POMOCY!!!!

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by galway.kasia » 23 Apr 2013, 20:16 Re: POMOCY!!!!

Cześć ;) bardzo mnie zaciekawił twój artykuł a zarazem przeraził .Byłam dzisiaj u lekarza z moim niespełna 8 miesięcznym synkiem , ponieważ ma egzemę i budzi się w nocy z płaczem bo swędzi go ciałko . Lekarz przepisał mi ów syrop jako lek antyhistaminowy łagodzący swędzenie !?!?!? I właśnie doczytałam na ulotce że lek może powodować senność więc podawać go przed spaniem oraz że jest nie wskazany u dzieci poniżej drugiego roku życia ....MASAKRA...mój chłopczyk ma niecałe 8 miesięcy i mam teraz wątpliwości czy podawać bo być może lekarz się pomylił ale pani w aptece pytała się dla kogo i w jakim wieku wiec chyba dwie osoby by się nie pomyliły, aczkolwiek Tobie ten lek został przypisany na senność mi na egzemę ???

galway.kasia
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 23 Apr 2013, 20:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 23 Apr 2013, 20:49 Re: POMOCY!!!!

nie wy pierwsze i nie ostatnie lecicie z dziecmi
syrop odradzam
a reszta pasażerów jakos te 2,5 godziny z malymi kręcącymi sie dziecmi wytrzyma a jak ktos cos do nich ma to popatrz mu prosto w oczy i zapytaj czy nigdy nie byl maly....
latalam tyle razy z jak to nazywacie wiercacymi sie dziecmi i zyje
moj syn spi caly lot od zawsze tak ma wiec jako pasazer slysze ryki krzyki uspokajania zawodzenie i inne
i co z tego?
nic;) wasze dzieci maja prawo sie tak zachowywac bo sa tylko dziecmi!!!
nikomu od ich jeczenia krecenia czy plakania korona z glowy nie spadnie
pozdrawiam

Dodano: -- 23 kwi 2013, o 20:50 --

nie wy pierwsze i nie ostatnie lecicie z dziecmi
syrop odradzam
a reszta pasażerów jakos te 2,5 godziny z malymi kręcącymi sie dziecmi wytrzyma a jak ktos cos do nich ma to popatrz mu prosto w oczy i zapytaj czy nigdy nie byl maly....
latalam tyle razy z jak to nazywacie wiercacymi sie dziecmi i zyje
moj syn spi caly lot od zawsze tak ma wiec jako pasazer slysze ryki krzyki uspokajania zawodzenie i inne
i co z tego?
nic;) wasze dzieci maja prawo sie tak zachowywac bo sa tylko dziecmi!!!
nikomu od ich jeczenia krecenia czy plakania korona z glowy nie spadnie
pozdrawiam
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ela Eriska » 23 Apr 2013, 21:09 Re: POMOCY!!!!

Witaj

Mój synio również ma egzeme,ale nigdy gp nie przepisał mi owego syropu.Stosuje rozmaite emolienty do nawilżania skóry,(najgorzej było w pierwszym roku)smarowałam małego nawet 20 razy dziennie,do tego oilatum do kąpieli.Na chwile obecna jest ok,objawy są coraz rzadsze:)

Pamietam pierwszy raz poszlam do gp w pierwszym tyg życia.Mały wyglądał jakby był poparzony,coś strasznego.Nic nie wiedzialam o egzemie,lekarz stwierdził że to jest rumień toksyczny noworodkowy i przepisal penicyline.Tak sie składa ze jestem na nia uczulona,miałam kiedys zapasc ledwo z tego wyszłam.
Po powrocie do domu wygoglowalam temat,bo nazwa rumień toksyczny, brzmiala niepokojąco dla mnie.Z tego co wyczytalam rumienia nie leczy sie,sam ustepuje wystarczy jedynie natłuszczać skórkę.Tez mialam dylemat,podac czy nie podawac penicyline kilkudniowemu dziecku.Nie podalam za bardzo sie bałam.Po kilku dniach bjawy zmiejszyly sie ponownie poszlam do gp,trafiłam na innego niż poprzednio.Popatrzyl i z miejsca stwierdzil egzeme,zupełnie wykluczajac rumien.Bylam zaskoczona.Przyznalam sie gp ze nie podalam zalecanego antybiotyku,usmiechnął sie i powiedzial ze nie nic sie nie stalo bo nie byl takiej potrzeby.Lekarz.Komu wierzyć???
Jeśli masz wątpliwości to moze skonsultuj to z innym lekarzem,tak dla pewnosci.Ja nie podalabym tego syropu.

Dodano: -- 23 kwi 2013, 22:14 --

Ivoneczka23 dziewczyna leciała prawie 3 lata temu :grin:
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 24 Apr 2013, 09:55 Re: POMOCY!!!!

witam ja bym chłopaków przed lotem tak umęczyła że w samolocie by padli jak kawki po za tym myślę iż samolot sam w sobie bedzie mega ciekawostką dla maleństwa życze spokojnego lotu :))

Dodano: -- 24 kwi 2013, 10:58 --

witam ja bym chłopaków przed lotem tak umęczyła że w samolocie by padli jak kawki po za tym myślę iż samolot sam w sobie bedzie mega ciekawostką dla maleństwa życze spokojnego lotu :))

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Previous

Return to RODZINA I DZIECKO