rowniez osobe swojego dziecka..

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Ola2 można, poszperaj dobrze w necie a znajdziesz, miałam linka ale gdzies mi się zapodział, ojciec NIE MUSI mieć obywatelstwa brytyjskiego , wiem na pewno że musisz Ty lub partner (ojciec dziecka) mieć udokumentowane na czysto prace, podatki, payslipy, home office itp na 5 lat przed urodzeniem dziecka, zbieracie wszystkie dokumenty i jedziecie do Bristolu, przekładacie wszystko, jak jest ok to płacicie 90 f i za kilka tygodni odbieracie lub przysyłają wam paszport :)


http://forum.gazeta.pl/forum/w,37418,12 ... a.html?v=2


powodzenia :) my zaczynamy w październiku :)

nikctom
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 23 Feb 2007, 12:27
Location: Erdington
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

To tez powyzej napisalam ojciec lub matka musza miec obywatelstwo, lub jeden z rodzicow starajac sie o obywatelstwo moze w dokumentacji uwzglednic dziecko

martaf5
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 23 Jul 2010, 21:55
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

Dziekuje za odpowiedz,niedlugo przyjezdza do Bham Konsul z Londynu,co prawda przyjmuje on tylko wnioski o paszport tymczasowy dla maluszkow swiezo urodzonych,ale informacji na temat paszportu Brytyjskiego udzieli,pozdrawiam:)

Ola2
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 12 Nov 2011, 20:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

martaf5 wrote:To tez powyzej napisalam ojciec lub matka musza miec obywatelstwo, lub jeden z rodzicow starajac sie o obywatelstwo moze w dokumentacji uwzglednic dziecko


nie muszą mieć obywatelstwa angielskiego , no chyba że chcą

nikctom
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 23 Feb 2007, 12:27
Location: Erdington
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

jezeli rodzice nie maja obywatelstwa brytyjskiego, dla dziecka mozna starac sie o paszport brytyjski okolo 10 roku zycia dziecka, wiecej na:
http://ukba.homeoffice.gov.uk/britishci ... tiontypes/
pozdrawiam
Image

izabellka81
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Age: 43
Joined: 11 Jul 2008, 09:57
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Jezeli masz stalego rezydenta mozesz wyrobic dziecku obywatelstwo angielskie koszt 500 funtow dopiero pozniej jezeli dziecko dostanie obywatelstwo wyrabiasz paszport angielski nie musisz miec obywatelstwa angielskiego wystarczy ze ty lub twoj partner macie stalego rezydenta

debos11
Początkujący
 
 
Posts: 12
Age: 43
Joined: 23 Oct 2007, 18:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Widze rozne roznosci i dziwactwa wypisujecie....

Moja corka otrzymala paszport brytyjski jak miala 4 miesiace. Zadne z nas nie jest Brytyjczykiem. A oto co musielismy zrobic:

- P60 z ostatnich 5 lat
- Akt urodzenia
- Obecny kontrak pracy
- Osoba z paszportem brytyjskim ktora poswiadczy ze zna nas 5 lat i musi byc to osoba z profesja np. lekarz, ksiegowy itp.(nie moze to byc nikt spokrewniony)
- 2 zdjecia z czego jedno z nich musi byc podpisane na odwrocie ze na zdjeciu jest faktycznie nasze dziecko (najlpiej zeby podpisala to ta sama osoba ktora poswiadczyla ze zna nas 5 lat)
-£49 oplata


I to by bylo na tyle. Mam nadzieje ze rozwialem wszystkie watpliwosci.

Tak bylo 16 miesiecy temu....no chyba ze cos sie zmienilo.
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
2

Fok@, a mieliscie rezydenta?? jaka jest roznica w paszportach?jaka waznosc ma ten brytyjski paszport dla dziecka?
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Jesli sie nie myle to na 5 lat ten brytyjski paszport jest wydawany,tez sie nad nim zastanawiam,a czy ta osoba ktora ma poswiadczyc,ze zna nas 5 lat to musi stawic sie osobiscie czy wystarczy pismo i pieczatka?
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

bogini8, nie trzeba miec zadnego "rezydenta". wystarczy udokumentowac 5 lat pracy PRZED narodzinami dziecka.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

Z tego co pamietam to trzeba zadzwonic do home office i poprosic o odpowiedni formularz - nie pamietam jaki :/ Jak wytlumaczysz sytuacje to beda wiedzieli jaki wyslac. W tym formularzu jest rubryka danych osoby ktora bedzie poswiadczac i wymagany jest podpis... Nie trzeba nigdzie sie ruszac, no tylko na poczte :P W naszym przypadku osoba potwierdzajaca byl moj szef - company owner. Rezydent nie ma znaczenia. Wszystko odbylo sie bardzo szybko i w przeciagu 2 tygodni pan zapukal z paszportem corki ;) Lepsze to niz dymanie do londynu 2 razy :X

/edit

Paszport jest na 5 lat
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

agg, Fok@, dzieki, tak pytalam z ciekawosci :)) mnie toie dotyczy ,bopracuje w UK 4 lata ;)
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

oboje rodzicow musi pracowac w UK 5 lat?
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO