Jak myć siusiaka u noworodka?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by malaroksi » 22 Mar 2010, 16:36 Jak myć siusiaka u noworodka?

Moj syn ma 3 miesiące kąpie go codziennie i nigdy nie ruszyłam mu siusiaka zastanawiam się czy nie powinnam mu myś tam pod skórką? Jak to zrobić by go to nie bolało a jeżeli jeszcze nie wolno to kiedy powinno się to robić?
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bugnieszka » 22 Mar 2010, 16:38 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

naprawde tematy na forum robia sie coraz smaczniejsze !!!!!!!

mycie siusiaka ????
a po co mi ten podpis niby???

bugnieszka
Raczkujący
 
 
Posts: 74
Age: 42
Joined: 8 Oct 2008, 18:51
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by marzencia2333 » 22 Mar 2010, 16:43 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

umyj dziecku pod sisiorkiem i kolo idt, ale nie naciagaj skorki nie wolno tego robic.
Zyj szybko, kochaj mocno i nie umieraj :P
User avatar
marzencia2333
Stały Bywalec
 
 
Posts: 463
Age: 39
Joined: 11 Oct 2007, 17:55
Location: Tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 22 Mar 2010, 18:04 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

bugnieszka, nie rozumię twojego zdziwienia.
Nie chce zrobić dziecku krzywdy dlatego pytam.
Zastanawiałam się czy własnie nie powinno się ściągać skórki by tam wymyć czy nie. Skoro teraz nie mozna to czy to się nie zrośnie?
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Viola » 22 Mar 2010, 18:34 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

Rowniez nie rozumiem zdziwienia BUGNIESZKI ...moze dla niej ciekawsze tematy formum to .. np.blondynka o urodzie modelki pozna faceta ...pfff.....

Wracajac do tematu , ja rodzilam synka w Polsce i jak wiadomo opieka poloznej jest inna niz tu w Uk , maly mial juz dwa miesiace jak kazala , tak samo jak lekarz rodzinny ruszac dziecku skorka , po 4 misiacach maluch mial juz wszytsko za soba , sa rozne opinie na ten temat , ja zdecydowanie kieruje sie polskimi obyczajami, jedna z moich kolezanek zaniedbala synka w tym kierunku i maluch w wieku 11 lat zostal obrzezany pod narkoza , do tego mial problemy w szkole bo dzieci sie nasmiewaly . Moj maluch ma teraz 5 lat i przy kazdej kompieli oznajmia mi ze " ptaszka tez umyl pod skorka " jest to naprawde wazne i zalezy od Ciebie jak o to zadbasz zeby maLy w przyszlosci nie mial o to do Ciebie jako matki pretensji :)
Pozdrawiam

Viola
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 29 Oct 2009, 14:20
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitty » 22 Mar 2010, 18:49 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

Wlasnie jakis czas temu pytalam sie o to HV i powiedziala, ze NIE WOLNO naciagc skorki, czy wogule ruszac siusiaka u dziecka, bo moze to doprowadzic do infekcji :roll:
Normalnie oglupiec idzie, a zwlaszca po tym co napisla Viola, :-|
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 22 Mar 2010, 19:01 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

Viola, dzięki, no i znowu co kraj to obyczaj. Ale myślę że za miesiąc będziemy starać cię delikatnie podczas kąpieli przemywać mu czystą wodą.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by gohina » 22 Mar 2010, 19:58 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

infekcja to sie zrobi jak nie bedziesz tam myla, wprawdzie dawni mialam dzieci ale wiem ze trzeba naciagac skorke zeby tam umyc, a pozatym jezeli nie da sie naciagac to moze byc tzw.stulejka to lepiej to wykryc gdy dziecko jest male to wtedy jest latwiej :roll:to naciagac ale zrobisz jak uwazasz zawsze mozesz delikatnie sprawdzic w czasie kapieli

gohina
Początkujący
 
 
Posts: 17
Joined: 5 May 2008, 21:36
Location: Aston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Viola » 22 Mar 2010, 20:18 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

dokladnie tak , dziewczyny chyba zadna mama nie chciala by miec takiego typu problem z pociecha ja ta ...

http://forum.gazeta.pl/forum/w,572,1354 ... letek.html

Pozwolilam sobie wkleic problem jednego 3 latka , przykre :(

Viola
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 29 Oct 2009, 14:20
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 22 Mar 2010, 21:41 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

Malaroksi,kazdy mowi co innego na ten temat.Jedni mowia,ze od urodzenia,inni ze pare tygodni po,a jeszcze inni,ze po 2 latach od urodzenia lub jeszcze inaczej.
My zaczelismy odciagac skorke naszemu pierwszemu synkowi jak ukonczyl roczek i teraz nie ma z tym problemu,a synek bedzie mial 3 latka niedlugo.
A mnie dziwi,jak ktos pisze ze nie wolno u dziecka ruszac siusiaczka.
Tak na chlopski rozum,jezeli nie zacznie sie odciagac skorki,to moze dojsc do infekcji.
Co do stulejki to moze ona byc juz od urodzenia badz moze powstac od zapalenia napletka.Pozniej trzeba latac po urologach i czasami zdarza sie tak,ze takie wizyty niestety pozostawiaja uraz u dziecka,gdyz pozniej nie chce siusiac bo sie boi bolu,placze,krzyczy,bo moze zrobic sie jakis stan zaplany.Wystarczy poczytac na ten temat w necie (duzo tego jest).Uwazam,ze lepiej stopniowo powolutku odciagac niz narazac dziecko na niepotrzebny bol.
Tutaj cytat z artykulu na temat higieny intymnej u niemowlat:
"Myjąc pupę swego małego dżentelmena nie zapominaj o worku mosznowym – unieś go lekko i opłucz dookoła. Siusiaka umyj tylko z wierzchu. Uwaga: nie staraj się ściągać na siłę napletka, bo w okresie niemowlęcym u większości chłopców jest on jeszcze na tyle wąski i ciasno przywiera do żołędzi (czubek siusiaka), że nie da się go swobodnie zsunąć. Zwykle dopiero pod koniec pierwszegoroku życia zaczyna być trochę luźniejszy i wtedy możesz już próbować bardzo ostrożnie go zsuwać i myć żołądź. Najlepiej robić to podczas kąpieli. Napletek odklei się sam w 2.–3. roku życia chłopca."
A tu podaje stronke z ktorej cytowalam:http://www.rodzice.pl/niemowle/pielegnacja/ABC-higieny-intymnej.html
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by kalini812 » 22 Mar 2010, 22:02 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

gohina zgadzam sie z toba,ja swojemu synkowi od urodzenia delikatnie przy kazdej kapieli ssowalam skorke i mylam. wedlug mnie to wrecz trzeba pomalutko sciagac bo jak nie to dopiero zrobi sie zakazenie. bedac na urlopie w Polsce synek ma swoja lekarke---co sprawdzila---czy skorka dobrze schodzi,bo jak nie to trzeba by bylo nacinac poprzez zabieg.
mam tutaj kolezanke ktora jest zwiazana z murzynem,urodzil im sie synek,w ich tradycji jest obrzezanie chlopcow,oczywiscie pielegniarka wrecz zabronila przed tym zabiegiem(jak i wogole)sciagac skorke i myc. chlopczyk ma 2-3mies. i "uzbieral" mu sie(widzialam na wlasne oczy)taki "serek" pod spodem,ktory to spowodowal zakazenie. tutaj mowia inaczej, w Polsce inaczej i kazdy z osobna ze swoich doswiadczen inaczej, rowniez ty zrobisz jak bedziesz uwazala. pozdrawiam serdecznie :)
User avatar
kalini812
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 42
Joined: 23 Apr 2008, 18:28
Location: Tamworth---Wrocław
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitty » 22 Mar 2010, 22:06 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

kindzulinaa wrote:A mnie dziwi,jak ktos pisze ze nie wolno u dziecka ruszac siusiaczka.
Tak na chlopski rozum,jezeli nie zacznie sie odciagac skorki,to moze dojsc do infekcji.


podejrzewam,ze tyczy sie to mnie ;) Jezeli przeczytasz uwazniej, to zauwazysz,ze pisze to co mi zalecila pani HV takze sama jakis nowych teorii nie wymyslam ;) .

". Siusiaka umyj tylko z wierzchu. Uwaga: nie staraj się ściągać na siłę napletka, bo w okresie niemowlęcym u większości chłopców jest on jeszcze na tyle wąski i ciasno przywiera do żołędzi (czubek siusiaka), że nie da się go swobodnie zsunąć. Zwykle dopiero pod koniec pierwszegoroku życia zaczyna być trochę luźniejszy i wtedy możesz już próbować bardzo ostrożnie go zsuwać i myć żołądź.

Moj synek jeszcze roczku nie ma wiec pewnie dlatego zostalo nam zalecone "zostawienie sisusiaka w spokoju" ;) .
User avatar
Kitty
Zadomowiony
 
 
Posts: 803
Joined: 7 Jan 2010, 16:01
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 22 Mar 2010, 22:08 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

Kurcze kindziulinaa z nieba mi spadłaś :) Ja niedawno wykąpałam małego i chciałam sprawdzić jak to jest z tą skórką ,czystą wodą obmywałam siusiaka delikatnie próbując obsunąć skórke ale ma taką malutką dziurkę i nic nie mogłam zrobić oprócz polewania dziurki wodą. Teraz wiem zeby nie siłować się tylko codziennie robić to samo aż samo się odklei.
Viola, artykuł mnie przeraził, dobrze że odważyłam się zapytać o to na forum.
dzięki dziewczyny
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by lutka56 » 22 Mar 2010, 22:09 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

jesli twoje dziecko nie ma problemu z sikaniem (tzn nie placze,widac dziurke w siusiaku itp) siusiaka nalezy dopiero naciagac w pierwszym roku zycia podczas kapieli tak informowala mnie polska pediatra.nalezy robic to bardzo delikatnie i stroznie

lutka56
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 19 Aug 2009, 10:13
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 22 Mar 2010, 22:20 Re: Jak myć siusiaka u noworodka?

Kitty,czytam uwaznie :wink: dlatego wlasnie napisalam,ze kazdy inaczej mowi na ten temat nie tylko tutaj bo w Polsce tez.
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO