Szkoła/opieka dla dziecka. Potrzebne informacje

Rodzina, dzieci i ich wychowanie, sprawy związane z codziennym życiem rodziców.
Witam!
Bardzo proszę wszystkich rodziców o wszelkie niezbędne informacje odnośnie szkół czy też opieki dla dziecka.
Jestem w trakcie wyjazdu do Birmingham z prawie 4 letnią córeczką (skończy 4 w październiku). Mała mówi też po angielsku, więc problemu z komunikacją nie będzie. Natomiast za wiele nie wiem na temat szkół w bham. Co jest lepsze dla dzieci w tym wieku? Przedszkole, nianie, jakaś inna opcja? Jak to wygląda cenowo, jakie będe potrzebować dokumenty i co powinnam wiedzieć?

Będę wdzięczna za każde info

Pozdrawiam! :) :) :)

Marta-90
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 15 Aug 2016, 12:20
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Marta-90,,jesli Twoja corka 4 lata skonczy w pazdzierniku,calodzienna edukacje w reception zacznie od wrzesnia 2017,zapisy do szkol-skladanie aplikacjii,konczy sie pod koniec pazdziernika tego roku.Dopoki nie zacznie reception,moze chodzic do pre-school-2.5 godz.dziennie 5 razy w tygodniu,rano lub popoludniu.Dziecko moze zaczac pre-school w primary school a pozniej nie przenoszac sie zaczyna reception w tej samej szkole,jezeli beda oczywiscie miejsca,nie jestem pewna,czy w kazdej szkole jest pre-school.Moze tez chodzic do pre-school w przedszkolu-wtedy te 12.5 godziny jest bezplatne.Napewno akt urodzenia dziecka bedzie Ci potrzebny,nie musisz go tlumaczyc na angielski.Jesli chodzi o koszt przedszkola,to ceny sa rozne,mozna placic za pol,albo za caly dzien,niestety nie znam kwot a nie chce Cie wprowadzac w blad.
User avatar
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Joined: 25 May 2016, 12:49
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Dziękuje bardzo za odpowiedź :)
Odnośnie pre-school. Czy trzeba zapisywać się dużo wcześniej, czy dziecko może zacząć zajęcia "od razu"? wiesz może czy opłaca się opiekę dziennie, tyg czy miesięcznie?

Pozdrawiam
Marta

Marta-90
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 15 Aug 2016, 12:20
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Marta-90,jesli chodzi o pre-school,dziecko moze isc jak skonczy 3 latka,chodzi tam dopoki nie zacznie szkoly we wrzesniu(oprocz wakacji 6 tygodni i wolnych tygodni,kiedy szkoly sa zamkniete-pazdziernik(1),grudzien(2).luty(1),wielkanoc(2).maj(1).Jezeli jest miejsce,moze isc od razu,jezeli nie ma,szukasz tam gdzie jest jakies wolne miejsce.Pre-school jest bezplatne,jesli chodzi o pre-school przy szkolach,sa jeszcze placowki gdzie jest tylko pre-school.W przedszkolach tez jest pre-school-bezplatnie 15 g/tyg.Jesli zapiszesz corke do przedszkola np.na cale dnie,wtedy odliczaja Ci te 15 g. i placisz mniej tzn.tylko za opieke przedszkolna.Wszystko zalezy od przedszkola,placi sie tygodniowo,chodziaz przedszkole moze wymagac pierwsza wplate za 2 tyg.tzn.placisz wtedy za 1 i ostatni tydzien(trzeba wczesniej tez zglaszac,ze rezygnujesz z przedszkola z reguly jest to wlasnie tydzien i wtedy ostani tydzien juz masz zaplacony).
User avatar
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Joined: 25 May 2016, 12:49
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Dzieki serdecznie :) pare dobry wiadomości do przodu jestem :)
Teraz oby tylko udało sie znaleźć coś dobrego.
Dziękuje raz jeszcze.
Udanego dnia :)

Marta-90
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 15 Aug 2016, 12:20
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Marta-90,pre-school,czy przedszkole nie jest najwazniejsze czy bedzie dobre,grunt,zeby bylo gdziekolwiek miejsce.Wazniejsze jest,zeby primary school byla dobra.Dlatego najlepiej sprawdzic ofsted-ranking w ktorym oceniane sa szkoly przez inspektorow.Najwazniejsze w przydzielaniu miejsc do szkol,jest odleglosc od miejsca zamieszkania do danej szkoly,ilosc aplikacji.
User avatar
Alex0007
Raczkujący
 
 
Posts: 76
Joined: 25 May 2016, 12:49
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

Rozumiem. Będe działać pod tym kątem. Jestem zielona w tych sprawach. W anglii będę dopiero w piątek więc od poniedziałku zaczynam. dlatego każda informacja jest dla mnie na wagę złota :)
Dziękuje raz jeszcze.

Marta-90
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 15 Aug 2016, 12:20
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to RODZINA I DZIECKO