Nowa szkoła

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

FemalePostNapisane by Zielanka26 » 10 Sep 2009, 10:02 Nowa szkoła

Witam!
Jestem w Birmingham od 2 miesiecy i moje dzieci wlasnie zaczely nauke w szkole katolickiej.Mam problem z 8-letnia corka,ktora nie chce chodzic tu do szkoly.Juz na drugi dzien panie wciagaly ja na sile do szkoly :-( Prosze napiszcie jak sobie radzilyscie w takiej sytuacji.Z gory dziekuje za rady!Pozdrawiam!

Ania

Zielanka26
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2009, 09:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by miki31 » 10 Sep 2009, 11:24 Re: Nowa szkoła

Witaj!
Mój syn też chodzi do katolickiej szkoły,powiem ci szczerze że to był też stres dla niego.Najpierw posłałam go do nursery school na początku bez znajomości języka i powoli sam się zaaklimatyzował mimo że początki były trudne i nie raz dzwoniono żeby go odebrać tylko że winna była taka: nie rozumiał co mówili.Po dwóch miesiącach to ja miałam z nim robotę bo nie chciał wracać do domu tylko w szkole zostać.W tym roku idzie do Reception Class i już chodzi po mieszkaniu i się pyta kiedy a tu jeszcze tydzień!!Tak więc się nie martw na zapas dużo z córką rozmawiaj i tłumacz jej.Na pewno się ci uda i życzę powodzenia!!
User avatar
miki31
Początkujący
 
 
Posts: 18
Age: 45
Joined: 10 Oct 2007, 18:59
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Zielanka26 » 10 Sep 2009, 13:19 Re: Nowa szkoła

Moj 4-letni synek tez zaczal reception i mimo ze nie ma tam polskich dzieci,to i tak mu sie podoba,ale z corka jest gorzej chociaz zna kilka slow i ma kolezanke Polke.Staram sie z nia rozmawiac tlumaczyc,ze bedzie lepiej,ale... :-( W kazdym razie dzieki za slowa otuchy!Pozdrawiam!

Zielanka26
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2009, 09:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Nadijka » 10 Sep 2009, 13:48 Re: Nowa szkoła

Ja tez jestem za rozmowa, u nas pomogla. Ale wydaje mi sie ze na poczatku poza tlumaczeniem sprawdzian zdaly male nagrody pozakonczeniu zajec. Zawsze mialam przygotowana jakas mala niespodzianke dla synka, nie musi byc nic wielkiego, drobiazgi wystarcza. Sposob z prezentami trwal jakies 2-3 tygodnie, teraz dostaje tylko buziaka na do widzenia, a maly nie moze doczekac sie nastepnego dnia w szkole.

Nadijka
Rozeznany
 
 
Posts: 148
Age: 40
Joined: 11 May 2009, 12:12
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Zielanka26 » 10 Sep 2009, 18:21 Re: Nowa szkoła

Dzis po powrocie miala juz troszke lepszy humor i mam nadzieje,ze z dnia na dzien bedzie tylko lepszy,bo dla mnie jest to bardzo ciezkie. :sad: 3majcie za nas kciuki!Pozdrawiam!

Zielanka26
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 10 Sep 2009, 09:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO

cron