Autyzm

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by kik1976 » 21 Mar 2011, 18:35 Autyzm

Witam. wlasciwie ponowie pytanie. czy sa tu rodzice dzieci autystycznych. mowiac -tu- mam na mysli west midlands.
temat kiedys poruszalam, ale neistety odnowic mi sie go nei udalo.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 22 Mar 2011, 14:19 Re: Autyzm

hej:)poszukujesz tylko rodziców w ramach kontaktu? czy ogólnie temat autyzmu cię interesuje bo nie sprecyzowałaś swoich oczekiwań:) może dlatego nikt jeszcze nie zabrał głosu...pozdrawiam :wink:

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 42
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 22 Mar 2011, 16:17 Re: Autyzm

milo, ze sie odezwalas. tzn moze byc wszystko, a najlepiej kontakt. mam juz troche doswiadczenia w tym zakresie. ale nowe informacje tez przydatne, zwlaszcza organizacyjne i terapie, bo troche sie to rozni np od polskich realiow.
no i milo by bylo poznac rodzicow z okolic.

rok temu pisalam rowniez na ten temat, al e odezwala sie jedna osoba i tyle. glownei piszemy na mw, ale moze tu blizej tez jest.
moze poprostu nikogo nie ma, albo nie maja ochoty na kontakty.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 23 Mar 2011, 09:45 Re: Autyzm

myślę że to może dlatego że ciągle mała świadomość jest na temat autyzmu (to nie jest zaraźliwe;)))ja pracowałam z dziećmi z autyzmem..jesli chodzi o informację to nie wiem czy zaglądałaś na National Autistic Society? z jakich okolicjesteś? pozdrawiam:)

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 42
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 23 Mar 2011, 11:56 Re: Autyzm

anika, juz wlasciwie chyba wszystkie mzoliwe stronki mam obcykane. chodzilo mi raczej o praktyke, bo teora, a praktyka, to dwie rozn e sprawy.

a wogole bylo by lepeij, jakby znalezli sie rodzice dzieci powyzej 8 lat ;)

swiadomosc, jak swiadomosc, chodzi chyab bardziej o zaangazowanie. ja sie w to bawie juz od jakis 4 lat. przechodzimy rozne etapy, czytam porady innych rodzicow i niekotre nawet udaje sie wprowadzic w zycie. mowie o rodzicach w pl, ktorzy maja dzieci autystyczne w roznym stopniu zaawansowania.
problem ejst bardzo zlozony i obszerny, trudno precyzowac o co dokladnie chodzi, wszystko wychodzi w praniu.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 24 Mar 2011, 11:36 Re: Autyzm

wiesz te dzieci z którymi ja miałam do czynienia(5-ka) mieszkają właściwie na stałe w takim ośrodku terapełtycznym,rodziców mają w ramach odwiedzin...więc to zupełnie inna bajka.Ale tak sobię myślę że warto może bezpośrednio do tego typu placówek się udać i zasięgnąć porady. Rozumiem że pewnie wolałabyś mieć kontakt z rodzicami którzy w praktyczny sposób bardziej dotykają tego samego problemu...ale mimo wszystko powiedz mi uważasz że te placówki są mało efektywne? ciężko znaleźć jakąś pomoc w związku z tym tematem tutaj w a angli? jak ty to postrzegasz? pozdrawiam:)

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 42
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 24 Mar 2011, 11:46 Re: Autyzm

z tego co piszesz, ty pracowalas z dziecmi z bardzo silnym autyzmem. moj ma asd, czyli moderate autism. co do placowek, to jest istiona roznica. j a wlasciwie bujam sie z nimi od prawie 4 lat, 3 lata obserwacje i jestem w drakcie 2 anelu do ststmentu, bo pierwszy z listopada ubieglego roku, to jakas farsa. wiec nei wiem co wogole mialabym ci napisac. tego jest tak wiele, ze ciezko wybierac.
nie wiem czy wogole sie tu pnownie rozpisywac, bo 100 stron na ten temat jest na mw. jesli ches zpoczytac , to tam zapraszam. nei ebde sie powtarzac , znowu.
tu tylko pytalam, czy jest ktos podobny i chce nawiazac kontakt. no i widac, z e nie ma.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by anika m » 24 Mar 2011, 11:53 Re: Autyzm

no przykro mi kik że cię rozczarowałam,może jeszcze się ktoś odezwie:)chętnie poczytam co napisałaś bo temat sam w sobie mnie interesuje....

anika m
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 42
Joined: 22 Mar 2011, 13:50
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 24 Mar 2011, 12:11 Re: Autyzm

anika, nie rozczarowlas. tylko pisanie po raz kolejny tego samego, jest troche meczace.
wejdz na moja wyspe, tytu tematu rodzina z dzieckiem autystycznym, akurat jest na 1 stronie. tam oprocz mnei pisze jeszcze chyab z 2 rodzicow.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agula126 » 16 Jul 2012, 08:54 Re: Autyzm

Ja mam dziecko z autyzmem.Zdiagnozowano go niedawno, ma 3.5 roku. Dopiero się uczę.

agula126
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 16 Jul 2012, 08:48
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by grzegor1 » 3 Jan 2013, 17:54 Re: Autyzm

Witam bardzo serdecznie ja pracuje z dziecmi atystycznymi juz od 8 lat 6 w polsce 2 tu w bham bardzo chetnie porozmawiam z polskimi rodzicami lub osobami tak jak ja pracujacymi z dziecmi autystycznymi tutaj. pozdr

grzegor1
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 12 Oct 2011, 07:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by mloda765 » 21 Jan 2013, 09:03 Re: Autyzm

Witam wszystkich. Jestem Aga i jestem mama 2 synów. Starszy synek ma 4 latka i jest w trakcie diagnozy. Diagnoza trwa już od roku. Strasznie powoli to wszystko idzie. Bardzo chętnie poznam rodziców dzieci autystycznych może uda się spotkać lub porozmawiać. Wymienić się wiedzą bo wszystko jest bardzo cenne. Mieszkam w tamworth. 20 mil od birmingham. Serdecznie pozdrawiam

mloda765
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 21 Feb 2010, 23:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by anirad » 26 Jan 2013, 09:36 Re: Autyzm

moze troszke nie na temat - ale jesli ktos z rodzicow poszukuje terapeutki z duzym doswiadczeniem to prosze o kontakt na priv.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by patka30 » 27 Mar 2014, 08:08 Re: Autyzm

Witam wszystkich :) jestem nowa tutaj.... chcę na wakacjach wyjechać z córką do Birmingham na stałe. Córka ma prawie 8 lat, w wieku 3 lat został zdiagnozowany u niej autyzm. Chciałabym wiedzieć jak wygląda nauka takich dzieci w normalnej szkole, zajęcia dodatkowe itp. Dodam, że córka bardzo wysoko funkcjonuje, na pierwszy rzut oka w ogóle nie widać, że coś jej jest. Jest mądra, wiem że sobie poradzi ale mimo wszystko ja mam obawy - jak każda matka pewnie. Chętnie też odpowiem na pytania innych mam, które mają autystyczne dzieci bo mam dużą wiedzę w tym temacie, interesuję się terapią, mam dużo pomocy terapeutycznych, sama pracuję z córką i do tego kończę pedagogikę :)

Ps. Pamiętajcie drogie mamy - AUTYZM TO NIE KONIEC ŚWIATA!!
User avatar
patka30
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 27 Mar 2014, 07:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


Return to RODZINA I DZIECKO