egzema u dziecka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by KINGA2777 » 22 Nov 2011, 17:57 Re: egzema u dziecka

witam u chnczykow jst bardzo dbra masc dla dzieci na egzema i cherbatki polecam naprawde dziala, masc kosztuje 15 luntow stosowalam ja przez 3 miesaice i zniklo wszytsko dziecko musi ograniczac slodycze i tzreba zrobic testy na alergie to raze sie laczy, i maja herbatki ktore minimalizuja swedzenia naprawde polecam w razie kontatu pisac kinga2777@wp.pl

KINGA2777
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 2 Jan 2009, 16:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by eve872 » 22 Nov 2011, 19:43 Re: egzema u dziecka

Na AZS jest dobry krem atoperal, i emulsja do mycie emolium
Niestety wszystko jest dostepne w Polsce ale wszystko znika jak reka odjol

eve872
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 18 Apr 2011, 19:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by yummybrummiemummy » 23 Nov 2011, 07:17 Re: egzema u dziecka

Ja uzywam emulsje i mleczko do ciala Emolium, dostalam nieograniczony zapas od GP. Sa tez specjalne plyny do kapieli. Nie wiem, czy ktos wspomnial, ale jesli dziecku zaczerwienia sie skora, nalezy unikac jakichkolwiek plynow do kapieli a nawet szamponow, gdyz one jeszcze bardziej wysusza.
Moj GP doradzil, zeby kapac malego w samej wodzie i biorac pod uwage, ze syn jest mulatkiem i balam sie tego problemu, przeszlo mu calkowicie po kilku miesiacach i poki co (tfu tfu!) nie wrocilo :)
Zycze powodzenia! :)
Stay Drunk! Avoid Hungover!!!
:D
User avatar
yummybrummiemummy
Początkujący
 
 
Posts: 45
Age: 40
Joined: 19 Jul 2011, 20:40
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by eve872 » 23 Nov 2011, 10:00 Re: egzema u dziecka

yummybrummiemummy, Gdzie mozna w anglii kupic Emolium bo wy zamawiamy z Polski tu szukalismy ale nigdzie nie bylo .byla bym wdzieczana za pomoc .

eve872
Początkujący
 
 
Posts: 16
Joined: 18 Apr 2011, 19:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kajunia28 » 10 Dec 2011, 15:52 Re: egzema u dziecka

normalnie nie mozliwe moja siedmiolatka tez ma egzeme ,masakra [potrafi tek to paskudztwo rodrapac az do krwi..a malo tego w pl jak byla nie miala czegos takiego a tu to plaga ..skad sie to bierze???prawie kazde dziecko moich znajomych mialo badz ma z ty stycznosc..tez stosuje serie e-45 i taki tluuusty krem w duzej butli od lekarza i mam masc z antybiotykiem czy sterydami jak juz jest zle..pozdrawiam

kajunia28
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 7 Dec 2011, 19:55
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karen » 19 Dec 2011, 22:03 Re: egzema u dziecka

Dziewczyny ! Moj maly tez leczony na egzeme w Uk . Pojechalam do Polski , zrobilam testy alergiczne - panel zywieniowy i wyszlo na co jest uczulony !
Egzema czy tam atopowe zapalenie skory jak to nazwia w Polsce jest alergia na cos napewno.
Zycze powodzenia w walce z tym bo czytalam , ze jest ciezko!

karen
Rozeznany
 
 
Posts: 111
Joined: 10 Nov 2008, 17:46
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by KINGA2777 » 20 Jan 2012, 10:33 Re: egzema u dziecka

witam na egzeme pomaga krem oilatum ,dziecko nie moze jesc tego na co jest uczulone, bo pokarmy ktorych jesc nie moze wywoluje reakcje alergiczne,
trzeba dziecku zrobic testy alergiczne , moja mala odkad zrobilma testy i nie je pokarmow na ktore jest uczulona to egzemy prawie nie ma, chyba ze zje to czego nie moze,
warto takze zasiegnac porady chinczykow, maja tutja swoje gabinety,
zakupic u nich masci na egzem bardzo pomagaja, stosuje od kilku miesiecy z przerwami,
dziecku poprawila sie skora i w ogole nie widac zeby bylo chore.polecam,
wiecej inf prosze pisac kinga2777@wp.pl

KINGA2777
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 2 Jan 2009, 16:09
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kat198 » 21 Jan 2012, 09:18 Re: egzema u dziecka

witam. czy robilyscie tutaj waszym malucha testy alergiczne? moze ktoras z was napisac jak to wyglada w uk? ogolnie ile dzieciaczek musi miec lat i czy potrzebne jest skierowanie do pediatry czy sam gp moze wykonac takie testy? z gory dziekuje za informacje i pozdrawiam:)

Kat198
Początkujący
 
 
Posts: 37
Joined: 2 Aug 2010, 10:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Agadz27 » 3 Jul 2012, 16:52 Re: egzema u dziecka

http://skin-zone.molnlycke.com/Skin-Zon ... -Garments/
Choć tanie nie są to Polecam , ponoć mozna dostac od GP na recepte . Ja kupiłam na ebay-u.
A tu troche instrukcji:)
http://www.atopowe.pl/forum/tematy/5041 ... ast/page2/

Dodam ze my nadal zmagamy sie z choroba, po połrocznej przerwie nastąpił nawrót ze zdwojona siła:((( Ola ma juz trzy lata i w sierpniu mam zamiar zrobić jej testy skórne bo w zeszłym roku testy z krwi nic nie wykazały.
Pozdrawiam
User avatar
Agadz27
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 46
Joined: 27 Jun 2007, 14:29
Location: Ustroń/Bearwood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mamitka » 6 Jul 2012, 16:31 Re: egzema u dziecka

Hejka:)
Widze ze to temat dla mnie!!!!Moj synek jak skonczyl 6mies tak zaczelo u niego wyskakiwac egzema poszlam do lekarza ten dal nam masc najpierw jedna pozniej druga i tak szlo caly czas,gdy bylo cieplo jemu zaczelo to ropiec wiec dali i antybioty po kuracji 7 dniowej nic nie pomoglo wiec tylko szpital (dodam ze doszla wysoka temp)
w szpitalu 2 antybiotyki 5 masci itp i itd.
Gdy przeprowadzilam sie tu do Bham poszlam do gp bo mascie sie pokonczyly wiec jak pani doktor zobaczyla ile on masci ze sterydami pobiera sie wystraszyla,ale dala recepte no bo trzeba.
Po 3 dniach wracalam bo jego tak wysypalo takie place czerwone dostal nie spal plakal caly czas ,wrocilam do tej samej GP co przedtem i dala jedna masc (bez sterydow)+olitum kazala rowniez samrowac oliwa z oliwek i jest rezultat jestesmy na kuracji juz 2 tyg ladnie mu wszystko schodzi i jestem zadowolona!!!!!!
agadz27-jemu zrobili w szpitalu z bandazy wlasnie ubranko i na mokro!!!!!

mamitka
Początkujący
 
 
Posts: 12
Joined: 8 Jun 2012, 11:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by zylzia » 1 Nov 2012, 11:02 Re: egzema u dziecka

Witam , zmagam sie z AZS u mojej córki 6 letniej. Juz przechodzimy przez to 5 lat ponad. Prosilismy sie o testy alergiczne GP ale nie ma takiej potrzeby , pojechalismy do PL okazalo sie ze dziecko ma w silnym stopniu uczulenie na zołtko i bialko surowe jak i gotowane , kurz i ryby. Stosujemy lekarstwa jak Eumovate na sterydach ale tylko jak potrzeba, staram sie jak najmniej uzywac kremow sterydowych. Obecnie uzywam asci natluszczajacych jak Diprobase Ointmenet , czasami oilatum cream junior jak i aveeno ale skora córki nie przyjmuje tych kremow dobrze bo po tym piecze ja skora i placze starsznie wiec ograniczam . Nie mozna uzywac tego samego kremu natluszczajacego caly czas. Trza zmienic rano i wieczorem . Na wieczor mamy diprobase ointment a na rano oilatum albo aveeno lub tez diprobase CREAM. Do kąpania wlewal jej EMULSIDERM , znacznie lepszy od Oilatum bath . Tez dziewczyny uwazajcie jak wasz maluch zlapie zimno wtedy odrazu udajacie sie do Gp z tym on zastosuje odpowiednie srodki. Maluchy z Egzema sa bardzo podatne na Zimno(Cold Sores jak i bakteria Hepres) . dziecko moje lezlo tydzien w szpitalu pod kroplowkami i antybiotykami dozylnie podawanymi . AZS=EGZMA . Po tym tragicznym zimnie jak jej wyskoczylo mamy staly kontakt z dermatolog w szpitalu i mozemy ja odwiedzac kiedy chcemy .

zylzia
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 1 Nov 2012, 10:49
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 6 Jun 2013, 12:15 Re: egzema u dziecka

Hej! Dawno mnie tu nie było. U mnie zmiany, oprócz jednego atopika w domu mam już dwójkę :wink: :roll:
Chciałam Wam polecić Dermol cream do smarowania i Dermol 600 do kąpieli. Bardzo fajne emolienty!!!
Czy ktoś z Was dostał jakiś lek doustny, który działa przeciwświądowo??? U nas najgorszy problem jest w nocy (piszę o moim maluszku) niestety lekarka nie chciała nam nic przepisać. Oczywiście już zasięgnęłam rady w PL i wiem o co prosić. Także za kilka tygodni wrócę do lekarki i będę cisnąć :wink:

Ktos pytał o testy. Skierowanie na testy dziecko dostanie, jak już jego skóra będzie w złym stanie(infekcja) :roll: Najlepiej jakby do problemów skórnych doszły inne obiawy :roll: U nas były wymioty po żółtku i skierowanie dostaliśmy. Trzeba bardzo naciskać, często pojawiać się u lekarza i marudzić :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ena21 » 9 Apr 2014, 13:14 Re: egzema u dziecka

Cześć. Czy ktoś dorosły ma może tutaj AZS? Bo ja własnie zostalam szczesliwym posiadaczem tego paskudzstwa i w dodatku pojawilo sie na twarzy, że to eczma stwierdził GP zapisal 2 rodzaje masci, 2 tyg wszystko bylo ok ale teraz od nowa wszystko zaczyna swędzieć i wychodza plamy, wyczytalam ze leczyc powinno sie to u dermatologa nie GP, wiec moje pytanie brzmi gdzie znajde dobrego dematologa na NHS, znalazlam ze najblizszy jest w centre hospital. Czy tam wystarczy tylko zadzwonic i umowic sie na wizyte czy trzeba skierowanie od GP? chyba ze znacie jakis innych dobrych dermatologów. Prosze o pomoc ;)
User avatar
Ena21
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Age: 34
Joined: 25 Nov 2012, 23:00
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 9 Apr 2014, 15:29 Re: egzema u dziecka

Ena21, AZS czy tez egzema jest tak powrzechne, ze leczy sie to u GP, a raczej lagodzi objawy, bo wyleczyc sie nie da.... Do dermatologa potrzebne jest skierowanie od GP.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by dox » 9 Apr 2014, 16:52 Re: egzema u dziecka

hej dziewczyny:) u mojej małej też najpierw stwierdzono egzeme ,dostaliśmy skierowanie do dermatologa od GP,przepisala specyfiki do smarowania i kąpieli,pomogło dosyć ale nie na długo. Jak skończyła 3 latka poprosiłam swojego GP o skierowanie na testy skórne,szczęśliwie jakos udało nam się go przekonać i ją wysłał na testy... okazało się że jej problem ze skórą to reakcja na roztocza,sierść i wodę ... na wodę załozyłam specjalny filtr,wykładziny zmieniłam na panele,ogólnie staram się jak najbardziej zminimalizować te roztocza w domu i muszę powiedzieć że jest o niebo lepiej,bez używania kremów sterydowych i innych mazideł,także polecam szukanie przyczyn problemów ze skórą...Wiadomo że najprościej powiedzieć egzma...

dox
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 17 Oct 2011, 08:46
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO