egzema u dziecka

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by anika m » 28 Apr 2011, 12:01 egzema u dziecka

witam wszystkich,moje dziecko ma egzemę stosuję specyfiki które zapisał mi doktor ale szczerze mówiąc kiepsko pomagają czasem nawet mam wrażenie że wygląda to jeszcze gorzej.Czy ktoś z was też ma taki problem?jak sobie z tym radzicie?może znacie jakiś dobry sposób na zminimalizowanie tej dolegliwości? jeśli tak to b.proszę o odzew,dziękuję

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 28 Apr 2011, 12:58 Re: egzema u dziecka

Radzilabym Ci jeszcze raz pojsc z dzieckiem do lekarza i powiedziec,ze te kosmetyki nic nie daja albo popros go zeby Cie skierowal do dermatologa.
Mojej kolezanki synek ma egzeme i wiem,ze ona wlasnie tez miala specjalne kosmetyki do kapieli i po kapieli.Ale po nich skora jej dziecka jest o niebo lepsza.Tylko niestety nie powiem Ci nazwy,bo nie wiem.
Poczytaj tez na necie.Mnostwo jest takich tematow dotyczacych pielegnacji dziecka z egzema.Pozdrawiam :)
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agness247 » 28 Apr 2011, 13:16 Re: egzema u dziecka

Witam u mojego 9 miesiecznego synka tez stwierdzono ta dolegliwosc ze tak to nazwe i kazali uzywac oilatum do kapieli i krem po i musze przyznac ze jest poprawa wiec nie wiem jakie kosmetyki tobie przepisal lekarz ale oilatum sa chyba najlepsze . Ajezeli naprawde nie widzisz poprawy to zglos sie jeszcze raz do lekarza powinien przepisac tobie antybiotykprzynajmniej mi tak powiedziano ze jezeli stan nie bedzie sie polepszal to mam wrocic i przepisze antybiotyk .co prawda zaznaczyl na poczatku ze poprawy mozna sie spodziewac nawet po miesiacu. A tym kremem oilatum smaruje malego w ciagu dnia co 3 ,4 godziny w tych miejscach gdzie sa widoczne zmiany no i po kapieli. A i jeszcze jedno uzywajac plynu oilatum do kapieli podobno nie wolno uzywac mydla jednoczesnie ale nie wiem ile w tym prawdy ale sama nie ryzykowalam plucze malego jedynie w tej wodzie z plynem:)pozdrawiam

agness247
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 40
Joined: 22 Jul 2009, 08:59
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by asia.z » 28 Apr 2011, 14:06 Re: egzema u dziecka

Hej,moja mala(1,5 roku)rowniez ma problemy z ta choroba,na calutkim ciele.Najpierw dostalismy Hydrocortisone 0,05%,na poczatku pomagalo.Teraz dostalismy Hydrocortisone1%,pomaga,nalezy jednak pamietac ze jest to krem ze sterydami i stosuje sie go tylko przez okolo 5-7 dni,potem przerwa.Dodatkowo mamy wielka butle Epaderm cream do nawilzania calego ciala.Stosujemy go 2 razy dziennie.Do tego do kapieli E-45,no i kapie mala 2-3 razy w tygodniu.Teraz jest naprawde dobrze,a czasem to poprostu masakra,jak ja swedzi to potrafi rozdrapac rany az do krwi.Musze pilnowac zeby miala zawsze krociotko obciete paznokcie.Aha jeszcze na noc syrop Piriton(naprawde przynosi ulge),uzywam tez proszku Fairy
Lepiej grzeszyc i zalowac niz zalowac ze sie nie zgrzeszylo

asia.z
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Age: 48
Joined: 16 Jan 2007, 16:37
Location: Erdington
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by hidalgo4 » 28 Apr 2011, 15:10 Re: egzema u dziecka

oj drogie [anie to nie jest eczema z tego co czytam tylko atopowe zapalenie skory a to niestety nie to samo co eczema (egzema) itp. DERMATOLOG i to polski w POlsce da duzo lepsze leki niz ci z UK - wiem bo mamy ten sam problem uzywamy obecnie specjalnego kremu o nazwie - atoperal (bez recepty) zamowienia internetowe z PL i EMOLium rowniez bez recepty - mielsimy inne na poczatku aby zlagodzic to wszystko.


PLUS wietrzenie domu, i mrozenia poscieli plus hypoalergiczne wszystko i skroka cud :mrgreen:
Będą go poznawać nie po jego słowach, a po jego czynach!
User avatar
hidalgo4
Stały Bywalec
 
 
Posts: 410
Age: 39
Joined: 18 Aug 2007, 18:01
Location: z Piekla rodem
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 28 Apr 2011, 19:10 Re: egzema u dziecka

ojej dziewczyny,dziékujé bardzo za tak szybki i dość liczny odzew:)) walczę z tym właściwie odkąd mała skończyła 2 miesiące...na początku lekarz przepisał mi Oilatum płyn do kąpieli i krem ale doszłam do wniosku że po tych kąpielach wygląda to jeszcze gorzej,dziś przy okazji szczepienia poszłam do jej doktora i poprosiłam o zmianę ,zmienił na coś o nazwie Dermol (zobaczymy czy pomoże) pytałam go także o jakieś testy żeby wykryć co może powodować alergię ale stwierdził że jest za mała na test że później. Dlatego pytałm go o test bo gdzieś wyczytałam że egzema to rodzaj reakcji alergicznej ale sama już nie wiem.....tak strasznie mi jej żal jak czasem dostanie tak okropnych zaognionych zmian na skórze...pewnie tak jak radzisz wybiorę się do dermatologa w Polsce ale to pewnie latem do tego czasu muszę jakoś jej ulżyć jak tylko się da....

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 29 Apr 2011, 08:20 Re: egzema u dziecka

Tylko musisz wiedzieć/pamiętać o jednym. W Polsce dermatolog przepisze Ci bardzo skuteczną maść/krem. Tylko że na 99% będzie to lek sterydowy. A z tym to trzeba bardzo ostrożnie. Wręcz trzeba się zastanowić, czy zaaplikować dziecku.
Poszperaj na necie o lekach sterydowych.
I życzę mądrej decyzji.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 29 Apr 2011, 09:13 Re: egzema u dziecka

dzięki za radę:) zgadzam się z tobą co do tych kremów sterydowych sama mam taki w domu ale się trochę obawiam go stosować szczególnie że moja mała ma raptem roczek,więc używam go tylko wtedy kiedy ma bardzo silną reakcję i nagładam b.cieniutką warstwę.Ach wiecie może od jakiego wieku robią testy alergiczne tutaj w UK?

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agness247 » 29 Apr 2011, 11:12 Re: egzema u dziecka

Nie wiem jak jest tutaj ale w zazwyczaj testy alergiczne robia dzieciom ktore ukonczyly 3 rok zycia. ale moze jak bys porozmawiala z lekarzem to udaloby sie to szybciej zrobic .pozdrawiam

agness247
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 40
Joined: 22 Jul 2009, 08:59
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 29 Apr 2011, 11:59 Re: egzema u dziecka

ja go pytałam o testy agness ale mi powiedział że jest za mała( ma rok) i tak się cieszę że mi powiedział później się zrobi a nie wcale nie zrobimy bo nie potrzeba-jak to czasem bywa z angielskimi lekarzami;))pozdr.

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 29 Apr 2011, 13:10 Re: egzema u dziecka

Testy skorne robi sie dzieciom ktore ukonczyly 3 rok zycia bo polegaja na tym ze pod skore wprowadza sie alergeny i obserwuje czy pojawi sie babelek i chodzi o to ze dziecko nie moze tego zadrapac czy zamazac, moja corka ma prawie 5 lat a jestem przekonana ze nie dalaby sobie zrobic testow. Dla mlodszych dzieci mozna zrobic testy z krwi czyli pobieraja probke i testy przeprowadzaja w laboratorium ale takie testy bardzo niechetnie robia dzieciom dlatego ze u takiego maluszka wszystko bardzo szybko sie zmienia i np teraz dziecko moze reagowac wysypka a za miesiac juz bedzie ok, dlatego tez lekarze zalecaja zaczekac, poki co zostaje wnikliwa obserwacja, hipoalergiczne kosmetyki i srodki piorace (dla calej rodziny) i dieta eliminacyjna.
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 30 Apr 2011, 15:20 Re: egzema u dziecka

witam wszystkich:) strasznie męczący dzień dzisiaj,maluda dostała strasznie zaognionych plam i trzeba było podjecgać do ''walk in centre'' pod paszką wręcz ranę zwyciekiem ma.Przepisał jej antybiotyk i coś do smarowania...pytam go co możemy robić żeby uniknąć takich reakcji tej egzemy a on na to że jak ktoś ma tą przypadłość to ma i ciężko coś poradzić żeby się nie pojawiała .....okropieństwo,najgorsze jest to że nie mam pojęcia czy to się pojawia jak coś zje nieodpowiedniego czy to przez coś innego.....

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 18 May 2011, 20:40 Re: egzema u dziecka

Ja juz ponad 2 lata męczę się z egzemą u synia. Przetestowaliśmy juz bardzo wiele z różnym skutkiem. Byliśmy pod opieką GP, pediatry i dermatologa.

Teraz do mycia stosuję emulcję DER-MED z PL, polecam! Kapiel jest co 2-3 dni, takie zalecenie od lekarza dostałam.
Do codziennego nawilżania Oliatum, E-45 lub inne emolienty, nie widzę dużej rożnicy między nimi.
Do zmian w początkowym stadium E-45 itch relief cream.
Do mocnych zmian mamy nową maść Eumovate (przepisana przez GP), jest bardzo dobra.
Koleżanka chwali sobie polski Protopic, jest bez sterydów, więc jak będę w PL to się w niego zaopatrzę.

agness Mydło dla dzieci z wszelaka egzemą jest niewskazane! Płyn Oliatum do mycia w zupełności wystarczy małemu :grin:

asia.z No bardzo podobnie to u nas wygląda. Jak egzema wejdzie w ten gorszy etap to drapanie i krew :roll: Mój jest uczulony na Piriton, wymiotuje po nim :| Dowiedziałam się o tym przy ospie, bo nigdy wczesniej go nie stosowałam.

hidalgo AZS to jeden z typów egzemy, jest ich w sumie osiem :wink: Szkoda, że lekarze nie są w stanie stwierdzić, który dotyczny mojego dziecka, zawsze słyszę ogólnie egzema :|

anika m Mój synek miał testy z krwi, jak miał około 1,5 roku. Nie wykazały żadnej alergi, mimo iż była na żółtko (wymiotował po nim i po wszystkim co je zawierało perfidnie) Te testy są niemiarodajne, niestety. Chcę w wakacje zrobić testy skórne, choć mam przeczucie, że również nic nie wykażą.

Adam Boltryk Niestey czasm bez sterydu ani rusz. Lepiej zaaplikować steryd w odpowiednim momencie niż doprowadzić do zaognienia i zainfekowania zmian, bo wtedy wchodzi do tego jeszcze antybiotyk. Piszę z własnego doświadczenia eh.

Wszystkim życzę powodzenia w walce :wink:
To by było na tyle :D
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
2

FemalePostNapisane by anika m » 19 May 2011, 08:40 Re: egzema u dziecka

witaj Kitka:) cieszé się że napisałaś,gdyż każde wskazówki i uwagi rodziców którzy przechodzą przez to samo lub przechodzili uważam za wartościowe :)my mamy wizytę z u dermatologa na początku czerwca,mam nadzieję że coś bardziej konkretnego się dowiem(albo tylko się łudzę)...najgorzej że już sama zwątpiłam czy to na pewno egzema...bo czy pojawiałaby się gwałtownie i czasem bledła zupełnie?prowadzę już nawet zapiski co daję małej do jedzenia i próbuję wyłapać czy na coś z jedzenia jest uczulona...kosmetyki generalnie zapisane przez GP nie przynoszą żadnych efektów a czasem jeszcze bardziej podrażniają...
Kitka piszesz że w wakacje planujesz zrobić testy skórne,mogę wiedzieć gdzie?bo mój GP mówi że jest za mała...
pozdrawiam:)

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 43
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 19 May 2011, 14:04 Re: egzema u dziecka

anika m Z egzemą to jest tak, że u każdego trochę inaczej wygląda. Nie dość, że syna mam z egzemą to od bodajże 3 lat i mąż ma nawroty :roll: Różnie się to u nich objawia u męża łatwiej zapanować nad nią, u syna, jak się zacznie szybko rozwijać to zatrzymać cieżko i zmiana długo potrawi przysparzać problemów. Miejsca wystepowania są za to podobne, plecy i kończyny.

Testy zrobie w PL, mój synek będzie miał wtedy 3,5 roku. Nie chce mi się tu wybłagiwać o testy zrobię na spokojnie w PL. Nie mam pojecia co może być alergenem i czasem mam wrażenie, to nie jest alergia na coś tylko po prostu taka choroba skóry. Brak dostatecznej ochrony skóry czy coś w tym rodzaju. Mój synek był ponad rok na diecie bez nabiałowej i nie przynosiło to żadnych efektów. Przeszłam kilka prób z eliminacją produktów, używalismy różnych środków do prania, tylko bawełnianie ubrania, bardzo częsta zmiana pościeli i tak co jakis czas egzema dawała o sobie znać.
Attachments
cats.jpg
To zdjęcia zmian u mojego synka w początkowym stadium i już w bardziej rozwiniętym stanie. Pierwsze zdjęcie to ręka drugie to udo. To miejsce na udzie najczęsciej się odnawia.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO