odmowa od decyzji na Sure start maternity grant ?!

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
witam ,
prosze o pomoc... apelowalam o ssmg i dostalam odmowe to moje pierwsze dziecko i dodam ze niepobieram zadnych benefitow na swoją osobe bo nieskoczylam 25lat.
czy mam szanse sie odwolac ? zrobic to teraz a moze jak malenstwo sie urodzi (39tyd)
i dostane benefity na malca prosze o rade pozdrawiam

krzysiek.
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 24 Apr 2010, 18:01
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

krzysiek., jak najbardziej CHB i CHTC dostaniesz. Odmowe w sprawie SSMG dostales poniewaz nie pobierasz zadnych zasilkow, co jest jednym z warunkow otrzymania maternity grant.
Jeszcze dodam, ze i my dostalismy odmowe, a i tak cala reszte otrzymujemy, wiec nie masz co panikowac ;)
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

A Twoj partner/maz pobiera working tax credit??Jesli tak,to wpisz jego.Ja tez przy pierwszym dziecku podawalam mojego meza working tax credit.A jesli nie ma,to jak urodzisz dzieciatko,to szybko zalatwiaj child benefit i chtc i wtedy jeszcze raz wyslij aplikacje,powinni pozytywnie rozpatrzyc.
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

Aplikacje o becikowe należy złożyć do 3miesięcy po urodzeniu się dziecka więc nie ma co się tak gorączkować nawet jak wyślesz 2,5m-ca po urodzeniu dziecka i będziesz w trakcie załatwiania rodzinnego i dodatku na dziecko to juz ci nie odmówią oczywiście jeżeli dochód nie jest zbyt wysoki ale patrząc na to z jakim ciśnieniem czekacie na te benefity to pewnie nie macie za wysokich dochodów.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

malaroksi wrote:Aplikacje o becikowe należy złożyć do 3miesięcy po urodzeniu się dziecka więc nie ma co się tak gorączkować nawet jak wyślesz 2,5m-ca po urodzeniu dziecka i będziesz w trakcie załatwiania rodzinnego i dodatku na dziecko to juz ci nie odmówią

Jeszcze nie wiadomo, czy ten zasiłek nie poleci w akcji ratowania budżetu przez likwidowanie benefitów, którą wczoraj ogłosił nowy rząd.
Vouchery dla noworodków już wycofali, w BBC dziś słyszałam że Health Pregnancy Grand (190 funtów dla każdej cężarnej po 25 tygodniu ciąży) też likwidują.
O becikowym nie słyszałam ale bym się nie zdziwiła...

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

Galadriela O wycofaniu Health Pregnancy Grand dziś własnie czytałam. Pisząc Vouchery masz na myśli te 250f?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

no możliwe ale z tego co słyszałam to mają zlikwidowac becikowe na kolejne dziecko, czyli na pierwsze sie należy a na 2,3 5 już nie , z kuli mnie mogą całkowicie wycofać wszystkie benefity my sobie spokojnie poradzimy gorzej z resztą a zwłaszcza z rodzinami wielodzietnymi gdzie każde kolejne dziecko jest przeliczane tylko na kolejny benefit.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

Kitka wrote:GaladrielaPisząc Vouchery masz na myśli te 250f?

Tak, miałam na myśli Child Trust Fund.

Ze strony http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10018527

"Update: government announcement on the Child Trust Fund
You may have seen the news that the government intends to reduce and then stop CTF payments. These changes are likely to take place in August 2010 and January 2011".

O innych likwidacjach na razie na rządowych stronach nie ma, ale zmiany zostały ogłoszone ledwo wczoraj.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

no wlasnie jak najszybciej zalatwiaj chb po porodzie bo na tzw becikowe masz tylko 3 miesiace po a i nie zapomnij o pieczatce z przychodni lub wypisaniu adresu przychodni ja wlasnie o tym zapomnialam i tez dostalam odmowe /dzwonilam tam i nie chcieli powiedziec mi dlaczego ale kazali zlozyc nowa aplikacje no i drugim razem juz sie powiodlo.powodzenia

anarek7
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 3 Oct 2009, 08:24
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Ciekawe czy na drugie dziecko przyznają zatem becikowe, jak na pierwsze wzięłam z PL bo tu mi się nienależało hmmm? To takie teoretyczne pytanie, bo ani w ciązy jeszcze nie jestem, ani nie pragnę go mieć ze względu na 500f oczywiscie!
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

Kitka wrote:Ciekawe czy na drugie dziecko przyznają zatem becikowe

Po pierwsze musisz śledzić wprowadzane obecne ograniczenia w zasiłkach. Na razie strony rządowe nic o ograniczeniach w becikowym nie piszą - nawet o tym, że miałoby nie przysługiwać na kolejne dzieci, o czym wspomniała malaroksi. Ja akurat o becikowym nic jeszcze nie słyszałam, ale media są bardzo oszczędne w informowaniu o ograniczeniach... Prędzej czy później będą informacje na direct.gov.uk.

Po drugie tutejsze becikowe nawet do tej pory przysługiwało TYLKO osobom pobierającym specyficzne zasiłki, wg http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAnd ... G_10018854
"Who is eligible?
You can get a Sure Start Maternity Grant if you or your partner receive any of the following:
* Income Support
* income-based Jobseeker's Allowance
* income-related Employment and Support Allowance
* Pension Credit
* Child Tax Credit at a rate higher than the family element
* Working Tax Credit where a disability or severe disability element is included in the award"
Zwłaszcza te dwa ostatnie często są źle rozumiane przez Polaków, którym się wydaje że każdy WTC i/lub każdy CTC uprawnia do SSMG, a tak wcale nie jest.

Galadriela
Stały Bywalec
 
 
Posts: 307
Joined: 1 Jun 2008, 18:00
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

Galadriela wrote: * Child Tax Credit at a rate higher than the family element
* Working Tax Credit where a disability or severe disability element is included in the award"
Zwłaszcza te dwa ostatnie często są źle rozumiane przez Polaków, którym się wydaje że każdy WTC i/lub każdy CTC uprawnia do SSMG, a tak wcale nie jest.


otoz to, my mimo pobierania CTC becikowego nie otrzymalismy :wink:
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

Kitty, no cos ty, my w aplikacji o ssmg zaznaczylismy ze czekamy na decyzje w sprawie ctc i nam przyznali wczoraj na konto wplynelo:)
no i ctc tez nam przyznali jakas kwote smieszna ale nic zawsze cos:P
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

bogini8 wrote:Kitty, no cos ty, my w aplikacji o ssmg zaznaczylismy ze czekamy na decyzje w sprawie ctc i nam przyznali wczoraj na konto wplynelo:)
no i ctc tez nam przyznali jakas kwote smieszna ale nic zawsze cos:P


Pewnie nie spodobal sie im moj charakter pisma, hehe ;)
Nie mam co nad tym ubolewac, trudno sie mowi i tyle ;) ;)
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

no tak to juz jest my tez niedostalismy tzw.becikowego bo niemielismy zadnego z benefitow a jak nam juz przyznali to minal termin na becikowe bo tam jest chyba tylko do 3 miesiecy po porodzie i przepadlo.

julka030308
Rozeznany
 
 
Posts: 291
Joined: 6 May 2008, 16:05
Location: solihull
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO