Child Benefit - co robic?

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.

MalePostNapisane by bathurst33 » 2 Mar 2008, 11:29 Child Benefit - co robic?

Witam serdecznie. Zarejestrowalem sie na tej stronie gdyz za tydzien bede w Bham, ale poki co mam pytanie. Czytalem odnosnie zasilku na dzieci, ze bede mogl go pobierac tam pracuujac ale nigdzie nie doczytalem sie jakie sa procedury wowczas gdy ten zasilem pobieram obecnie w Polsce. Czy nalezy zrezygnowac tutaj i miec ze soba potwierdzenie, ze w Polsce nie pobiera sie zasilku czy jest jakas inna droga? dzieki za podpowiedzi - o ile beda. Pozdrawiam.

bathurst33
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 1 Mar 2008, 16:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 2 Mar 2008, 12:16 Re: Child Benefit - co robic?

najprosciej powiedziec, ze nigdzie nie pobierasz, nie sprawdzaja tego, ale dla swojego spokoju lepiej powiedziec, ze w Pl pobierales i tam zawiesic.
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by aniao » 2 Mar 2008, 18:29 Re: Child Benefit - co robic?

Myślę, że najlepiej zrezygnować w Polsce i dopiero potem się starać. Moja koleżanka pracuje w zasiłkach w Polsce i mówiła mi, że coraz częściej Anglicy sprawdzają czy zasiłki pobierane są w Polsce. Pozdrawiam. :roll:

aniao
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 2 Mar 2008, 18:22
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 3 Mar 2008, 11:08 Re: Child Benefit - co robic?

Jak pisze aniao, mozna korzystac tylko z jednej formy zasilku na dziecko i tylko jednemu z rodzicow jest przyznawane, albo w PL albo w UK, wiec trzeba przed wyjazdem zrezygnowac z pobierania zasilku polskiego.
Anglicy przyznaja ChB, ale jesli dziecko jest w PL pod opieka np. Twojej zony, idzie zapytanie, czy nie pobiera ona zasilku. Urzedy marszalkowskie sa zawalone zapytaniami, w zachodniopomorskiem przychodzily nawet po roku od momentu przyznania ChB.

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by eewula » 4 Mar 2008, 07:51 Re: Child Benefit - co robic?

Jestem w UK od 2 lat,pobieram CHB tutaj wczesniej zrezygnowalam w Polsce.I wlasnie chce Wam powiedziec,ze w tej wlasnie chwili Wielka Brytania sprawdza moje dane w Polsce.Otrzymalam pismo na adres moj w Polsce,o tym jak to UK przeslalo kwestionariusze do wypelnie przez urzad polski dotyczace pobierania zasilku rodzinnego.Oczywiscie mam zlozyc stosowne wyjasnienia i dokumenty do polskiego urzedu a najlepiej sie stawic by im ten fakt wyjasnic.Potrzebuja gory dokumentow moich /lacznie z moimi dochodami tu w UK/Dzwonilam do nich,ze jestem tutaj i nie moge przyjechac i tego sosobiscie zalatwic/Wiec dogadalam sie ze korespondencyjnie to zalatwimy.Oni chca wiedziec i sobie przy okazji wyliczyc czy moze nie slusznie w Polsce byl wczesniej pobierany zasilek.W POlsce jest zasilek rodzinny przyznawany od dochodu a nie jak w UK bez wzgledu na dochod.Takze licza,ze moze cos jeszcze szarpnal kasy z nas.Na koniec moj rozmowca stwierdzil,ze to jest Polska a nie UK.Takze moze urzad UK nie jest szybki do sprawdzania informacji bo to w koncu juz dwa lata ale sprawdza.
........
User avatar
eewula
Rozeznany
 
 
Posts: 133
Joined: 19 Feb 2007, 10:10
Location: blisko
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Anka » 5 Mar 2008, 13:49 Re: Child Benefit - co robic?

Tak to prawda ja pobieralam w Polsce przed przyjazdem do UK zrezygnowalam z zasilku.PO przyjezdzie tutaj zlozylismy papiery na benefit zadzwoniono do mnie z benefitu i poproszono o padanie nr.ewidecyjnego mojejgo zasilku rodzinnego w Polsce.Podalam go im na pismie i po sprawdzeniu w Polsce ze nie pobieram przyznali nam tutaj rodzinne.Wiec jak widac sprawdzaja i nie warto oszukiwac bo potem bedzie trzeba zwrocic pewnie z odsetkami.

Anka
Raczkujący
 
 
Posts: 99
Joined: 11 Jul 2007, 09:48
Location: Tamworth (wrocek)
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kamola » 17 Mar 2008, 19:38 Re: Child Benefit - co robic?

Jakby co służe pomocą apropo ubiegania sie o Child Benefit. Złożyłam, czekałam i mam. Ja niestety nie miałam od nikogo pomocy i sama sobie jakoś radziłam. No ale się doczekaliśmy z mężem. Więc jakby co służe radą.
Pozdrawiam ;)

kamola
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 27 Jul 2007, 20:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 20 Mar 2008, 13:36 Re: Child Benefit - co robic?

Jesli opiekun w pollsce pobiera zasilek to w UK dostaniesz zasilek pomniejszony o kwote pobierana w Polsce. Nalezy zglosic ze pobiera sie zasilek w Polsce bo jak sie ukrywa to wiadomo ze predzej czy pozniej dojda
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by karjo » 20 Mar 2008, 14:03 Re: Child Benefit - co robic?

Nie wprowadzaj ludzi w blad, bo tylko jedno z rodzicow/opiekunow moze pobierac na jedno dziecko zasilek i tylko nalezy wybrac, czy w Pl, czy w UK.

karjo
Rozeznany
 
 
Posts: 269
Joined: 27 Feb 2008, 11:23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by eewula » 21 Mar 2008, 07:16 Re: Child Benefit - co robic?

Tez tak slyszalam,ze ponoc mozna dostac pomniejszony o to co w Polsce sie dostaje.Ale biorac pod uwage swoje doswiaczenia obecnie z Polska to nie radzilabym tak robic.Przypominam,ze zasilek rodzinny w Polsce obliczany jest od dochodu,wiec co z tego ze pomniejsza go tutaj jak wczesniej czy pozniej dochod przelicza w Polsce i nie bedzie sie on nalezal.Jesli miesieczny przychod w UK funty przelicza na polskie zlote to i podziela na 504 zl na osobe w rodzinie to sila rzeczy zadko bedzie sie nalezal jakiejs rodzinie.I wtedy trzeba zwracac,wiec po co pomniejszac i bawic sie w formalnosci lepiej zrezygnowac w Polsce.
........
User avatar
eewula
Rozeznany
 
 
Posts: 133
Joined: 19 Feb 2007, 10:10
Location: blisko
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 21 Mar 2008, 20:38 Re: Child Benefit - co robic?

A to prawda. Pewnie by cos zaraz znalezli
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by siwa76 » 2 Apr 2008, 12:27 Re: Child Benefit - co robic?

Mieszkam obecnie jeszcze w Polsce,mąż jest w Coventry od zeszłego roku,musiałam tutaj z rodznnego wyciagnac zaświadczenie ze nie pobieram tutaj rodzinnego na dzieci,nie mozna pobierac i w polsce i w Anglii z tego co mi wiadomo trzeba wybrac .pozdrawiam.
User avatar
siwa76
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Age: 47
Joined: 2 Apr 2008, 12:04
Location: Jeszcze - Bytom
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by joanna:) » 19 Apr 2008, 21:53 Re: Child Benefit - co robic?

Zrezygnuj z tego w Polsce i pobieraj tutaj zawsze to troche wiecej pieniedzy. ;)

joanna:)
Początkujący
 
 
Posts: 26
Joined: 29 Nov 2007, 16:29
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 16 Jul 2008, 23:41 Re: Child Benefit - co robic?

to jeszcze ja posłuze pomocą , jak juz wiadomo nalezy zrezygnowac z pobierania zasiłku w Polsce zeby dostac go w UK , a to co napisano wczesniej ze mozna otrzymac kwote pomniejszoną itd nie tyczy się child benefit-u tylko child tax credits tam jest rubryka własnie z mozliwoscią zsumowania dochodow polskich i zagranicznych i wtedy pomniejszają o te smieszne grosze ktore w polsce dostaje się na dzieci. Pozdrawiam wszystkich rodzicow i nie tylko :grin:
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 17 Jul 2008, 06:15 Re: Child Benefit - co robic?

niestety chodzi o chb, w formularzach , ktore dosylaja podaje sie adres opm i wysokosc zasilkow. ctc przysluguje na dzieci bedace w uk, wiec nie moga pomniejszac dochodow, gdyby dzieci byly w polsce, bo wogole by nie dostali. a to ze wpisuje sie dochody, to tylko dlatecgo, ze benefity z tax-ow zaleza od dochodow i tyle.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO